Sochař smrti

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/204011/robert-hunter-sochar-smrti-vuA-204011.jpg 4.6738

Robert Hunter (4.)

The Death Sculptor (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

david5746
12. prosince

Pořád mě to baví, ale ta schématičnost je v tom, bohužel, vidět víc a víc. Základem je opět sériový vrah, který vraždí velice vynalézavým a morbidním způsobem. No a Hunter, který "hodně čte" ho nakonec chytí. Pohnutky vraha jsou samozřejmě unikátní, ale to je málo.

Takže bavilo, ale chtělo by to už nějakou inovaci...

d.a.s.a
09. prosince

Zase mě to bavilo..

SimonaP
06. prosince

Opět čtivá kniha, ale nějak mi to na konci nesedělo... díky tomu jsem ani nemohla odhadnout vraha.

DericCaster
04. prosince

Stejně jako předchozí, ani tento díl, Hunterovy série, nijak nezklamal. Tak jako ostatní díly i tento mě pohltil od sameho začátku a až do konce jsem neměl tušení kdo je vrah. Těším se na další pokračování...

JitkaHambi
15. listopadu

Carter opět nezklamal a nasadil pěkně vysokou laťku.Od té doby co čtu jeho knihy, mám problém začíst se do jiných knih.A vraha nikdy nedokážu odhalit. I v této knize bylo rozuzlení zajímavé a pro mně překvapivé.Už se těším na další díl :-)

1T0S_
12. listopadu

Podělal to Carter, nebo překladatel?

-- Obsahuje spoilery, které vyzradí celý děj a konec --

Zřejmě přeskočím mé klasické hodnocení (dobře napsané postavy, zajímavý zločin, atd..) a vrhnu se rovnou k výtce ;)

Odhalení zločince nedává absolutně žádný smysl. Při druhé vraždě je mechanik popisován jako muž (mluví v mužském rodě, oběť o něm přemýšlí jako o muži...), ale při odhalení zjistíme, že pachatelem je žena. To vážně kazí dojem z ukončení knihy.

Nejsem si jist, jestli se jedná o pochybení překladatele nebo autora, tak tedy 4/5.

Lady Jane
10. listopadu

Pecka!!! Moje první kniha autora, ale rozhodně si mě získal do svého fanklubu ;)

ivoiro
07. listopadu

Tak tohle byla úžasná jízda od začátku až do konce. Stále a stále jsem musel číst dál a dál.

Holanka

Tohle je už čtvrtý díl ze série Robert Hunte, který čtu. Musím říct, že tenhle díl je mnohem slabší než první tři. Jinak je to pořád dobrá kniha, která mě bavila. Těším se na další díly. ????

romanka26

Super jako vždy :)

morava

Kdyz mam chut na nejakou skvelou detektivku , tak vim ze u tohoto autora neslapnu vedle. Pripad je i tentokrat pekne zapleteny a detektiv Hunter se svym partakem Garciou ho postupne rozpletaji tak, ze se nudit rozhodne nebudete. A to, ze o napeti neni nouze, to snad ani nemusim psat. At jsem se snazila sebevic, vraha jsem neodhalila. Takze shrnuto, podtrzeno, za mne opet doporuceni.

amanda99

Čtvrtá knížka od tohoto autora a těžko se odkládala.

Blafoun

Zase paráda, co se týče hodnocení jen bych opakoval co jsem napsal do Nočního lovce. Je to parádní napínavá "řežba", která chytne a nepustí, už se nořím do další knihy v pořadí. :-)

LP113

jednoznačne super

LaPetja

Morbidní až na půdu, ale i tak to byl v závěru strhující příběh. Teprve rozuzlení té míře násilí dalo tvář a důvod. Skvěle a čtivě napsané.

Nikusha

Tak pro mně osobně je tato kniha slabší kousek. Možná moc jmen, možná zbytečně složité vyšetřování, které mě odvedlo od počínajícího napětí. Nicméně za námět "stínového sochaře" dávám palec nahoru. Tohle by jen tak někoho nenapadlo.

Jane417

"Sochař smrti" je další skvělá kniha od Chrise Cartera. Každý autorův příběh se mi zdá lepší, než ten předchozí. Evidentně se mám ještě na co těšit, protože toto je 4. díl ze série. Znovu se setkáváme s detektivy Hunterem a Garciou a znovu potkáváme dalšího šíleného, brutálního a nelítostného zabijáka, který z částí těl, svých obětí, vytváří sochy... Co sochy znamenají a jaká poselství ukrývají? Proč je vrah tak drsný, zlý, oběti mučí a po jeho útoku z člověka zbude jen krvavá kaše? Možná ho na konci pochopíte a budete na jeho straně... Vraha jsem sice odhalila, ale i když mě to napadlo, absolutně jsem nevěděla jak, proč... a souvislosti bych dohromady nedala. Tak to umí vymyslet a napsat jen Carter... Použiji slova z dvou předchozích komentářů... je to perfektní a hrůzné!!!

Nixa

Opět skvělé čtení. Carter prostě umí. Od první stránky mě děj chytl a nepustil. Vraha bych nikdy neuhádla. Perfektní!

Tazz1

Klasika Carter, čtivé a napínavé. A hrůzné :-) . Nicméně si myslím, že tentokrát pan autor udělal chybu. Od začátku nějak prezentoval vraha (malé scénky po činu, třeba na lodi) a na konci to byl nakonec někdo, kdo do toho vůbec nezapadl. Nechci nic vyzradit a tak nemůžu více, ale tentokrát to asi trochu překombinoval ve snaze, aby čtenář do poslední chvíle nevěděl kdo je vrahem.

Makyyy

Zase jsem neuhadla vraha. A to me nejvic bavi. Zatim vsechny detektivky super.Jdu na "Jeden za druhym".Doporucuji!!!

josska

Opět super napínavé čtení,těším se na další díl...

MirkaProk

knihy od Cartera mám fakt ráda a tato samozřejmě patří mezi ně. Každou jeho knihu přečtu za jedno maximálně dvě odpoledne. Děj má spád hned od začátku a člověk se u knihy nenudí a ještě se mi nikdy nepodařilo odhalit pachatele a to je to, co na takovýchto knihách miluji, jak je člověk na konci překvapený. Za mě určitě tuto knihu doporučuji

Adelajda_4

Uffff, tak to bylo teda něco, čtvrtý díl a ještě jsem se této série nenabažila! Opakuju se, ale jako u předchozích knih měl příběh spád, byl velmi napínavý a ten konec? To asi nikdo nečekal. Je zajímavé, jak spolu s detektivy toužíme padoucha, který páchá takové ohavnosti dopadnout, někdy ale, po zjištění jejich životního příběhu možná i trochu, aspoň malinko jejich jednání pochopíme.

kittlerka

Další skvělá detektivka v pořadí. Tentokrát se mi zápletka opravdu líbila, musím přiznat, že jsem měla vždy nutkání nahlédnout na konec kapitol jak to bylo napínavé:)

ciaram

Už jsem přečetla čtvrtý díl série za sebou a ještě nemám pocit, že bych si od autora i detektiva měla odpočinout. Baví mě. Sice to prokládám souběžnou četbou jiných knih, ale jenom proto, že Huntera si nechávám jenom na doma. Jedinou připomínku bych měla malinko ke dvěma výrazům, které mě při čtení vysloveně ruší - nepatří podle mého do moderní mluvy detektivů - a to jsou "jářku" a "anžto".

Zlatinka.Emilly

Po té, co jsem se prokousala až k vrahovi, jsem změnila svůj pohled na tento příběh utrpení a zvrácenosti. Pachatel/.. byl/. v tomto případě dohnán/. k rozhodnutí ze kterého se už nedalo vycouvat.

Nephilim

Podle mě úžasné čtení. Od zacatzačátku do konce jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Konec mě úplně odrovnal. Opravdu doporučuji.

oleg

Opět šokující detektivka,kam na ty nápady chodí,komu nevadí zvrácenost,tak doporučuji,stojí to za to a už těším na další.......

Stepanecka

Můj oblíbený autor. Doporučuji.

saez

Tak jsem zas neodhalila kdo je vrahem. A to mě na tom baví.