Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5425 559

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

Basta1912
20.03.2014 5 z 5

Dle mého Brownova nejlepší kniha. Anděle a démony jsem dostala od kamarádky k Vánocům s tím, že se jí líbila obálka. To jsem se zhrozila, protože sama si nekoupím téměř nic, co si předem nepřečtu :P Ale jakmile jsem začala Anděle číst, totálně mě to rozsekalo a konec byl prostě úžasný!!! Film si ke knížce nemůže ani přičichnout, stejně jako v případě DaVinciho kódu mi film jen ujistil v tom, že knižní předloha je stokrát lepší než filmové zpracování - navíc Tom Hanks jako Landon je totální přešlap
xP Každopádně Andělé a démoni - super!!!!

Werun
06.03.2014 4 z 5

Podle mého názoru jedna z nejlepších knih od Dana Browna. Velmi čtivá, nelze od ní odejít.

jacquelineFF
04.03.2014 5 z 5

Super knížka, hltala jsem ji po celou dobu, co jsem ji četla.

Ladys
14.02.2014 4 z 5

Přesto, že to zavání až přílišnou senzacechtivostí, bavil jsem se. Jen je škoda, že Brown vlastně píše pořád to samé, olepené jinou omáčkou. Tahle mi chutnala nejvíc. Po zkušenosti s Infernem ale s Brownem končím

hradilovi.mk
14.02.2014 5 z 5

Knihu mohu jen doporučit. Jen mě sklamal film. čekala jsem něco víc. Třeba konec.(ve vrtulníku byl i Langdon-v knize, ve filmu ne. Slečna Vetrová byla dcera, ve filmu dcera nebyla,ale kolegině..... Je toho více.) Ale kniha byla skvělá:-)

Filipfifas
12.02.2014 5 z 5

Nejprve jsem četl Šifru mistra Leonarda, která byla úžasná, ale tohle je ještě lepší. Opravdu doporučuji přečíst.

Posli
08.02.2014 3 z 5

U této knihy vlastně můžu napsat úplně to samé hodnocení jako u Šifry mistra Leonarda, protože Brownovi knihy se příběhem skoro neliší. Na začátku je mrtvola, a pak se jen běhá z místa na místo a nakonec vše dobře dopadne. Ale přece jen se mi to líbilo trochu více než Šifra. Přijde mi, že to bylo víc napínavější. Pochybuji, že bych se pustila do další Brownovy knihy. Identičnost děje mě od toho odrazuje.

Market = )
06.02.2014 3 z 5

Hm, zase mi moc nevyhovoval zvrat "mysleli jste, že jsem hodný, ale jsem vlastně fanatický šílenec a vrah" a místy mi to, zejména na konci, přišlo už krapet přitažený za vlasy a až moc nepravděpodobný, ale zbytek samozřejmě dobrý (opět až na občasný zdlouhavý nudný pasáže, to je taky evergreen, ale někdo se v nich možná vyžívá). Jinak místo a "luštitelská" část zápletky bezva :-).

Manyna
05.02.2014 5 z 5

Brownův majstrštyk :-)

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Podle mě nejlepší knížka od Browna. Líbila se mi víc jak Šifra i jak Ztracený symbol. Prostředí Vatikánu rozhodně velmi zajímavé a chtěla bych se tam jednou podívat právě díky této knížce. I film byl úžasný :)

efka.saf
25.01.2014 5 z 5

Jednoznačně nejlepší z mnou doposud přečtených Brownů. Ale samozřejmě záleží na úhlu, z jaké se na knížku díváme. Je logické, že z historického hlediska by moc ovací nesklidila, ale nutno se dívat na Browna jako na spisovatele napínavých thrillerů, nikoliv jako na autora literatury faktu (jako to dělá naše Matička církev). Kdo ví, možná Bernini opravdu teď někde v zemi roní slzy nad tím, co bylo k jeho dílům vyfabulováno, ale já naopak Brownův smysl pro kombinaci historických faktů s naprostou fikcí oceňuji a především obdivuji. Samozřejmě uznávám, že děj (a především závěr) byl "lehoulilince" překombinovaný, ostatně to by jinak nebyl Dan Brown, ale nic to nezměnilo na tom, že jsem knížku přečetla ani ne za dva dny a bála jsem se ji odložit, protože jsem si byla jistá, že Vatikán vyletí do vzduchu a já u toho nebudu :)

hannah2000
20.01.2014 4 z 5

Moje první knížka od Dana Browna. Předtím jsem viděla pouze filmy, včetně Andělů a démonů, a nemůžu říct, co se mi líbilo více, zda kniha nebo film, protože film má poněkud jiný děj a pozměněné zápletky. Knížku jsem doslova "hltala a občas nevěřícně zírala", co autor vymyslel - to je tedy fantazie :-). Vůbec bych se nedivila, kdyby se tato kniha dostala na černou listinu církve. Navzdory silně fantazijním prvkům, nebo právě pro ně, se kniha velmi dobře četla.

Škubín
09.01.2014 5 z 5

U hodně komentářů s velkým počtem palců stálo v podstatě to, že je kniha špatná s čímž naprosto nesouhlasím...

Kniha je psaná velice dobrou formou, je velice čtivá a obsahuje spoustu zajímavých informací... některých pravdivých, některých smyšlených, ale ani na chvilku nebudete s to to rozeznat :)
Dokonce jsem se začetl tak moc, že mě vyrušil až ranní budík abych šel do školy. takže nemůžu dát méně než * * * * *

Aneneta
04.01.2014 5 z 5

Geniální! Název mě příliš neoslovil a tak kniha pár týdnů ležela nedotčená na police. Ihned po přečtení prvních stránek jsem si ji ale zamilovala. První kapitoly plné poučných faktů, které jsou podány nenucenou a zajímavou formou. Brown ví, jak ve čtenáři vzbudit zajímavost a tak je těžké přestat ve čtení.

Místo děje si autor zvolil skvěle, protože je to rozhodně zajímavé město a já na každé stránce obdivovala, jak moc toho autor ví. Závěr je působivý, skrývá mnohá překvapení.

Pozor, spoiler:
Když jsem věřila, že hlavní hrdina zemřel, překvapilo mě to, ale na druhou stranu to ve mě nevyvolalo příliš smutné pocity, jako ve mě občas kniha zanechá. Zkrátka jsem se s hlavními hrdiny nevžila tolik, jak by to u tak báječné knížky chtělo.

Ukázka z díla (str. 117):
V roce 1857 papež Pius IX. usoudil, že věrné zpodobení mužského těla by mohlo v obyvatelích Vatikánu roznítit chtíč. Chopil se tedy dláta a kladiva a všem mužským sochám ve Vatikánu urazil genitálie. Zničil tak díla Michelangelova, Bramanteho i Berniniho. Škodu pak zakryly štukové fíkové listy. Takhle o mužnost přišly stovky soch. Langdonovi často vrtalo hlavou, jestli tu od té doby někde leží bedna kamenných přirození.

snowlix
02.01.2014

No, další Brownova kniha - opět skvělá!
Četla jsem ji až po Šifře mistra Leonarda a musím (ačkoliv hodně lidí tvrdí opak) říct, že mě bavila více. Skvělý děj, úžasné akce, musíte prostě číst dál a dál. :-) Vždycky jsem se těšila na další stranu, kterou přečtu, co tam bude nového, co se stane nečekaného...

Oproti Šifře je kniha docela morbidní (komu to vadí? :-)), ale nabídne skvělý příběh, ve kterém poprvé vystupuje profesor Robert Langdon, který spolupracuje s Vittorií Vetrovou, jejíž otec byl zavražděn. Společně se vydávají do Vatikánu - zachránit ho před zničením...

Je to kniha nesmírně čtivá, příběh je super, je zajímavý a obsahuje hodně nečekaných zvratů.

Knihu doporučuji, určitě se bude líbit každému, kdo má rád takové ty detektivky a zvraty. :-)

katallinka
21.12.2013 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší Brownova kniha. Plná napětí a strhujícího děje, který je vměstnaný do velmi krátkého časového úseku. Což činí děj ještě napínavější a musíte číst dál a dál, aby jste se rychle dověděli, jak vše dopadne. Velmi se mi líbila tématika vědy (CERN) spojená s náboženstvím (Vatikán) i když je to samozřejmě pouhá fikce.

lady
10.12.2013 4 z 5

Šifra mistra Leonarda byla to nejlepší co jsem od Browna četla. Toto je ale taky dost dobré ač trochu nereálné. Jsem zvědavá na Inferno.

stopař
09.12.2013 5 z 5

Nejlepší kniha Dana Browna,výborný příběh se zajímavým koncem.

calibre44
09.12.2013 4 z 5

Četl jsem až po Šifře mistra Leonarda, která se mi zdála lepší. Možná to je i tím, že jsem viděl předtím film, takže mě děj a rozuzlení nepřekvapily. Ale každopádně je knížka napsaná moc hezky a dobře se čte. Autor projevuje výbornou znalost problematiky o které píše.

TerkaM
04.12.2013 5 z 5

Myslím si, že je to nejlepší Brownovo dílo, kde je hlavní postavou Robert Langdon :) tedy, alespoň z těch, co jsem četla a nečetla jsem zatím jenom Inferno.. jinak jsou mými oblíbenými knihami i ty, kde profesor Langdon neúčinkuje :)

Mám hrozně ráda Brownovy romány :)