Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3136 703

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Lenka_S
Lenka_S
17.09.2023 5 z 5

I tento díl se mi líbil. Bavi me vyšetřování případů s Robertem. A jeho hláška "Hodně čtu." nemá chybu.

Lachtaan
Lachtaan
11.09.2023 5 z 5

Carter do toho neskutečně šlape a hned v druhém díle vyrukoval s další neuvěřitelně intenzivní kriminální zápletkou, z níž trne krev v žilách. Aby ale nešlo o repetetivní záležitost, všecko zaobalil tak, aby každý soucitný čtenář měl ke konci velké pochopení pro ony činy, ke kterým se musel úhlavní záporák uchýlit. Až jsem se po odhalení všech motivů chtěl stavět spíše na jeho stranu.

terimila
terimila
04.09.2023 4 z 5

Parádní kousek. Už dlouho se mi nestalo, aby se mi u knížky dělalo místy drobet šoufl; tady se to přihodilo hned dvakrát. Nicméně příběh je perfektně vystavěnej, napíná vás jak kšandy, postavy jsou perfektní. Je tam jen pár detailů, co mi malilinko nesedí a proto nedávám 5, ale jen 4. Ten hlavní je Mollie - ta mi do Cartera prostě jaksi nezapadá (z toho, co jsem zatím přečetla). Ne že by byla špatná, naopak, ohromně jsem jí přála, ať se z toho všeho vymotá a ten závěr mě ohromně potěšil... ale prostě mi tam nesedí. Navíc mě její příběh vedl coby k vrahovi úplně někam jinam, během čtení jsem si vlastně vymyslela vlastní racionální vysvětlení a pak z něj nic nebylo :) A taky mě poněkud tahala za oči Hunterova nezničitelnost - ten heroickej přesun z jednoho zásahu k druhému byl poněkud hůře uvěřitelnej...
Ale ve výsledku je to super. Carterovsky krvavý a děsivý vraždy (hodně jsem přemýšlela, která z nich je nejděsivější, vzhledem k tomu, že k několika popsaným fobiím nemám moc daleko), osvědčenej vyšetřovatelskej tým, nová a velmi slibně vypadající šéfka. Jo, tohle se opět moc povedlo a já se těším na další díl.

Vixiene
Vixiene
23.08.2023 5 z 5

Popravčí se mnou procestoval Island a tím se mi zapsal do srdíčka ještě více. Po první Hunterovi jsem si dala opravdu dlooooouhou pauzu, o to lepší bylo se k sérii vrátit. Opět drsně popsané vraždy, vrah tentokrát zabíjí podle největších strachů svých obětí. Příběh nemá slepá místa, nenudíte se, odsýpá to. Chris Carter prostě umí.

_Brunetka_
_Brunetka_
19.08.2023 5 z 5

Další parádní díl z této detektivní série, jejíž koupě vážně nebudete litovat. Autorův styl psaní je geniální, knížku kvůli němu absolutně nejde odložit. Jednoduše budete hltat jednu krátkou kapitolu natřískanou napětím za druhou. Příběh mě pohltil od samého začátku a ani na chvilku jsem se nenudila. Hlavní hrdiny mám v čím dál větší oblibě, tvoří prostě perfektní dvojku. Humor, sarkasmus i ironie tu hrají taky svou roli. Děj vyplňuje akce, zvraty a nečekaná odhalení, díky čemuž budete o tomto díle neustále přemýšlet až do samého rozuzlení. To se mi líbilo, nečekala jsem ho a oceňuju, že mělo kořeny sakra hluboko. Co se týče emocí, nemusíte se bát, zaručuju vám, že si to prožijete víc než dost. Konec se stal pro mě takovým hezkým pohlazením po duši. Pokud se poohlížíte po opravdu kvalitní kriminálce a tento autor vám doteď uniká, nemáte o čem přemýšlet!

Juvka
Juvka
19.08.2023

Opět výborná kniha. Chris Carter je prostě bomba.

jirimatejka
jirimatejka
14.08.2023 4 z 5

Pro mě už několikátá kniha ze série, stabilně dobré.

pazdy15
pazdy15
13.08.2023 5 z 5

Perfektně napsáno, nápaditý příběh a dost napínavé pasáže... baví mě to moc! A způsob provedení vražd, to je masakr.

Arella
Arella
07.08.2023 5 z 5

Druhý příběh od Chrise Cartera, detektivní dvojice si drží vysoký standard. Odpočinková detektivka na prázdniny, výborná! Děkuji, zase příště.

katynka78
katynka78
06.08.2023 4 z 5

Pane Bože, ten Carter mě taky dostal! Jeho detektiv Hunter a Garcia jsou za mě jedni z nejlepších hlavně v jedné věci - v souhře a jejich vzájemném humoru, který neztrácí skoro nikdy (pokud skoro neumírají, to pak mají o sebe ty správné obavy a je krásné, jak se nenechají ve štychu). Baví mě, když se můžu zasmát i chytrému humoru v knize, která primárně ale k zasmání vůbec není.
Tento případ byl velmi dobře promyšlený (Carter to má skoro všude, jen ve Zlobě mu to drhlo a humor tam nebyl), opravdu motiv pachatele byl k zamyšlení a možná by ho člověk i pochopil, ale já u tohoto dílu sama pochopila jednu věc - pokud to v sobě nemáte dané, tak nikdy ani ta sebevětší nenávist a chuť na pomstu vás nedovede k tomu, abyste dělali taková zvěrstva jako pachatel v této knize. To prostě ač to pak vysvětloval, jak chtěl a já chápala, jak velká bolest to byla, tak bych to nesvedla.
Ale možná tím chtěl autor říct, že zlo formuje vždy zlo.
Potom ale je zvláštní, že druhý případ byl také otřesný a tam zlo takový vliv nemělo, tam dobrota srdce stále vyhrávala a nemstila se. Dobrý kontrast obou případů navzájem.
Ale musím říct, že zatímco šikana u mě by neměla šanci a rozhodně bych se tím nenechala takto zničit, tak to týrání u druhého případu mi dělalo daleko větší zle a zuřila jsem, jak odporný pachatel byl.

Zkrátka toto bylo zase super bez jediné logické chybičky a forma audio je naprosto bravurní.

Anonymkahink
Anonymkahink
03.08.2023 5 z 5

Další dechberoucí detektivka od Cartra, která je stejně jako předešlý díl plná krve a nebezpečných scén. Až do poslední chvíle budete napnutý a nebudete tušit, kdo má vše na svědomí. Tato knížka je navíc neskutečně čtivá a je takřka nemožné se od ní odtrhnout.

666Jitka
666Jitka
31.07.2023 5 z 5

Teda fakt bych se chtěla podívat Carterovi do hlavy, protože to, co dokáže vymyslet za svinstva, je na pováženou. Opět velice dynamický a ohromně napínavý děj, který člověka nechce od knihy vůbec pustit. I když je člověku z toho, co čte, místy až na zvracení, stejně ho to nutí číst dál a zjistit, kdo je vlastně pachatel a o co mu, k...a, jako jde. Nedivím se, že má Carter tolik obdivovatelů, protože má evidentně obdivuhodný talent k psaní morbidní až zvrácené literatury na poli krimi thrilleru. I já si tohoto brazilského sympaťáka tímto přidávám k oblíbeným autorům.

Airelle
Airelle
30.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Díky klubu @audiotéka mám teď k dispozici skoro celou sérii Chrise Cartera k neomezenému poslouchání. Předem upozorňuju, že se nejedná o žádnou spolupráci, jen o čtenářské doporučení. Audioknihy většinou poslouchám před spaním, při vaření nebo při procházkách a cestování. Momentálně mám zánět spojivek, takže jsou audioknihy fajn řešení.

Carter mě neustále překvapuje, nedokážu předem odhadnout, kdo je vrah a za to má ode mě, jedno velké plus. Na konci vždy zůstanu stát s otevřenou pusou. Na rovinu říkám, že se při poslouchání docela bojím, při popisu obětí mě doslova mrazí a musím si vytvářet odstup, takže kolikrát poslouchám 12 hodinovou knihu přes týden.

Jsem hodně velký milovník detektivek a krimi seriálů už od dětství, jsem zločinožrout, a nebojím se to přiznat a stal se ze mě i velký milovník Cartera.

ElizPetrova
ElizPetrova
19.07.2023 5 z 5

Ten Carter je neskutečný, jeho styl psaní je na jedničku.. atmosféra skvělá, mrazivá.. vraždy teda hodně brutální, až se mi místy dělalo trochu zle od žaludku, ale to přeci ničemu nevadí, že? :D.. kapitoly napsané tak, že knihu jen tak neodložíte.. napínavé od začátku do konce. Robert a Carlos jako hlavní detektivové? Naprostá paráda. Doporučuji všemi deseti.

Mychaela
Mychaela
16.07.2023 4 z 5

I druhý díl série byl super čtivý, nepředvídatelný a promyšlený.
Jenže i mrtvoly byly podobně brutálně zohavené a i motiv, kdy hraje hlavní roli msta a odškrtávání jednotlivých hříšníků ze seznamu byl dost podobný jako v Dvojitém kříži. I popichování Huntera a Garcii i překračování pravomocí...
Nevím, jestli to bylo tím, že jsem 2. díl četla tak brzo po tom prvním, ale zkrátka těch podobností bylo nějak moc a wow efekt jako při tom prvním díle už se nekonal. Ale furt to byla jízda, o tom žádná.
A ráda si přečtu i díl 3., jen si mezi tím dám delší pauzu :)

Lokomaster
Lokomaster
15.07.2023 4 z 5

Asi u Cartera nějakou dobu zůstanu. Musím říct, že příběh mě bavil, což je asi to hlavní. A pravděpodobně i více než díl první. Stejně jako předchozí, je kniha napínavá, čtivá a neustále máte problém odtrhnout se od příběhu.

Trochu pokulhává uvěřitelnost děje, ve kterém se objevují "nadpřirozené schopnosti" a celkově je to lehce přehnané:-) Ale samotnému příběhu to na zajímavosti neubralo.
Taky po druhé knize musím potvrdit, co jsem tušil v první: Autorovu mírnou neznalost v oblasti technologií a jejich využitelnost v kriminalistice a (například) pátrání po osobách.
Ale nebudu hnidopich, to jen abych furt nechválil. Knížka skvělá, poutavá. Hned se jdu chystat na další díl :-) 4.5/5.

Reacher
Reacher
10.07.2023 5 z 5

Teprve až druhý příběh s Robertem a Carlosem mě přiměl zaměřit se více na tvorbu pana Cartera. Jedná se o adrenalinovou jízdu plnou zohavených a mučených mrtvol, kde vás autor spolu se svými hrdiny nenechá vydechnout. Kniha má neuvěřitelný spád a patří mezi ty, které chceme přečíst na jeden zátah. A možná díky tomu, jsem si nestačil uvědomit, že je tam pár ne úplně logických míst a jak píše uživatel jprst, ta linka s Mollie fakt vypadá jako berlička, kterou si autor trochu pomáhá s posouváním příběhu do zajímavého finále.
Co je ale zajímavé, že jsem si při čtení uvědomil jednu zvláštní věc o sobě. Nevadí mi číst o brutálních skutcích šílených vrahů pokud se jedná o zločinech na lidech, ale jakmile jsem se v knize dostal k pasáži o brutálním zabití toho nevinného oříška, přeskočil jsem tu stránku, jako by byla napuštěná jedem...

Majuš333
Majuš333
09.07.2023 3 z 5

"Vy jste katolík?" zeptal se doktor Winston.
"Ne, jenom hodně čtu."

Opäť výborné :) Ale zase strhávam dve * za havkov :(

Chvíli stáli beze slova proti sobě, pak se Brindle podíval na hodinky.
"Hádám, že jsi vyhrál první cenu," zamumlal nakonec skrz chirurgickou masku.
Hunter přimhouřil oči a mírně zavrtěl hlavou.
"Kromě mé maličkosti zatím nikdo, kdo prošel těmi dveřmi, neudržel večeři v žaludku víc než čtyřicet vteřin," vysvětloval Brindle.
"Já jsem nevečeřel."
"On nejspíš ano." Brindle ukázal na Garciu, který se právě vrátil do místnosti. Už měl zase nos a ústa zakryté chirurgickou maskou. Ve tváři byl bledý jako stěna.

david8843
david8843
06.07.2023 3 z 5

Carter se drží pevně toho, co se mu podařilo v prvním díle. Jakkoliv je ale šablona kvalitní, tak tomu chybí nějaký posun, invence nebo vývoj postav. Třebaže se Popravčí čte dobře, je to jen epizodní příběh s nulovým přesahem.

pablito
pablito
04.07.2023 5 z 5

První pocit byl, že to byla chyba pustit se hned do druhé knížky autora: opět psychopat, znovu zvrácené způsoby zabíjení. Zpočátku to i vypadalo, že to bude analogický příběh. Po chvíli jsem se ale do příběhu chytil a napětí (přestože rozum se snažil namítat, že se jedná o nereálnou fantazmagorii) autor držel až do samého závěru. Dávám plný počet, ale teď si říkám, že před třetí knihou si dám pauzu nějakým vekovským veterinářem v Anglii první poloviny minulého století. Ale trochu se obávám, že už jsem všechny četl :)