Nenávist

Nenávist https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408115/bmid_nenavist-wFe-408115.jpg 5 1541 376

Robert Hunter série

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Hunting Evil , 2019

Polakcte
27.06.2022 5 z 5

Trochu odlišná od jiných titulů tohoto autora, možná jediná z knih, která si žádá přečíst předchozí knížku Zloba, na kterou navazuje. Nicméně tato odlišnost ji dává mnohé kvality, pokud si kupujete Carterovky, tak jste navyklí na jistý morbidní standard, ten však může začít splývat. Stalo se mi u více titulů z této řady, že si musím oživit danou zápletku abych věděl o čem byl daný případ. To však neplatí pro tito knihu. Oceňuji, že autor změnil koncept vyprávění příběhu, kdy známé vraha, ale postupně se nám odkrývá jeho plán. Zde je krásně vidět vykreslení psychologie, kterou má autor v malíčku.

zpevSusannah
27.06.2022 5 z 5

Sice o něco slabší než předchozí díly, ale protože knihy od Cartera miluji, dokážu malinko přivřít očko :).
I dokonalost má občas nějakou tu mušku, že pane Carter... že pane Luciene ... že pane Roberte ...
Přesto jsem se zase bavila, zběsile otáčela stránku za stránkou a čekala na každé šíleně překvapení, které se tu může objevit.
Už teď jsem zvědavá, co bude dál!

Alisa1980
22.06.2022 4 z 5

Jako milovnice “Cartrovek” musím říct, že jsem mírně zklamaná. Asi mi vadilo, že jsme od začátku znali vraha, to se mi vždycky líbilo, že jsem vraha nikdy neuhodla. Takže to nebylo tak napínavé jako jsme zvyklá. Opět kapitola ze života Roberta Huntera - klasika, líbí se mi jak se vyvíjí vztah mezi Robertem a Tracy. Popis vražd opět morbidně nechutné. Snad jako první knihu od autora jsem nečetla na jeden zátah, ale týden. Ale vzhledem k tomu, že mám ráda autora i postavy Robert, Garcia….. dávám 5***** a těším se na novou knihu.

Kalima206
18.06.2022 4 z 5

Uz sem si zvykla na morbidni styl psani tohoto spisovatele a tak musim konstatovat, ze tento dil se mi zdal zatim nejslabsi. Poradne me zacala bavit az druha polovina knihy, kdy to zacalo byt konecne poradne osobni.
Ale i tak urcite toto dilo stoji ua precteni }:‑)

minirock
15.06.2022 4 z 5

Proč nenávist? Připadalo mi, že se ti dva měli v podstatě takovým zvláštním způsobem skoro rádi .... Příběh se trošku liší od jiných Carterových řezničin (tedy až na jeden případ), je více ukecaný a je zde více psychologických rozborů které ale v rámci knihy dávají samozřejmě smysl. Rozhodně je to zajímavá sonda do duše člověka pro kterého je vražda jen součástí jeho výzkumného projektu. I když se čte skvěle dávám čtyři hvězdy, některé Carterovy knihy mě bavily víc.

katst
07.06.2022 5 z 5

(Audiokniha) Tak tohle mě velmi bavilo.
I přes poměrně hodně detailní popisy vražd, které byly místy fakt nechutné, jsem se od poslechu nemohla odtrhnout. Napínavé, neodložitelné…

heavy66
04.06.2022 5 z 5

Přeskočil jsem Hovory a Galerie, abych se dozvěděl, jak to dopadne s Luciferem Folterem. Příběh osciluje mezi tóny vážnými, záležitost okolo Tracy patří k vrcholům autorova šílenství, a veselými při popisu Robertova stopování a Lucienových proměn. Nechci spoilovat, ale občas mi přišlo, že detektiv Franta Bidlo pronásleduje Lojzu Kápa, mistra převleků a krále žižkovského podsvětí.
Dohromady je to o kapku krve slabší než Zloba, ale pořád vysoký standard bolesti, zlosti a nenávisti. Při četbě mě podporovala moje oblíbená Teacher’s whisky, autorovi děkuju za tip na další zajímavé značky!

uzivatel6305
29.05.2022 3 z 5

Bohužel, přestože Cartera miluju, tento díl bylo zklamání. Chvílemi jsem měla pocit, že to snad napsal někdo jiný. Děj mi přišel zdlouhavý (stejně jako rozhovory, které byly mnohdy zbytečné), nepřesný, podle předešlého dílu s Lucienem, někdy jakoby nenavazoval a konec byl opravdu překombinovaný. Hunter skoro nemluví, je nevýrazný, prostě nijaký, narozdíl od upovídaného "génia" Luciena. Trošku mi to připomnělo Holmese vs Moryartyho. Snad budou další díly opět skvělé. Pro jednou to Chrisovi odpouštím.

petrarka72
11.05.2022 4 z 5

Výborné. V tomto díle nezapomenutelné - výbuch konkrétně po tisícinách vteřiny, poslední večeře a kterak je důležité dobře si vybrat místo zatčení.

Olous1
08.05.2022 5 z 5

Tak se budu po desáté opakovat,bomba wow, prostě perfektní počteníčko od Chrise Cartera. Akorát až přečtu celou sérii,co budu číst,no dám si to od začátku:-) Za mě 100%.

Smiley96
26.04.2022 5 z 5

Já už nevím jak mám tyhle knihy hodnotit. Jednoduše MASAKR a puštím se vesele do další.

Iveta701
25.04.2022 5 z 5

Jako bylo to fakt dost drsné a nedalo se přestat číst další skvělá knížka

katka134
19.04.2022 4 z 5

Popisování vražd v tomto díle je vrcholně odporné. Ale napínavost děje mě nutila číst tak rychle, že jsem si ty hrůzy nestíhala živě představovat.
Každopádně to chce od Cartera pauzu.

Hanina61
04.04.2022 5 z 5

Docela úspěšně jsem se zbavila závislosti na sladkém, na kávě a dalších věcech... ovšem závislost na "carterovkách" je zřejmě nevyléčitelná... :-D

marekB78
01.04.2022 5 z 5

Další knížka od autora přečtena a už se bojím toho,že mě čeká poslední a bude hrozně těžké po tomto autorovi číst někoho jiného :) Zase super od začátku do konce. I když bylo od začátku jasné, kdo je vrah, tak stějně je kniha plná napětí a každou stránku musíte hltat :)

Lucie311
29.03.2022 5 z 5

To už se ani nedá vyjádřit slovy. Naprostá pecka. Uff...

astra3
20.03.2022 4 z 5

Tento díl mi přišel spíš nudnější. Všechny podrobné popisy krutostí spíš knize uškodily.

workos
13.02.2022 5 z 5

Kniha okamžitě vtáhne do děje a skoro se od ní nedá odtrhnout, napínavé od první až na poslední stranu.

harena
13.02.2022 4 z 5

Stejně jako všechny knihy Cartera je i tento napínavé, šílené a děsivé čtení. . Geniální detektiv na straně dobra proti geniálnímu psychopatovi, který není nic míň, než snad samo vtělené zlo. Vyprávění je skvěle zvládnuté, kniha plná napětí a odporných vražedných scén, napětí se střídá se znechucením až do poslední stránky. Nedoporučuji pro slabší povahy, i tady se autor vyžívá v detailních a brutálních popisech všeho, rozhodně nezapře své původní povolání.

DonFilipson
07.02.2022 5 z 5