Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360830/bmid_sochar-smrti-yxx-360830.jpg 5 2523 552

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

Anahk1
05.03.2020 5 z 5

Jo tak to teda opět byla jízda.. velmi čtivé, pro mě nepředvídatelné, napínavé a jak už to u pana Cartera bývá lehce zvrácené.. :) .. nicméně i pachatel může získat mé "sympatie" ..

Hell_Rihova
23.02.2020 5 z 5

Další kniha, která mě utvrzuje, že fantazie pana Cartera nezná mezí. A to se mi líbí. Mám ráda drsnější čtení a když je k tomu všemu ještě napínavé, čtivé, je to přesně kniha pro mě. I v tomto příběhu nás autor nechá napnuté až do konce. A tak to má být.

Dandulka
18.02.2020 5 z 5

Zase skvělá kniha! Tak se mi zdá, že jsem zatím nečetla nic, co by mě nebavilo. Musím přiznat, že Sochař byl možná až příliš zalitý krví, ale perfektní čtení. Mohu jen doporučit.

pismenkovyJoe
13.02.2020 3 z 5

Můj čtvrtý Hunter a pravděpodobně také poslední, dříve mě to bavilo více, tento poslední díl mě bavil o dost méně. Jako jednoduché čtení na oddech dobré, ale všechno okolo detektivů je v každém díle na jedno brdo, i jako brakovka tohle prostě omrzí. Konec tohoto dílu zabil v mých očích celou knihu i sérii. Dávám dobré 3* a jako vždycky přemýšlím, jak může mít taková kniha tak velké hodnocení.

KočkomilkaJana
06.02.2020 2 z 5

Tak jako každá Carterova kniha je i Sochař smrti napínavá, dokáže vtáhnout do děje a dává prostor i pro vlastní myšlenky nad řešením případu. Vysvětlení, které nakonec Hunter přednese, je velice, velice silné a krásné, že v tu chvíli i přestanete myslet na sex na drakovi (nebo s drakem). Ale abych úplně nepředbíhala rovnou ke krásnému konci, kvůli kterému fakt stojí za to knihu dočíst. Carter zvolil taktiku tahu na bránu a tu má celou dobu. I přes únavu detektiva, i přes vlastní osobní pocity, které si Hunter dokáže do řešení případu promítnout. Autor pořád servíruje čtenáři nové skutečnosti, které do sebe zapadají, když náhodou ne, tak se polemizuje a kostrbatou logikou se člověk dokáže dopracovat k tomu, k čemu Carter chce. Obezřetnější čtenář si dává pozor, protože taktika autorů těchto béčkových krvavých detektivek je celkem jasná. Takže možná pár stránek v knize budete brát jako vatu.

kaja205
04.02.2020 2 z 5

Ako.. neviem sa odtrhnut od citania, bavi ma to a asi pojdem o na dalsie v serii. Ale na klasicke detektivky typu Christie a pod. to nema ani zdaleka. Toto su knihy pre pasivnych citatelov, ktori to hltaju jak autor pise, bez potreby sa zamysliet. Chyba postupne odkryvanie vraha, jemne naznaky, ku ktorym sa da vratit na konci knihy ze aha, tu bola indicia.. nic.. autor v poslednej kapitole odhali nove skutocnosti, novy motiv, noveho cloveka, zaver je super prekvapivy a necakany, a tak trochu uplne mimo misu. A tento “modus operandi” pouziva autor dokola, v kazdej svojej knizke, ako aj vyraz v uvodzovkach :D je to trochu otravne.

Bibi23
03.02.2020 5 z 5

Vlastně jako vždy od Chrise - suprovní, velmi čtivá. Za 3 dny přečtená. A ten závěr za mě 1* - naprosto nečekaný...

simona g.
03.02.2020 5 z 5

Super, super, SUPER! Napínavé do poslední kapitoly. Jako peckaaaa, určitě se kouknu po jeho dalších knihách. Spokojenost!!! Doporučuji!!!

Dušanskej
03.02.2020 5 z 5

Opet jsem knihu precetl jednim dechem , uzasny pribeh a jdu rovnou na dalsi dil . Neni to muj styl knih ale tohle me hodne chytlo rovnou jsem zakoupil zbytek knih a vim ze nebudu litovat

Dragon
29.01.2020 5 z 5

Už štvrtá kniha od Cartera a opäť bomba. Neuveriteľne napínavé, premyslené, vyskladané. Carter sa hrá s čitateľmi, dokáže nás zmiasť. Napríklad ako čítam viaceré komentáre predo mnou o mechanikovi...
Spoiler
Mnohí sa pýtajú, kto bol teda ten mechanik, keďže vraždila žena, Olivia. Prečo tam bol mechanik...ale keď si pozriete originál, Carter stále píše mechanic. Ani raz nepoužil he alebo she, takže perfektne zamotal hlavu čitateľovi. Podvedome predpokladáme, že ide o muža, mechanika a nie mechaničku. Ťažké to bolo preložiť do češtiny, asi by to ani nešlo, keďže ten odtieň "mechanik" má v angličtine iný ako v češtine.
Takže skvelý prefíkaný krok Chrisa Cartera ako zmiasť čitateľa :-)
Pre mňa jeden z najlepších autorov drsných detektívok za posledné roky - skvelé zápletky, dynamické dialógy, neskutočné vraždy...

LadyLane
13.01.2020 3 z 5

Najprv musím poznamenať, že Carter píše tak čtivo, že napriek mojej kritike ma priam ťahá čítať ďalší a ďalší diel.
Avšak v tejto knihe sa mi to nejak vlieklo. Vraždilo sa a pritom sme sa nikam neposúvali.. a čo ma čoraz viac vytáča je, že autor robí zo svojich postáv blbečkov. Chápem, že musí čitateľovi vysvetliť, čo sa deje, ale kvôli tomu urobiť šéfku oddelenia absolútne nechápavú a Hunterovho parťáka len o niečo viac schopného ako šéfku..

Lkova
13.01.2020 4 z 5

Proti předchozím dílům nemůžu říct křivého slova a hodnotím všemi dostupnými hvězdičkami.
Tenhle díl... aby bylo jasno, tak já si moc užívám to dopadnutí vraha a následné vysvětlení proč tenhle, proč tímhle způsobem, proč vůbec. Ale tady mi *spoiler alert* moc neseděl vrah. Celou dobu vše sedí na podezřelého - tím myslím opravu VŠE - a nakonec, z ničeho nic, to udělal někdo jiný? Přišlo mi, že Carter si na posledních pár stránkách řekl, že pozmění vraha. Hotovo. Většina knihy je napsaná, ta se měnit nebude, jen vrah. A tak já v tom případě teda nechápu, kdo byl mechanik na lodi? Kdo měl tolik síly, aby jednou ranou někomu zlomil čelist a vyrazil několik zubů?!

renefer
10.01.2020 4 z 5

Dobrý, jen se mi jednotlivé knihy začínají zdát psané podle jednoho mustru. Motiv někde v minulosti, Hunterovi deduktivní schopnosti jsou opět skoro nadpřirozené a vrah je až téměř do konce o krok vpředu.

AnetaKor
08.01.2020 5 z 5

No, kdo by to byl řekl....

krejcovka76
07.01.2020 5 z 5

Opět úžasné, opět skvělý příběh a zápletka. Při některých pasážích mi běhal mráz po zádech. Miluju tyhle chvilky napětí, očekávání při otočení každé stránky, začátek každé nové kapitoly.
Ve chvilkách je mi líto obou hrdinů - setkávat se dennodenně s takovým zlem musí 100% zanechat šrámy na duši.

Verunka289
05.01.2020 5 z 5

Nechápu, kam Carter na ty nápady chodí. Opět děsivé a nechutné zabíjení, vrah velmi nečekaný a opět ukázka toho, že zlo plodí zase jenom další zlo.

Pája699
05.01.2020 5 z 5

Cartera prostě miluju, jen nevím, jestli bych s ním chtěla sdílet jednu domáctnost :-D Všechny knihy jsou zvrácené, drsné, brutální...ale tohle napětí prostě miluju. Zatím mě žádná kniha nezklamala. Tehle vrah u mě boduje...takhle si pohrát s obětí...brrr...něchtěla bych se mu dostat na seznam. Rozuzlení vraha mě hooodně překvapilo. No nic, nebudu mrhat časem a jde se na další díl :-)

hana4834
04.01.2020 5 z 5

Zase skvělá kniha neodlozila jsem ji dokud jsem nedocetla

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

To že je autor génius a výborně umí popsat děj i okolí už ani nemusím zmiňovat. Brutální vraždy se sochami z lidského těla jsou vážně TOP.
Jako v předchozích dílech se mi moc líbí, že myslí i na čtenáře, kteří nečtou jeho knihy popořadě a seznamuje je s tím co se stalo. Někoho to může obtěžovat,ale já to oceňuji.
A Robert Hunter? Prostě ho miluju.Jeho chytrost, styl života a vzhled..
Poutavý děj s krátkými kapitolami, které dodávají knize na napětí a spádu.
Kdo má slabý žaludek a bujnou fantazii nedoporučuji. Kdo je jako já, čím brutálnější tím lepší,tak tuto knihu musíte mít.

Vendulis
31.12.2019 5 z 5

S každým dilem si říkám, ze zvrácenější už to být nemůže, ale ono může! Raději nechci vědět, jak moc autor čerpá z vlastních zkušeností, protože tohle bylo opravdu masakrózní. Těším se, koho nebo co přinese další díl.