Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280204/bmid_zloba-KVg-280204.jpg 5 2389 610

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

Barbievitko
06.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Ten moment, kdy zmínil, že zabil Robertovu manželku? Popisoval a přidával detaily toho zločinu? V tu chvíli jsem měla tep 180! Zatím moje nejoblíbenější krimi/thriller kniha. Pan Carter mě úplně odzbrojil. Jednotlivé detaily, propracované postupy, vědecká fakta zapracovaná do děje -hotový koncert. Je vidět, že kariéra soudního psychologa ho v tomto ohledu posouvá vpřed. Přidávám mezi oblíbené autory a letím do knihovny pro další senzaci.

rumova_kulicka
02.11.2023 4 z 5

Na tomto dílu se mi líbílo jednak to, že se autor odklonil od obvyklého mustru, i to, že jsme se dozvěděli konečně o Robertově minulosti. Co mi ale vadilo byla celková šílenost ohledně vraha. To bylo na můj žaludek už příliš.

Gabriela737
31.10.2023 4 z 5

šiesta kniha z tejto série - páčila sa mi najviac. Je trocha iná ako ostatné (nebojte sa, hrôz si užijeme dosť aj tu), tak možno preto. Iný typ zápletky.

senoritar
25.10.2023 4 z 5

Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, protože se mi zdálo, že tomuto dílu jaksi chyběl tah na branku, ale vytáhl to výborný závěr, který mě donutil číst, dokud jsem nebyla na konci (sbohem spánku před prací). Za co jsem neskonale ráda je odhalená Robertova minulost, protože mi v minulých knihách vrtalo hlavou, jaký je celý jeho životní příběh. Zažil spoustu zlého, až se divím, že ještě není pacientem v léčebně psychicky nemocných a stále si zachovává svůj morální kredit.
Co mi ale chybělo, byl jeho parťák Carlos. Na rozdíl od některých si nemyslím, že v knihách působí jako prostoduchý, naopak se mi zdá, že je vidět díl od dílu, jak získává zkušenosti a Robertovi se přibližuje. Také zápletka mi přišla prostě už moc přitažená za vlasy. Nebylo to špatné, už se ale moc těším na další "klasický" Hunterův případ.

Ahmose
16.10.2023 5 z 5

Toto je rozhodne zatiaľ najlepší diel z celej série. Vo všeobecnosti nemám rád krimi, kde je od začiatku jasná identita páchateľa, ale Chris Carter to doviedol k dokonalosti. Je to vlastne výsluch a miesto pátrania po vrahovi sa pátra po telách obetí. Je vidieť, že autor sa v problematike psychológie sériových vrahov veľmi dobre vyzná, pretože práve psychológia hrá v tomto diely veľmi dôležitú rolu. Pán Carter vytvoril naozaj drsný príbeh a veľmi prefíkaného záporáka, ktorý napriek svojej zvrátenosti ostal stále uveriteľný a atmosféra v knihe je brutálna. Zároveň je tento diel kľúčový v objasnený minulosti detektíva Huntera. Od knihy som sa nevedel odlepiť a prakticky som ju zhltol za tri dni. Skvelo napísané, ešte lepšie vymyslené. Dokonca sa mi o knihe aj snívalo. Naozaj nemám čo vytknúť. Majstrovské dielo medzi krimi trilermi.

boxas
16.10.2023 3 z 5

Autor má velice slibný "nástup". To že téměř od samého začátku víme, jak jsou karty rozdány, vůbec ještě neznamená, že by kniha postrádala napětí. Až potud tedy vše v pořádku...ale pak se to tak nějak začne kazit.
Násilí, brutalita, sadismus atd., to všechno je v příbězích Roberta Huntera bohužel běžné a čtenář Carterových knih s tím víceméně počítá, zde mi ovšem vadily např. časté (zbytečné) odbočky v ději, které příběh nikam nijak neposouvají, a obávám se, že vznikly hlavně proto, aby měla kniha dostatečný počet stran. Mám na mysli např. exkurz do minulosti agentky FBI, která tu s Robertem Hunterem tvoří dvojici. Kam dlouhé povídání o ní a jejím dětství děj posunulo?
Knihu jsem poslouchala. A to byl můj další problém. Někdo tu v komentářích označil přednes Jakuba Saice jako geniální. Pro mě naopak zásadní mínus. Po všech těch příbězích Roberta Huntera, které namluvil, nemůžu už jeho neustálé funění do mikrofonu ani slyšet.
A ještě jeden drobný postřeh: já se v tom tedy až tak nevyznám, ale může mi někdo vysvětlit, kde se v polorozpadlém domě kdesi hluboko v lesích, předaleko od civilizace, o který se nikdo nestará, kde se tam vzala elektřina? Nebo na co tedy ten kamerový systém a všechny ty žárovky fungují?

Reacher
29.09.2023 5 z 5

,,Quid pro quo," řekl Lucien.
Chodba za nimi byla skoro sedmdesát metrů dlouhá, levou stěnu tvořila řada vysoce zabezpečených cel.
Robert Hunter vs vysoce inteligentní a nebezpečný psychopat. Mladá agentka FBI, která musí odolávat psycho pokusům sériového vraha, který se jí chce dostat pod kůži. Tohle vše a nejen to, mně tak trochu připomíná slavný thriller Mlčení jehňátek.
Chris Carter tentokrát svého hrdinu dočasně přemístil k FBI a nechal ho pracovat bez svého věrného kolegy Garcíi. To nic ovšem nemění na tom, jak je kniha čtivá a nutí čtenáře přečíst vše na jeden zátah. Jasně, na příběhu se dá najít občas nějaké to klišé, viz např. konečný střet, kdy to už už vypadá na fatální situaci, ze které není úniku a ono je najednou vše jinak, ale jak jsem psal již dříve, laskavý čtenář nad tím velkoryse může přivřít oči a těšit se na další případy svého detektivního hrdiny...

zandu
26.09.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Pro mě zatím asi nej, a že i ostatní jsou skvělé. A hned se budu muset pustit do navazující knihy - Nenávist.

ElizPetrova
20.09.2023 5 z 5

I přesto že mi v knize chyběla dynamika Huntera a Carlose, tak autor opět nezklamal. Ocenila jsem, že jsme více nahlédli do osobní roviny života detektiva Huntera. Zápletka byla dle mého naprosto famózní. Náš hlavní zápor mi přišel místy přeci jen dost nerealistický a neuvěřitelný, ale knihu jsem si užila dost. Přijde mi, že autor s brutalitou a surovostí neustále eskaluje, tak jsem zvědavá, co si pro nás připraví příště.

Daduna
18.09.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Před touto knihou jsem žádnou jinou od autora nečetla a byla sem mile překvapená. Kniha je napsaná napínavě a vy prostě chcete číst dál abyste se dozvěděli jak to všechno dopadne.

munka
17.09.2023 5 z 5

Napínavé, drsné, ale musela som to dočítať.

FerryTaz
06.09.2023 5 z 5

Tato kniha je mimořádné dílo. Ukazuje se, že se autor s každou další knihou posouvá dál a neustále příběh Roberta Huntera vylepšuje. Líbil se mi náhled do Hunterovi minulosti. Každý nový díl, nám odkrývá zajímavý život hlavního hrdiny. Sice v knize chyběl jeho parťák Garcia, ale vůbec mi to nevadilo. Za mě prozatím nejlepší díl. Recenze hotová a můžeme jít na další Hunterův případ.
Roberte ... hodně čteš ... jsem na tom podobně :D

dufkys
03.09.2023 5 z 5

Opět nezklamala.

m2056
01.09.2023 2 z 5

Bohužel tohle mě moc nesedlo ale věřím že kniha si hodně lidí získá.

mirinda973
31.08.2023 5 z 5

Opět výborné čtení, což už čtenáři Cartera tak nějak samozřejmě očekávají. Příběh je tentokrát spjatý s Robertovou minulostí a ačkoliv je vrah odhalen téměř na začátku, neubírá to knize na napínavosti.

AnettO
30.08.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky se slovy: "Přečti si to, je to fakt dobrý!" Fakt dobrý je ledacos, ale tohle byla bomba taková, že se mi chvílemi zvedal žaludek. Dost mě mrzí, že tohle byla moje první Cartrovka a že jsem začala sérii s Robertem Hunterem zrovna od tohohle dílu. Každopádně tohle bych doporučila jako "must read" každému milovníkovi thrillerů.

dlabikk
30.08.2023 5 z 5

Opět výborné poslouchání. Když už si říkám, že mě Carter nemůže ničím překvapit, tak mi předhodí "paštiku" a já si říkám, to jako vážně??? Audioknihy o Hunterovi jsou geniálně čtené Jakubem Saicem a nedokážu si přestavit, že bych je konzumovala jinak. Jsem teprve v polovině a vím, že se mám na co těšit. Ani bych se nedivila, kdyby se jednou zjistilo, že je Carter sériovým vrahem :o) A dokážu si přestavit, že bych mu do vězení posílala dopisy :o)

Janaves
28.08.2023 5 z 5

Tak to byla jízda! Neuvěřitelně napínavé, brutální, dokonalé.

Anonymkahink
27.08.2023 5 z 5

Tohle je rozhodně první detektivka, u které jsem ztěží potlačovala slzy. Robert Hunter je lidský, jako nikdy dřív. Dozvíme se tolik z jeho minulosti, že nám najednou dává smysl jeho chování.
Je vidět, že už je to několikátý díl a autorův styl psaní se ještě víc zdokonaluje. Navíc množství myšlenek a detailů, které tato kniha v sobě má, je nepopsatelné. Ještě teď mi běhá mráz po zádech a vím, že mi tato knížka nedá chvíli spát.

Friedulka
24.08.2023 5 z 5

O tom, že je Robert Hunter (již podle jména) borec, si snad nikdo netroufne pochybovat, pokud by nedejbože přece jen, tak nás autor hned umlčí dechberoucím životopisem tohoto nadaného superinteligentního detektiva (a raději hned, až na výjimky, v každém díle). Neméně zdatný je jeho parťák Carlos Garcia alias Sancho Panza.
Zloba je skvělá, tady se opravdu někdo móc zlobí, až to hezké není. Konec trochu překombinovaný, ale to Chrisovi odpouštím.