Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5423 559

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

willy9203
27.11.2021 3 z 5

Nemohu říci, že by ta knížka nebyla napínavá a zajímavá. Ale v poslední čtvrtině jako by autor neukočíroval svou vzletnou představivost a dostal se do úrovně, které mi dělá potíž uvěřit.

MocPísmenek
12.11.2021 4 z 5

Knížka je první v sérii, ale já ji četla jako druhou a zařadila bych ji pro mě až za DaVinciho kód a Inferno. Asi to bylo tématem, nejspíš mě ovlivnil i film, ačkoliv pohled na průběh konkláve byl velmi zajímavý. Každopádně mám tento druh knížek s tajemstvím a odhalováním všemožných záhad ráda.

roman9276
11.10.2021 5 z 5

Kniha mě pohltila hned od počátku, byl jsem trochu skeptickej, ale čím dál jsem se dostal, tím víc jsem byl napnutej. Kombinace historie, skvělých postav a současnosti mi absolutně sedla. Neříkám, že to nebylo místy přitažený za vlasy, ale mě to vůbec nevadilo, ba naopak. Je to úplně něco jinýho než běžně čtu a jsem rád, že jsem sáhl po této sérii, protože autor je skvělej vypravěč a tady atmosféra neustále gradovala, v podstatě jsem většinu knihy skoro ani nedýchal, můžu doporučit.

kahoma
28.09.2021 2 z 5

Docela souhlasím s komentářem od Metla. Divná kniha. Moc divná. Vyprávění dobré, ale obsahově... Takové poloscifi, napsané pro film... Jako ostatně všechny knihy od tohoto autora... Zrovna moc ji nedoporučuji, o moc se nepřijde...

VendaS20
13.07.2021 4 z 5

Příběh i styl vyprávění super. Občas jsem se ztrácela v popisu města a uměleckých děl ale bavilo mě vysvětlování jejich původu a účelu. Ale musím říct, že sled událostí ve filmu se mi líbil víc, zdál se mi uvěřitelnější než předstírání božího vnuknutí a zázraku. Stejně je ale kniha skvělá, ráda si jí někdy přečtu znovu.

jakub2418
08.07.2021 5 z 5

Tady není o čem. To je absolutní "majstrštyk"!

666Jitka
07.07.2021 5 z 5

Andělé a démoni - další danbrownovina, která mě úplně pohltila. Skvělá zápletka, akční děj, historie, tajemno a samozřejmě nutná dávka konspirace - to vše, co ke knihám Dana Browna patří, co způsobí, že i když čtete bichli, jste, ani nevíte jak, na konci.

Maevie
14.06.2021 4 z 5

Dan Brown je mistr náboženských konspiračních příběhů. Hraje si s fakty, symboly a historií, spojuje je do nových a neuvěřitelných souvislostí a umí čtenáře strhnout vypravěčským talentem, tajuplnou atmosférou i přesvědčivostí, se kterou své příběhy předkládá. Andělé a démoni nedosahují takové kvality jako následující Da Vinciho kód, přesto jsou zdařilým thrillerem, kterým mě zabavil na několik večerů.

playada
09.06.2021 3 z 5

Má to vysoké hodnocení, ale komentáře tomu příliš neodpovídají. Někdo zde poznamenal, že hlavní protagonisté jsou " pán a paní dokonalí ". Je to pravda. Vlastně kvůli tomu nejsou ani moc sympatičtí... Poslouchala jsem jako audioknihu. Mám ráda pana Táborského, takže se už kvůli němu zdržím krtitiky...

lucie2371
27.05.2021 4 z 5

Kniha mě nezaujala tak jak jsem od ní očekávala. Nebyla špatná ale na mě to byla trochu složitější četba. Další díly si ale určitě přečtu.

littlestar
18.05.2021 5 z 5

Brown prostě vyprávět umí. Dej chytí a nepustí. Popis míst mě tentokrát nechal o něco chladnějším než tomu bylo u Inferna či Ztraceného symbolu /u nich jsem měl nutkání si hned objednat letenku a místa si zažít na vlastní kůži/, ale příběh měl tempo, byl bez zbytečnosti, s dobře zvolené téma, vychytane návaznosti. Až na ten závěr, ten mi úplně nechutnal. Celkový dojem vychází na 90 %.

Mini.Baby
13.05.2021 5 z 5

Knihu jsem nečetla, film neviděla, ale audiokniha v podání Mirka Táborského je výtečná! Včetně zvukových podkresů....

Eicherik
09.05.2021 5 z 5

Jeden bláznivý den v životě Roberta Langdona. Den, ve kterém se většina děje odehrává ve věčném městě a Vatikánu, kde ještě navíc právě probíhá konkláve. Já si ten den plný symbolů, iluminátů, kardinálů, švýcarské gardy a sakrálních staveb velmi užíval. Také jsem se tady seznámil s krásou ambigramů a erotickým sousoším Berniniho Vidění svaté Terezie. Ač je příběh dobrodružným thrillerem, tak v závěru skýtá některé morální polemiky mezi vědou a náboženstvím. Za občasné pohádkové pasáže body nestrhávám, to k tomuto žánru prostě patří.
Citát: "Jsme dospělí lidé, Roberte. Neboj se to přiznat. Po něčem toužíš. Vidím ti to na očích. Vidím ti v nich hluboký, animální hlad." Usmála se. "Já to cítím taky. A tuhle touhu co nevidět ukojíme."
"Vážně?" To mu dodalo odvahu. Přistoupil k ní.
"Naprosto beze zbytku." Zvedla jídelní lístek pokojové služby. "Objednala jsem všechno, co tu mají."

JaniMa
03.05.2021 5 z 5

Obvykle se ke knihám nevracím. Udělat v tomto případě výjimku nebyla chyba. Skvělé napínavé čtení, i když už člověk ví, kam ho příběh vede a jak to celé dopadne.

TaNya_
16.04.2021

Dozvěděla jsem se, co je to ambigram, kdo je to vlastně camerlengo, že existuje něco jako antihmota a že i papež nemusí být úplně svatý. Je to perfektní knížka a Dan Brown už nastupuje v plné formě. Můžu mu poděkovat i za pěkný horor z "iluminátů" kdy jsem v noci chodila po baráku jenom s rožnutým světlem.

VeruMalfoy
07.04.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, dokonce víc než kniha Ztracený symbol ze stejné série detektiva Langdona. Je víc akční a lépe srozumitelná. Má v sobě i romantický náboj. Vše je více uvěřitelné než u Ztraceného symbolu. Knihu určitě doporučuji, rozhodně stojí za přečtení. Film jsem ještě neviděla, ale brzy si ho ráda pustím.

Booklice
07.04.2021 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Po přečtení Pavučiny lží a Digitální pevnosti jsem se těšila na Brownovu první knihu s Langdonem, i když už jsem vlastně Počátek četla. A musím říct, že mě kniha moc bavila. Skoro bych řekla, že z těchto čtyř přečtených asi nejvíce. Je originální a líbilo se mi i téma, které zpracovává. Je v ní spousta zvratů a překvapení a kniha je napínavá až do konce. Moc mě bavilo to, jak se vždycky snažili najít další místo činu a líbí se mi, jak do sebe všechno zapadá.

lennyd
03.04.2021 5 z 5

Knihy od Dana Browna mám rád (a asi všechny), a rád je čtu opakovaně - a tím, že to nejsou žádné útlé knížečky, tak mi to každý rok na pár týdnů vystačí.
Anděly a démony jsem ale četl naposledy před více lety, a nějak jsem stihl zapomenout vlastní zápletku, takže mne závěr dost překvapil (poněkolikáté).
Kniha se čte velmi dobře, Dan Brown se s tím nepárá, a oproti jiným autorům se nekoná žádné velké představování, a čtenář je hned na prvních stránkách vržen do děje (asi stejně jako Robert Langdon). Pokud máte možnost si projít v Římě jmenované památky, tak si klidně ještě jednu hvězdičku přidejte...

whiolet
31.03.2021 3 z 5

Knihu jsem poslouchala v audioverzi kde jí předčítal pan Táborský a nevím jestli to bylo tím, že jsem jí fyzicky nečetla, ale jen poslouchala, každopádně jsem z toho příběhu zklamaná.
Konec mi přišel málo uvěřitelný a chování záporné postavy bylo zvláštní.

a.b.wolf
30.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak, přesně tuto knihu jsem ještě nečetla :D
Viděla jsem film a byl suprovej a napínavej. Trochu mě ale štve že ve filmu nejde poznat proč zemřel ten se znamením země (možná to v knize napsané je, nevím.) DOPORUČIJI i když sem to ještě nečetla.... :D