Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2877 631

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Night Stalker , 2011

Gleam
01.04.2022 3 z 5

Kniha se čte snadno a rychle. V porovnání se severskými detektivkami je však jaksi plochá. Počítám, že se pustím do dalšího dílu a nejpozději pak bude čas přečíst si nějakou méně plochou knihu. Osobně mi vadí autorův styl ukončování kapitol.

Doubravka1975
30.03.2022 5 z 5

Třetí díl a opět Super, ale šílené a brutální snad víc jak ve dvou předchozích dílech a věta: Takovou pekelnou díru by nevymyslel ani Stephen King.! mě nakopla, že se panu Kingovi podívám na zoubek - myšleno obrazně, samozdřejmě myslim jeho díla, protože vím, že King je králem hororu a to já přece nečtu, ale když čtu tohle, tak asi zvládnu i Kinga:):)
4.dil Sochař smrti připraven, ale nejdřív si dám nějakou pohodovku, uff :):)

Lovana
24.03.2022 4 z 5

Třetí díl ze série s Robertem Hunterem a já jsem opět spokojená.
Knážka je velmi čtivá, děj rychle utíká a já vždy potřebuji vědět, co se bude dít dál. Robert i Carlos jsou prostě skvělí... Tentokrát byla kniha trochu jiná než předchozí dvě, ale to mi vůbec nevadilo, ikdyž opět byla místy nechutná (to si myslím, že u Cartera jinak nebude...) a při představě toho, co se tam dělo, brrrr... A to nejen ohledně současnosti, ale také u části děje z minulosti mě mrazilo a měla jsem husí kůži...
Každopádně se těším na další díl, jen si zase klasicky po dočtení Cartera dám na chvíli oddech a vezmu nějaké méně náročné čtení... Těším se jednak na to jakého šílence tam budou stíhat tentokrát, ale zejména na Roberta s Carlosem, ale i další vedlejší postavy.

Hodnocení 4,25*/5*

Janca007
19.03.2022 5 z 5

Carter je pro mě pan spisovatel. Další ze série skvělých detektivek, od kterých při čtení nelze odejít. Těším se na další knížky ze série.

onyx84
06.03.2022 5 z 5

Opět boží...jen jediná věc mi strašně vadila,ale to je zase spíš pro překladatelku...slovo anžto...příšerný slovo,který snad normální člověk nemůže použít a tady bylo asi 212x...

AnnaNes
04.03.2022 4 z 5

Popletla jsem si díly, takže tohle je moje první od Cartera. Líbila se mi, i když mě trochu štvalo, jak je každá kapitola na 2-3 stránky a končí otevřeně. Věřím, že to bude o zvyku a nemůžu ho srovnávat s Nesbøm. Jsem zvědavá na další díly.

JerryDexter
04.03.2022 5 z 5

Robert Hunter potřetí. Co k tomu napsat? Carter je očividně malinko narušený člověk. Jen tak dál, Chrisi. Jen tak dál...

lenka.plaszova
19.02.2022 5 z 5

Tento příběh od Cartera mě asi tolik nechytil a navíc jsem měla trochu nepořádek v pohřešovaných ženách a obětech. Nicméně i tak dávám pět hvězdiček, protože tyto brutální knihy se mi bůhvíproč prostě líbí.

Mayaotzin
19.02.2022 5 z 5

Mi se to teda líbilo ještě o něco víc, než předešlý díl :-) Na konci mi nepřišlo nic zvláštního. H. a G. se mi líbí čím dál víc :-) chci film :-D

TeaPeter
13.02.2022 4 z 5

Stále vysoká úroveň, ale za sebe hodnotím tento díl jako o něco slabší než ten předchozí. Nejen kvůli podivnému konci, ale i proto, že mě už unavuje, že téměř každá kapitola končí jako díl nekonečného seriálu - "Pokračování příště..."

aktijnov
09.02.2022 4 z 5

Napínavé, drsné až místy brutální. Konec zvláštní.

SvetlanaHonzova
05.02.2022 5 z 5

Opět super počtení. Nedalo se od knihy odtrhnout. Říkala jsem si...dnes jen pár stránek a z pár stránek bylo 100 :D

andream
04.02.2022 5 z 5

Tak to byla opět jízda, miluju Carterovi krátké kapitoly, díky nim se kniha čte uplně sama a je problém přestat... mohu jen doporučit.

janina66
28.01.2022 4 z 5

Jednu * tentokrát ubírám za trochu divný konec. Měl ho Robert zastřelit. Jinak dost děsivé způsoby vražd. Za to mě nadchl úplný konec, kapitánky, a to co R.Hunter pošeptal zdr.sestře.

marekB78
18.01.2022 5 z 5

Super čtení, jako každá jeho kniha :)

marketa1860
18.01.2022 4 z 5

Carter je mistr strachu a hrůzy. Zůstávám mu věrná!

PepaS409
16.01.2022

Perfektní. Chris Carter má skvělý vypravěčský styl. Kniha byla poutavá a podle mého, neměla hluché místo.

Dédečko75
13.01.2022 5 z 5

Jo tak tohle miluji, celyho mě to pohlti

Tupoun
10.01.2022 4 z 5

Třetí kniha Chrise Cartera je docela odlišná od dvou předchozích v sérii. Což je výborné, protože autor čtenáře opět překvapí něčím novým, nezačíná být nudným, opakujícím se. Přestože v této knize, dámy prominou, není brutalita vražd navenek tak hrůzná, o to více jsou vraždy propracovány psychologicky, aby si, díky skvělému talentu popisovaného utrpení, mohl vytrpět čtenář neskutečnou bolest s oběťmi. Aby vlastně trpěl víc než ony, protože předpokládám, že většina čtenářů to přežila, a trpěla, narozdíl od obětí, opakovaně, při představě, co všechno se dělo uvnitř. Mně docela stačilo, když jsem četl zdůvodnění, proč zemřela první oběť předčasně, protože jsem večeřel.
I když je kniha jiná, ani v nejmenším nelze říci, že snad horší. Děj se neustále rozvíjí bez viditelnějších hluchých míst, je dostatečně napínavý a jestliže docela jednoduše napovídá v závěru, že se smrtí toho kluka to nebude asi jen tak, příběh, ani vyvrcholení nijak nepokazí.
Co však mě osobně doslova totálně zklamalo a Carter pro tu chvíli klesl hluboko v mých očích, byl vstup do polorozpadlé budovy v samotném závěru. Že americké baterky (svítilny) přestávají v 99,9% svítit zrovna v okamžiku, pro který byly vynalezeny, to ví snad už i malé děti. Ale že Hunter, takový expert a logik, nejchytřejší z nejchytřejších, leze do sklepa baráku bez baterky, jen proto, aby autor mohl rozehrát, sic napínavé, ale díky těm baterkám značně ubohé závěrečné fanfáry - byl jsem fakt zdrcen. Taková kravina by se nepodařila ani poručíku Hrubcovi (Byl jednou jeden polda).
Původně jsem chtěl dát za takový kiks jen jednu hvězdu. Ale pak jsem si řekl, že celkově si to příběh nezaslouží, pro těch pár podělaných odstavců. Jsem za to na Cartera naštvaný, ale přesto knihu doporučuji, jako bych dal hvězd pět.

Veve721
02.01.2022 5 z 5

Tato série není vhodná pro slabé žaludky. Já osobně s brutalitou nemám problém, právě naopak (mezi své oblíbené filmy řadím Saw), takže jsem si sérii oblíbila už od první stránky - autor se ničeho nebojí a své čtenáře dokáže napínat, jak nikdo jiný. Předchozí dva díly mi přišly o kapku zvrácenější, oproti tomu "Noční lovec" klade mnohem větší důraz na psychiku čtenáře. Díky mrazivé atmosféře příběhu bych nejspíš ani neusnula, kdybych byla doma sama. ("Pod postel ses nepodívala" je věta, která mě bude ještě pěkně dlouho strašit ve snech.)

Závěr byl trochu jiný, než v minulých dílech, mnohem víc zaměřený na interní pohnutky vraha. Mně se to líbilo. Na autorovi zbožňuju právě to, jak mě vždy dokáže překvapit. Nehledě na fakt, že i z literárního hlediska je kniha opravdovým klenotem. Chris Carter je právoplatným mistrem thrillerů a každou další knihou mě v mém názorů jen utvrzuje. Rozhodně doporučuju!