Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148376/bmid_popravci-148376.jpg 5 3144 703

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle. ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

maximus13
23.06.2022 5 z 5

Carter prostě umí. Proti prvnímu dílu dávám hodnocení 4,6*. Jeho styl psaní se mi líbí tak, že si teď vezmu něco tenčího ze zcela jiného žánru a poté hurá na další díl knihy s detektivem Robertem Hunterem.

snimcibdim
15.06.2022 1 z 5

Carter je prostě Carter. Úchyl ohledně provedení vražd. Kýčař ohledně posedlosti krásným fyzickým zjevem postav. Ale umí vysmolit napínavou zápletku. Vzácný čas vyhrazený čtení na Cartera plácat nebudu, ale jako audio to zabaví.

Alisa1980
08.06.2022 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla. Chci říct, že jsem milovnice Chrise Cartera. Jeho popisy situací jsou úžasné, dostala jsem se i do stavu, kdy se mi dělalo zle. O obsahu asi nemá smysl psát, do konce jsem vůbec netušila, jak kniha skončí. Ostatně jako u všech knih od tohoto autora. Co knihám mohu vytknout je to, že pokud přečtete dvě, tři po sobě, musíte dát pauzu, protože už mám "přecartrovano". Ale top čtení.

Benny215
29.05.2022 4 z 5

Hodně čtivé, jen si od autora dám chvilku pauzu abych se v noci neodkopával

lenkaabooks
03.05.2022 4 z 5

No fuj teda. Samozřejmě teď přemítám čeho se já osobně nejvíc bojím. Brutální, odporné, ale sakra čtivé. Před dalším dílem si dám zase pauzu a přečtu si něco milého.

Tereza137
26.04.2022 4 z 5

Opět další úžasné dílo se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů. Napínavé, krvavé, sadistické - zde pan autor ukázal, že umí zajít do opravdu velkých detailů, utrpení, mučení a velice podrobných popisů vražd, psychologie a vyšetřování.

Vrah byl odhalen až na konci knihy a do té doby jste neměli tušení, o koho se jedná. Konec knihy byl docela dojemný.

Co knize vytýkám (a proto nedávám 5*/5*), je to, že se občas příběh táhl a ubíral se do větších detailů, které nebyly podle mého vůbec potřeba.

Za mě jinak obrovský palec nahoru, autor nezklamal a těším se na 3. díl.

memphisz
24.04.2022 4 z 5

O něco méně napínavé než předchozí díl. Bylo tu více postav, motivů i vyšetřování a děj tak plynul o něco pomaleji. Opět ale velmi čtivé a vše lehce uvěřitelné a představitelné. Vraždy znovu brutální a plné otevřeného násilí. Exploatace, ale tak nějak návyková.

Miitenka
22.04.2022 5 z 5

Opět pecka, zajímavě provedené vraždy, moc mě to bavilo, škoda že nestihl uskutečnit všechny. Bez přestávky jdu na další knihu O:)

Lena78537
19.04.2022 5 z 5

Čtu většinou před spaním, děti už spí a já se můžu nerušeně přenést do děje. Mám ráda, když mě kniha vtáhne tak, že "jsem její součástí". A teda ufff! Taky míváte sny, ovlivněné tím, co právě čtete? :)) Já ano a většinou vím, že je to jen sen. Ale tady jsem se v noci probudila a i když jsem věděla, bála jsem se pěknou chvíli byť jen pohnout :)) Mrazivé, děsivé, brutální.. Mělo to spád, vyšetřování bez zbytečných příkras a průtahů. A to mě baví.. Rozhodně hodnotím plným počtem hvězd a jdu se začíst do něčeho "mírného", abych se mohla vrhnout na další díl.

lucakuca
17.04.2022 4 z 5

Kam na ty brutalitky a šmejdčince autor chodí? Ble a ble! Jdu se hnusit nad další díl. :-)

Hanina61
16.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Ač v chronologickém pořadí druhá, je to moje již osmá "carterovka" (Popravčího jsem dřív nesehnala, ale tady - s výjimkou dvojice "Zloba" + "Nenávist" na chronologii zas tak nezáleží, sympaťáci Hunter a Garcia jsou nám vždy představeni nanovo). A opět naprosto famózně napínavý brutální příběh, který nelze odložit, dokud není dočten. Osobně jsem ale velmi ráda, že nedošlo na poslední plánované vraždy, poněvadž trpím příšernou arachnofobií a už předem jsem se tohoto způsobu vraždy děsila, už jen ta představa mě teď straší v hlavě...:-D

DK197
11.04.2022 5 z 5

AUDIOKNIHA: Nevím, zda mám u Popravčího co vytknout. Opět nápadité brutální vraždy, uvěřitelný motiv, skvělý Robert s Carlosem... A přestože jsem žena, oceňuji, že zde jaksi chybí romantická linka. K životu to sice patří, ale je příjemné osvěžení, že tady prostě skoro není. Mám dojem, že se to prozatím stává mou nejoblíbenější detektivní sérií (hned po ní následují Případy oddělení Q a Cormoran Strike - šťastná trojka).

Katherinee
31.03.2022 4 z 5

Naprosto skvělý děj, plný napětí, bez zbytečných průtahů

Timkim
30.03.2022 5 z 5

Tuhle dvojici Hunter a Garcia, není možné nemít rád. Opet kniha s perfektní zápletkou a rychlým spádem. Popravdě jsem nenašel hluché místo, co by dej pouze natahovalo. Doufám, že Carter bude i ve svých dalších knihách čerpat ze svých zkušeností a poznatků z reálného života.

Janca007
19.03.2022 5 z 5

Další ze skvělých detektivek Cartera. Nemám slov, knížka s krátkými kapitolami, plná napětí, očekávání, jedním slovem skvělá.

Doubravka1975
16.03.2022 5 z 5

Popravčí ví, co tě na smrt vyděsí....
Druhý díl série Robert Hunter a opět super. Start přímo raketový a napětí se drží celou dobu příběhu. Akorát co bylo úplně zbytečné, byla linka Mollie. Barbara skvělá

Klaudinka27
28.02.2022 5 z 5

Další napínavý díl od autora.A jak už tady někdo psal ,i mě se dělalo zlé u některých pasáží, drsné.A teď už hurá na další díl a za Robertem Hunterem...

onyx84
21.02.2022 5 z 5

Neuvěřitelná jízda...v knize na výbornou fungují krátké kapitoly,co Tě nutí pořád a pořád otáčet stránky...a konečně taky policajti,co u sebe nosí zbraň...jen snad : kam chodí pan Carter na ty nápady, jak někoho zabít? bylo mi zle i při čtení...

Laf
18.02.2022 5 z 5

Skvěle napsaný detektivní příběh, ve kterém o zápletky není nouze. A závěr přinesl opravdu překvapivé odpovědi a rozuzlení. Kniha rozhodně překvapila a četla se velmi dobře. Všem doporučuji.

TeaPeter
11.02.2022 5 z 5

Výborná a skvěle vymyšlená kniha. Jestli bych ji něco vytkl, tak až trochu příliš naturalistických detailů. Vrah byl tak sofistikovaný, že by se z fleku mohl živit psaním detektivek - tady co oběť to by mohla být jedna kniha. Jak řekl Castle: „Dva druhy lidí dumají o tom jak zabíjet: psychopati a spisovatelé detektivek - jsem z těch, komu se to vyplácí víc."