Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2390 610

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

MaxQ
03.01.2023 4 z 5

Tak drsného, inteligentního a především výkonného masového vraha ještě svět nepoznal. Za sebe bych řekl, že kniha byla trochu ukecaná, jeden výslech za druhým, sem tam flashback do minulosti a akce trošku dostávala na frak. Ale jiným čtenářům to tak zase vyhovuje, takže proč ne.

zelvonik
17.12.2022 5 z 5

Šestý díl série nabízí trochu jiný koncept než ty předchozí, ale neméně zábavný. Cesta do hlubin duše sériového vraha, velké zaměření na psychologii, flashbacky, odhalení dávno skrytých tajemství a úvodní zvrat dělají knihu svým způsobem brutálnější než jakýkoliv detailnější popis vražd v předchozích dílech. Za mě naprosto skvělá kniha, kterou jsem opět přečetl jedním dechem a možná nadstandard i na Cartera. Pokaždé si říkám, že aktuální knihu bude Carter dalším dílem těžko překonávat, a už poněkolikáté jsem se zmýlil - těším se tedy, co přinese další díl.

CharlesWard
17.12.2022 3 z 5

Cením, že na to šel autor tentokrát trochu jinak.

Biba_with_Book
10.12.2022 5 z 5

I presto, ze ma knizka pomerne dost stran, tak pribeh je maximalne napinavy..zadna hlucha mista, psycho jizda od zacatku az do konce. Doporucuju.

-markéta-
02.12.2022 5 z 5

Nejlepší díl!!! Miluji Roberta ještě více než předtím a to jsem si reálně myslela, že už to prostě nejde.

Může mi někdo vysvětlit, co se stalo? Jakože haloooo!! Já si přijdu jak puberťačka, která se tak moc zamilovala, že si neumí představit, že ještě někdy někoho bude tolik milovat.
Pane bože, Robert je tak úžasný. Miluji jeho inteligenci, jeho sebeovládání, jeho minulost, jeho všechno. Ach jo. Moc si přeji, aby tato série nikdy neskončila, protože až skončí, tak já se budu cítit jak po rozchodu, ze kterého se pravděpodobně nikdy nedostanu.

Pivísek
30.11.2022 5 z 5

Opět fantastické!

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!

Zuzana215
06.11.2022 5 z 5

Na začátku knihy jsem si říkala ,,co to sakra je"? Absolutně jsem se nemohla začíst..,,tohle bude ten nejslabší díl" honilo se mi hlavou...ale opak byl pravdou.
Jedním slovem FASCINUJÍCÍ..
Trochu jiné čtení než jsme zvyklí, ale přesto jsem hltala každé slovo, vycházející z úst pachatele.

Katka154
05.11.2022 5 z 5

Carter jako vždy nezklamal. Knihu jsem četla jedním dechem.

Doubravka1975
29.10.2022 5 z 5

6.dil série Robert Hunter a opět super, drsné i když tentokrát daleko víc psycho a jak už i autor na úplném začátku zmiňuje, že je tenhle příběh úplně jiný než jeho předchozí knihy, zde se většina faktů a postav zakládá na skutečnosti, se kterými se setkal v praxi soudního psychologa. Fakt mazec. Sérii čtu postupně i když ji prokládám něčím lehčím, tak tentokrát mám chuť přeskočit a číst hned desítku a o RH se fakt bojím ....

VeFab
11.10.2022 5 z 5

Nejlepší ze série.

hana1039
01.10.2022 5 z 5

Po přečtení této knihy musí mít čtenář dojem, že už ví skoro všechno z psychologie i že prošel nějakým zdravotnickým kurzem...nebudu se tady rozepisovat, protože už je tu hodně řečeno... prostě přeskočím pár dílů a jdu hned Nenávist, pokračování Zloby,pak se vrátím na ty přeskočené,aby mi nic neuniklo :-)

Čmeláček
28.09.2022 5 z 5

Další vynikající počteníčko od mého oblíbeného Chrise Cartera! :) Kniha je sice trochu jiná, než byly ty předchozí, ale to neznamená, že by byla horší. To teda není a já jsem fakt zvědavý, jak to bude s Lucienem pokračovat dál :).

lenka.plaszova
26.09.2022 5 z 5

Nějak mi trvalo, než jsem se do knížky dokázala začíst a ze začátku jsem si říkala, že to nejspíš bude nejslabší kniha od tohoto autora. To jsem ještě nevěděla, co mě později čeká... Mám ráda psychologické thrillery (ať už knihy nebo filmy) zabývající se lidskými motivy a pohnutkami a k tomuto vlastně nemám ani co dodat, abych neprozradila vývoj/zápletku. Už se těším na další autorovu knihu.

JerryDexter
29.08.2022 4 z 5

Na začátek se musím přiznat, že nesnáším knihy, kde je už od začátku odhalena identita pachatele. Je mi jedno, jak kvalitně je kniha napsána, zkrátka to nemám rád. Chrise Cartera miluju, a Roberta Huntera snad ještě víc. Nicméně zjišťuju, že mi malinko začínají vadit detektivky, v nichž vystupují superinteligentní padouši i IQ 3000, kteří se ještě ideálně pověsí na hlavního hrdinu, policistu a jdou mu po krku. Tohle se prostě reálně neděje. Neberte mě za slovo, jasně že historie pár takových magorů pamatuje. Viz. Zodiac a další. Mě ale podobné příběhy o vyšinutých a zároveň extrémně inteligentních zločincích, přestávají bavit. Tyhle detektivky už se dostávají do žánru sci-fi. Ano tahle série je skvělá, jen mi v ní víc a víc začíná scházet uvěřitelnost.

DK197
26.08.2022 5 z 5

E-KNIHA: Carter tentokrát trochu jinak, ale pořád stejně dobře. Tentokrát jde hlavně o psychologii postav a velice brutálního výkonného vraha. Navíc příběh Roberta Huntera dostává konkrétnější a nečekané obrysy. Příběh plný emocí, který ukazuje, že vrahem by se mohl stát potencionálně každý z nás. Ačkoliv mám pocit, že nám to už v minulém díle dokázal Carlos. Mimochodem ten mi opravdu v tomhle díle chyběl. Řekla bych, že k téhle sérii prostě patří stejně jako Robert. A abych byla k výtkám kompletní, tak mi hrozně lezla na nervy agentka FBI. Já vím, že příběh má ukázat, jak je Hunter nejlepší a skvělý, ale neměli by být podobně skvělí i agenti FBI? Zato ona mně přišla hrozně neprofesionální a zbrklá... Takže pro mě je tenhle díl po skvělé čtyřce a pětce o maličko slabší. Kompenzuje to ale fakt, že je to celé podle skutečných událostí.

Viviana-Mori
21.08.2022 5 z 5

Tohle mě teda emocionálně "vyšťavilo" spolu s hlavním hrdinou. Čekala jsem, že to bude zase další klasická brutální jízda a honička za vrahem, ale tady se i více seznamujeme s minulostí Roberta, kniha tlačí více na emoce a bylo mi Roberta opravdu líto, divím se, že se ještě úplně nezbláznil.
Vraha vlastně známe téměř od začátku, jen se ptáme - proboha proč? Tohle byl asi zatím nejhorší psychopat. Schíza na entou, když se protne geniální mozek, brutalita a šílenství.
No nemám slov, opravdu další vynikající kniha a díky tomuto dílu u mě série ještě více stoupla.

Jaklová.katka
11.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Vlastně ani nevím jak tuhle knihu okomentovat.
Možná je trochu škoda že to není poslední díl.
Uzavření dávných činů.

Mayaotzin
07.08.2022 5 z 5

Robert je prostě třída. Pořád na stejné vlně, Carter prostě umí. Jedeme dál, starý příteli.

theMarty
07.08.2022 5 z 5

Uhuhú, tohle byla zas jednou pořádná detektivka!
Autor se toho vůbec nebál, ať už mluvím o počtu obětí, nebo nechutnosti vražd (kdo se půjde večer projít po té pasáži s tetováním?).
Jediný, co můžu vytknout, jsou už klasické detektivkovské stereotypy - okouzlující vysoký detektiv s průzračnýma očima, mrtvým kolegou a pohnutou minulostí (ehm Harry?) a jeho sexy sidekick-žena, také s pohnutou minulostí, a k nim charismatický inteligentní zločinec (samozřejmě s pohnutou minulostí).