Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3152 703

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Biba_with_Book
01.07.2023 5 z 5

Opet skvele, nemam co vytknout, Carter to proste umi. Vrazdy jsou sice brutalni, ale on jim dokaze dat pridanou hodnotu; ze to neni jenom o zabijeni pro nejaky bezduchy duvod, ale ze jde v tech pribezich vic do hloubky.

KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

U chrise je vidět že stoupa popravčí byl skvělej jen nedoporučuji u toho jist baví mě detailní popis mist činu sem zvědavá na dalsí díl

Bauše
12.06.2023 5 z 5

Moje druhá zkušenost s Carterem. Kniha se mu opět parádně vyvedla. Místa činu jsou popsána velmi do detailu a určitě nedoporučuju u nich jíst :D. Vrah je brutální, možná ještě více než v prvním díle. Knihu jsem zhltla velmi rychle a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

inferno08
12.06.2023 5 z 5

Mnohem, ale opravdu mnohem lepší, než první díl. Sice je maličko monotónní, když detektivové neustále nacházejí brutálnější a brutálnější vraždy, ze kterých se pozvrací i ti nejotrlejší, ale budiž. Knížka je opravdu napínavá a drsná. Když píšu drsná, nemyslím tím ani tak ony vraždy, jako spíš ty příběhy jednotlivých postav - Hunterova matka, Molly a její otec, šikana...

Po přečtení Dvojitého kříže jsem neměl do druhého dílu vůbec chuť, teď po přečtení druhého dílu mě mrzí, že jsem si nekoupil rovnou i třetí díl. Ale to napravím.

Jo a taky mě potěšilo, že naši detektivové už neustále nevykřikují "Jejda".

nikca1994
11.06.2023 5 z 5

Moje další zkušenost s Carterovým Hunterem byla lepší, než ta první.Skvělá knížka spíš nic pro slabší povahy.Doporučuji všem si jí přečíst. Hned se vrhám na pokračování.

Janina82
07.06.2023 3 z 5

Moje druhá zkušenost s Carterovým Hunterem byla o fous lepší, než ta první, alespoň co se týče detektivní linky. Stále jste ve světě krásných žen a drsných mužů, z nich ten nejchytřejší a nejneohroženější je právě Robert Hunter. Styl knížky, dialogy jsou pořád trochu zvláštní. Nevím, zda je to překladem, nicméně je, ktera trochu lepší než první díl (nicméně která ženská by použila úsloví hoblovat někomu ženu???). Scény jsou brutálnější a popisnější, přiznám se, že některé pasáže u krbu jsem přeskakovala. Nevím, zda je nutné pokaždé čtenáře seznamovat s tím, kolik lidí a kolikrát zvrací. Hunter samozřejmě nikdy. Teda alespoň ne na veřejnosti. Vedle dokonalého Huntera by každý vypadal trochu hloupě, tudíž to nováčkovi Garsiovi nemějme za zlé. Vynahradí mu to jeho žena, která ví, že se nemá na nic ptát, má vždy připravené jídlo a oddaně bez remcáni na svého muže čeká (zajímalo by mě, v kterém díle ji to přestane bavit). Prostě ty vztahy a tyhle osobní věci jsou zvláštní a odtržené od reality. Ale příběh se mi tentokrát četl dobře, bylo tam napětí, mělo to spád, překvapivé rozuzlení. Je to taková oddechovka, která vás vrhne do úplně jiného prostředí, než jste zvyklí.

Erummeldë
06.06.2023 5 z 5

Do přečtení této knihy jsem měla za to, že nic nechutnějšího než podrobné scény v Misery od Kinga si přečíst nejde. Některé popisy mi v hlavě uvíznou na dlouhou dobu. Přesto to všechno to bylo perfektní. Knížka byla tak děsivá, že jsem nechtěla číst dál, ale zároveň tak brilantní a napínavá, že se nešlo odtrhnout.

Kira747
02.06.2023 5 z 5

Hunter je neskutecnej sympatak no a Carter je asi muj novy oblibeny autor.
Vrazdy opet skvele vymysleny, desne me to bavilo. Jo a konec...no hm vlastne to chapu.

FerryTaz
31.05.2023 5 z 5

Opět skvěle napsaný příběh. Autor mě opět vtáhl do děje a sem tam jsem byl i sám překvapený kam se příběh stočil.Robert Hunter opět zaválel. Již se těším na další knihu.

Ebola
14.05.2023 4 z 5

každý z nás má z něčeho opravdu strach a při pomyšlení na tu věc se nám dělá zle, no tak si představte, že vrah zná přesně to čeho se bojíte a pomocí vašeho strachu vás zbaví života. brrr až mrazí, haha právě tohle chcete při čtení zažít ne? nebojte tento autor umí psát dost podrobně a jaksi šťavnatě, že vám chloupky občas budou stát :-)

Ivushaak
08.05.2023 5 z 5

V pořadí druhý díl ze série a opět super, dokonce bych řekla, že je krapet brutálnější jak předchozí díl (určitě nic pro slabší povahy). Hned se vrhám na pokračování.

Radka1911
04.05.2023 5 z 5

Dokud jsem se nesetkala s tímto autorem, nikdy by mě nenapadlo že budu s takovým zaujetím a se zatajeným dechem číst podobnou tematiku. Opět perfektní, strašidelné, ale užila jsem si to.

Terror
01.05.2023 2 z 5

Když odeberu průměrný a pro mne nezáživný průběh vyšetřování, zmačkám a zahodím postavy, které se vyskytují v každé druhé knize a jejichž životní osudy jsou až směšně okopírované odjinud, zbydou mi tolik diskutované popisy zavražděných a občas i samotný sadistický průběh činu. Carterovy nápady ohledně likvidace obětí jsou opravdu originální, což o to, ale stačí to, aby tento prvek unesl celou knihu? Stačí to, abych se pustil do dalšího dílu? A pak dalšího? Ještě nevím. Každopádně mne druhý díl eskapád chlapáckého Roberta bavil o poznání méně než díl první.

kannibal28
01.05.2023 5 z 5

A je tu zas a znova dalši príbeh z carterova...Opäť dalši brutálny skvost maestra thrileru

kiki11
27.04.2023 5 z 5

Další úžasná detektivka, možná se mi líbila ještě o kousek víc než první díl. Je tady o něco víc krve a brutality, vraždy jsou provedeny dost odporně a slabší povahy by s tím mohly mít problém. Autor umí všechno popsat opravdu sugestivně, někdy možná až moc. :D Každopádně dvojka Hunter a Garcia opět nezklamali a já si tyto dva sympaťáky moc oblíbila. Na této sérii začínám být pomalu ale jistě závislá, takže se hned pouštím do dalšího dílu.

LenkaPet
23.04.2023 5 z 5

Dobrá kniha, Huntra prostě zbožňuji a nejvíc ty jeho psychlogický řeči...
Jinak jako thriller, dobrý a věřím, že se dalšími knihami dále vyvíjí. Tak jako Nesbø a jeho Harry Hole.
Určitě je přečtu všechny.

Mišák240
21.04.2023 4 z 5

Opět svižný, čtivý, ale i dost brutální příběh, ale jak už to tak bývá, na Huntera a Garciu jsou všichni krátcí.

katasukivasukim
20.04.2023 5 z 5

Jo,zase to frčelo,pořád do plnejch.
Baví mě to, valím na další knihu.

dufkys
18.04.2023 5 z 5

Při čtení ve mně misty opravdu mrazilo. Geniální dílo.

Dasa1313
17.04.2023 4 z 5

Druhý Robertův případ je stejně skvělý jako první, ale už jsem pochopila, proč je často v recenzích zmíněno "jen pro silné povahy". První díl mi takový nepřišel, ale popravčí..
Smrt zvířat je pro mě absolutně nepřijatelná, ale v této knize je popsáno i mučení lidí takovým způsobem, že Vám z toho brní tělo, ocitáte se v těle oběti a jen doufáte, že se to ve skutečnosti nikomu nepřihodí :).

Ta myšlenka, ten nápad, to, když se zhmotní tvoje nejhorší představy a obavy.. Vím, čeho se bojíš.." Naprosto děsivá až hororová představa.

Opět znamenitá kniha, jen ta Molly.. pokud tomu člověk nevěří, tak je to trošku sci-fi.

Teď si jdu přečíst nějakou lehčí knihu a poté se opět k Robertovi vrátím a už se moc těším!

P.S.: Nikdy nikoho nešikanujte, žádným způsobem.