Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3156 703

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Tamirai
15.04.2023 3 z 5

Ďalší príbeh s dvoma veľmi sympatickými detektívmi. Príbeh bol zaujímavý, zápletka dosť originálna, ale fú veľmi krutá.
Prekvapením bol pre mňa spúšťač, psychologická hra s čitateľom, ktorý nakoniec odhalil vraha a aj to čo tomu všetkému predchádzalo.
Niekedy sú ľudia ani nie ľuďmi, zostane v nich len bolesť a zloba.

jfialova
06.04.2023 2 z 5

Dobré detektivky mám ráda, ale toto je bohužel opravdu jakž takž průměr. Překlad se oproti prvnímu dílu o trochu zlepšil, ale žádná velká sláva to pořád není. Brutalita scén by mi nevadila, kdyby to nebylo to jediné, čím kniha zaujme. Tady bohužel nápaditost končí, všechno ostatní je povrchní, někdy nelogické. Vysoké hodnocení opět nechápu, není fakt za co chválit.

Sabča817
06.04.2023 odpad!

Bohužel! Přečteno 50 stran a konec! Je to takové svižné čtení pro silné žaludky. Dvojitý kříž byl nepatrně lepší, ale taky to nebyla taková bomba.... Zatímco Angelu budu číst postupně dál ( Je napínavější, možná o něco méně brutálnější a méně nechutnější. Kim je lepší než Robert. :-D ), tak Carterovi dávám Sbohem!

dlabikk
27.03.2023 5 z 5

Geniální. Není nutné se rozepisovat. Tato dvojice detektivů mě opět vcucla do děje a pak najednou vyflusla ven a teď co? Asi další díl. No a moje komentáře asi pojedou ve stejném duchu. Doufám! :o)

Tracyenka
26.03.2023 5 z 5

Geniální! To je první slovo, co mě ke knize napadá. Četla jsem spousty detektivek i thrillerů, ale z málokteré knížky jsem byla tak nadšená.
Nechápu, jak někoho může napadnout tolik způsobů vražd, detaily jsou popsány tak, že jsem měla pocit, že na místě činu jsem, že cítím ten smrad apod.
Hodně mě baví i fakt, že Carter jen tak nedosadí do příběhu postavu, ale ke každé čtenář dostane nějaký popis, i když postava přežije třeba jen 3 stránky.
Jsem ráda, že jsem teprve na začátku série a další příběhy s Robertem mě ještě čekají.

GaleW
24.03.2023 5 z 5

Já myslím, že knihy Chrise Cartera se musí číst bezvadně všem krimi fanouškům, vynalézavé (a odpudivé) způsoby vraždění, napínavá zápletka, doslova hltáte každou stránku a navíc mi vyhovuje, jak je detailně popisováno vyšetřování. Už se těším na třetí díl.

SedllY
09.03.2023 4 z 5

2.díl je lehce slabší, ale stále super. Těším se na další pokračování.

Ester71
28.02.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé. Líbí se mi, že autor sice vymýšlí brutální metody jak sprovodit člověka ze světa, ale kniha není primárně jen o tom. Baví mě popis vyšetřování a způsob odhalování zločince, který je systematický a uvěřitelný. Těším se na další díly.

Sammy.Boy
26.02.2023 5 z 5

(Čtenářská výzva) Vskutku morbidní svědectví o tom, jak dokáže být pomsta krutá a kolik zášti se může nahromadit v jednom člověku. Chris touto knihou otevírá 13. komnatu velmi citlivého a problematického tématu, které je v mnoha případech pro jedince zcela destruktivní. POPRAVČÍ byl velice vynalézavý trýznitel, Hunter/Garcia je parádní tandem, všechno tu šlapalo na plné obrátky. Líbilo se mi i propojení s dalším kriminálním případem a vygradovaný závěr. Nemůžu jinak, než se těšit na další díl!

TheEvelyn
24.02.2023 5 z 5

No já jsem jedním slovem nadšená. Velmi jsem si oblíbila tuto sérii a jsem ráda, že ještě na mě čekají další knihy v pořadí. Hlavní postava Robert Hunter mi velmi imponuje, hlavně jeho chytrostí a znalostmi. To stejné platí i o detektivovi Carlose Garciovi, i když jde vidět, že Robert Hunter zatím svými schopnosti a dovednostmi vyniká. Co se týče obsahové stránky, je kniha sepsána tak, že mě pokaždé vtáhne do děje a nechci přestat číst (když však jedete v tramvaji do práce a musíte vystupovat, tak bohužel to je ten bod, kdy ji musím odložit). Autor velmi precizně popisuje okolí místa činu. Jen nedokážu pochopit, kde bere autor veškeré nápady pro všechny ty vraždy. Vždycky si říkám, že s ničím mě autor nedokáže překvapit a ba naopak, dokáže! Na druhou stranu ale musím upozornit na častější překlepy v této knize, a to zejména v poslední části knihy. Nicméně to nesnižuje kvalitu obsahu knihy. Rozhodně mohu tento díl z této série doporučit.

TerezaaBaarova
03.02.2023 5 z 5

Zvrácené a čtivé!
Tento díl byl ještě lepší než díl předchozí. Huntera i Garciu jsem si oblíbila, gradace příběhu začíná tak v půlce knihy a tak už Vás jen mrazí... jen doufám, že takový úchylný vrahové jsou opravdu jen v knihách!

munka
24.01.2023 4 z 5

Nebola som fandom thrillerov, ale postupne si má získavajú. Tak je to aj s týmto príbehom. Sympatickí hlavní hrdinovia a zápletka až pri čítaní zamrazí. Teším sa na ďalšie diely.

Mathiola8
15.01.2023 5 z 5

Je to čtivé, drsné, napínavé.

Martina23275
09.01.2023 5 z 5

Druhá kniha Chrise Cartera a zase nezklamala. Přečetla jsem jí jedním dechem. Příběh se četl sám, jak vytváří zápletku, kdy jsem si myslela, že vím, kdo to všechno dělá, ale potom zvrat a on to můj typ nebyl. A nakonec to rozluštění a odhalení je prostě neskutečné. Jako v této knize, kdy jsem byla v rozpacích, zda je to opravdu ten co to dělal, když najednou se tam objevil někdo další a to byly poslední dvě kapitoly. Těším se na další.

Babo
30.12.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila,no zní to poněkud zvráceně,protože doufám,že po světě nechodí až takoví úchylové. Kdo tohle vymýšlí musí mít hodně divokou fantazii .
Líbí se mi,že kniha je opravdu jen o vyšetřování a autor neřeší,až na vyjímky,traumata hlavních hrdinů.
Nemá smysl nějak se rozepisovat,ať si každý čtenář udělá obrázek sám,ale tím,že pokračuji dalším dílem mluví za vše.

MisakCZE
05.12.2022 4 z 5

Druhý případ dvojice detektivů Huntera a Garcii, neméně dobrý, napínavý, brutální, předčasně neodhalitelný.

Vyšetřování se soustředí na možného sériového vraha ,zvaného Popravčí, motivovaného šikanou v době puberty. Do toho autor zaplete ještě dalšího sériáka, řečeného Řezník, spoustu podezřelých, lidské médium atd ...
No, o zábavu na zimní večery máte postaráno, děj se odehrává v předvánočním čase.

Sigurd_Lesandi
26.11.2022 4 z 5

Po poslechu prvního dílu jsem nemohl udělat jinak a hned jsem se pustil do pokračování.
Jak už platilo u prví knihy, tak i tady jsou postavy naprosto perfektní. Hunter a Garcia jsou za mě naprosto skvělá dvojka, která se dobře doplňuje. Také jsem si oblíbil jejich novou šéfovou, která mě svými hláškami stále rozesmávala. Jde vidět, že si s nimi dává autor práci.
Je pravda, že byl děj, a to hlavně ze začátku, pomalý. Dlouho se nic nedělo, protože se vyšetřovatelé neměli čeho chytit. Díky tomu, že jsem zvolil audioknihu, tak mi to ani nevadilo, ale je nutné s tím dopředu počítat. Potom ale děj nabere rychlý spád, který konec dobře vygradoval.
Bohužel ke mně v závěru přišlo zklamání. Zaprvé nejsem úplně spokojený s tím, proč vrah začal jednat. Neříkám, že je to nelogické, ale spíš hrozná hloupost. Kdyby se v pár situacích zachoval jinak, mohlo to celé dopadnout odlišně. Hlavní problém mám ale se zakončením vedlejšího příběhu. Ten mě osobně hodně bavil, a proto mě taky zklamalo, že jeho závěr absolutně nedával smysl. Autor tady asi lehce zapomněl, jak příběh vystavěl na začátku.
I přesto mě konec dokázal překvapit. Příběh jsem si, až na ony momenty na konci, opravdu užil. Určitě se zase brzy pustím do dalšího dílu.

tami1
19.11.2022 5 z 5

Fantastická, návyková série!
Jen ty způsoby mučení, na mě byly až moc popisné. Ty jsem někdy přeskočila. Hunter i Garcia jsou sympaťáci ke kterým se určitě zase brzy vrátím.

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!

BStone
14.11.2022 3 z 5

Solidní a čtivá kriminálka, která mě bavila především ve své první půlce. Ke konci už autor lehce ztrácí dech a pomáhá si různými berličkami.