Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3136 703

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

VeruMalfoy
VeruMalfoy
12.11.2022 4 z 5

Jak už tady někteří píšou, tento díl je o trochu lepší než předchozí. Je poznat, že se jedná o druhý díl. Autor už se ve všem cítí jistější. Detektiv už není zas takový superhrdina a dialogy už zní mnohem lépe než v prvním díle. Zápletku jsem si užila a bylo to takové oddechové čtení. Jenom ty popisy vražd byly na mě až moc detailní, ale zase někomu to třeba může vyhovovat, protože se lépe do všeho vcítí. Mě se mírně u těchto popisů obracel žaludek. :D

peruthin
peruthin
12.11.2022

Jednoduše perfektní

Faila
Faila
06.11.2022 4 z 5

Carterovy detektivky mě zatím hodně baví. Druhý díl byl velmi nápaditý, příběh měl spád, překvapoval, napínal a místy doopravdy děsil a šokoval. Najít si cestu k hlavním postavám také není nijak těžké. Co hodně oceňuji je i propracovaná psychologie záporáků. Nejde o „pouhá“ vraždící monstra, jejich běsnění má pořádný důvod. A jeho odkrývání bylo zatím pokaždé velmi zábavné a zajímavé.

CharlesWard
CharlesWard
19.10.2022 3 z 5

Pohádka pro dospělé.

viweb
viweb
14.10.2022 3 z 5

Knihu zachránili krátké kapitoly. Dlouho se v příběhu nic nedělo a pak to šlo příliš rychle k cíli. Neuvěřitelně mě štvala Mollie alias Monika. Hysterická kráva i když věřím, že když je člověk vystaven permanentnímu strachu a psychickém nátlaku jeho reakce jsou vyhrocené. Za mě jednou a dost.

jan7113
jan7113
05.10.2022 5 z 5

Stejně jako Dvojitý kříž i tahle kniha je úžasná. Nejde se od ní odtrhnout. Thriller jak má být!

Anylola
Anylola
04.09.2022 5 z 5

Pokud by někdy došlo na volbu mezi Robertem Hunterem a Chuckem Norrisem, Robert by byl jasná volba. Chce to brát trochu s nadsázkou. Trochu hodně. Ale co na tom, když je tahle série tak skvělá.

hana1039
hana1039
03.09.2022 5 z 5

( Audiokniha )
Další skvělý zážitek, umocněný hlasem Jakubem Saicem... brutální nálož, neuvěřitelné,kam na ty nápady Carter chodí,i když je bývalý soudní psycholog... tyhle knihy se můžou číst tak maximálně dvě až tři za sebou a pak si musíte dát oddech... já jdu do třetího dílu a pak si ten oddech dám určitě :-))

ctenarkaEva
ctenarkaEva
27.08.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od Chrise Cartera a musím říct, že i když tedy vraždy a jejich popisy jsou opravdu hodně brutální, tak styl vyprávění mi vyhovuje. Krátké kapitoly, žádné extra zbytečnosti. Čtení mi skvěle ubíhalo, za večer jsem přečetla a už se těším na další díl. Robert Hunter i jeho parťák jsou sympaťáci a fandila jsem i Mollie, i když její schopnosti mi připadaly až moc přestřelené.

Grety
Grety
23.08.2022 4 z 5

Hunter je neomylný, nesmrtelný a Garcia neustále zachraňován. Trošku bych to vyvážila, ubrala na nesmrtelnosti a odstranila medium a super...

Nuttelka
Nuttelka
19.08.2022 5 z 5

(Audiokniha)
No tvl, tohle byla jízda!!! Doslova "chuťovka" :-) Fajn, propadla jsem "carterovské" mánii... tohle bylo perfektně promyšlené a konec překvapivý, právem je Carter mistrem svého oboru a moc se těším na další díly, Jakub Saic je jednoznačně bravurní a hlasově jiného Roberta Huntera si už ani nedovedu představit :-)

Čmeláček
Čmeláček
14.08.2022 5 z 5

Skvělé psycho, tohle je thriller přesně podle mého gusta :). Vynikající, dechberoucí čtení!

Vojtos
Vojtos
04.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha je skoro mistrovským dílem.

Naprosto jsem propadnul autorovu stylu psaní, snad ještě více než u prvního dílu. Přečtete 100 stránek aniž byste si toho všimli, prostě ví, jak vás vtáhnout do děje. Co ale také ví, je jak ukončovat kapitoly - každá kapitola skončí tak dramaticky a napínavě, že prostě musíte číst dál. Doslova každá stránka je naplněna akcí a napětím.

Hlavní postavy byly neuvěřitelně sympatické a dokonale vykreslené. Když se cítily nervózně, byl jsem nervózní s nimi; když byli naštvané, byl jsem naštvaný s nimi; prostě jsem si nemohl pomoct a vše jsem s nimi prožíval, jako bych byl součástí vyšetřovacího týmu.

Přesto však nějaké výhrady k této knize mám.
Přišlo mi, že v podstatě není šance, abyste uhodli, kdo je vrahem, protože se v knize téměř neobjevil než přišlo rozuzlení. Jeho motiv a způsob, jakým oběti zabíjel, byly opravdu zajímavé, tuhle část jsem si velmi užil, včetně velmi detailních až nechutných popisů, ale myslím si, že identita samotného vraha mohla být trochu propracovanější.

Také se mi moc nelíbila dějová linka o "jasnovidce." Většinou mám takové věci rád, ale v této knize mi to přišlo jaksi nadbytečné.

Poslední věc, se kterou mám problém, je konec, kdy se Garcia dostane do problémů a Hunter ho musí zachraňovat. Znovu. Podobná situace nastala už v prvním díle a myslím si, že autor by mohl přijít s něčím trochu jiným.

Nehledě na mých pár výhrad knihu doporučuji všemi deseti.

KadetJaina
KadetJaina
03.08.2022 3 z 5

Baví mě způsob, jakým autor píše. Baví mě i brutality a případy. Ale používá až moc berliček pro odhalování případů. V tomhle případě dívku, která má vidiny vražd. Čekala jsem trochu víc reálného. Jinak případ skvělý. Trochu mě na knize unavují krátké kapitoly, které musí nutně "lákat" na další čtení, ale brzy se to ohraje.

Romalu
Romalu
03.08.2022 5 z 5

Chvíli jsem přemýšlela, jestli na mě knihy tohoto autora nejsou příliš silné kafe, než jsem jim úplně propadla. Neradno číst na dobrou noc, ale zážitek to je, to tedy jo!

Metla
Metla
31.07.2022 4 z 5

Zase jednou bych mohla ponechat dutinu lebeční v módu minimální činnosti a použít praktickou kombinaci kláves ctrl c + ctrl v, jelikož "Popravčí" se svým stylem od úvodního dílu série příliš neliší. Dominuje vyšetřování nejzhovadilejších vražd a jejich detailní popis, detektivové jsou zatím uspokojivě normální, nezatěžují čtenáře svými traumaty ani sebedestruktivními závislostmi. Asi by to však chtělo zapracovat na psychologii trochu hlouběji, Hunter je neomylný a veleschopný, Garcia určen ke kladení přihlouplých otázek, v obou případech chybí výraznější charakterové rysy.
Překvapením bylo zapojení paranormálního prvku, což čtenáře s nohama pevně na zemi může rozhodit. Já zas tak ukotvená nejsem, vize mi vadily jedině z toho důvodu, že si touto berličkou autor usnadňoval zápletku. Jak předat kriminalistům potřebné informace? Jednoduše, stačí je ve správnou chvíli šoupnout do hlavy média. Dalším nešvarem je rádoby efektní ukončování kapitol nějakým šokovaným zvoláním, tradičně "Panebože!", častějším "No do prdele", či hojným "A kurva!". Nechci, aby se Carterovy postavy zaklínaly Prčicemi a nadávaly do plantážníků, přesto by neuškodilo vulgarity zredukovat na rozumnější míru.
Suma sumárum - takový svižně nenáročný relax pro otrlé úchyláky. Chápu, co se na téhle sérii většině čtenářů líbí, chápu i ty znechucené. Podobné brutální thrillery mě obvykle naladí pokračovat nějakou podstatně milejší knihou... pryč se špínou, hurá na Zeměplochu! 70-75%

Kopretinka784
Kopretinka784
29.07.2022 4 z 5

Co říct k autorovi ? Nejprve mě zaskočila brutalita a detailní popisy. Ale po přečtení informací o něm, je mi to jasné. Každý se "zamaže" tím s čím pracuje. Takže se vůbec nedivím. A zcela chápu změnu povolání v jeho životě.
Ale zpět ke knize. Přes počáteční zděšení velmi čtivé. Díky krátkým kapitololám a touze dozvědět se, co bude dál, přečteno za necelé dva dny. Určitě po čase vyhledám další příběh detektiva Huntera. Mám tu zkušenost, že po přečtení několika knih stejného autora za sebou se mi pak děje "slévají" v jeden a nemám z knih takový zážitek.

Jessybelle
Jessybelle
14.07.2022 5 z 5

Na brutalitu jsem zvyklá ze severského krimi. Nicméně hned první kapitola mě dostala, možná proto, že mi nedávno šroubovali nohu...
Nicméně to bylo napínavé, čtivé. Dvojka vyšetřovatelů je fajn.
Tentokrát tedy musím přiznat jsem, po vysvětlení motivů vražd, s vrahem sympatizovala, ano zasloužili si to všichni do jednoho.

izinkaVENDULKA
izinkaVENDULKA
13.07.2022 5 z 5

Páni asi i lepší než ten první díl, napínavý, zvrácený, až se mi zavařily mozkové závity, jak jsem se snažila přijít kdo a proč to byl.

Kat9
Kat9
30.06.2022 5 z 5

Pátá hvězdička je za vrahův motiv.