Nenávist

Nenávist https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408115/bmid_nenavist-wFe-408115.jpg 5 1523 372

Robert Hunter série

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Hunting Evil , 2019

Mišelínek
Mišelínek
27.08.2023 5 z 5

Ještě mi chybí přečíst dva díly série, ale to vůbec nevadí, jelikož každý díl je naprostá pecka.
Chris patří mezi mé oblíbené autory - a i když to asi bude znít divně - obdibuju, jak dokáže vykreslit brutální scény. To je pro mě jedno velké ANO!!!
Opravdu by mě zajímalo, kde nadále bere inspiraci, protože co další díl, to další várka překvapení.
Všechny knihy se čtou prakticky samy a pokud začnete ráno, večer máte dočteno. :)

Tuto sérii doporučuju všemi dvaceti! :)

Zuzana215
Zuzana215
20.08.2023 5 z 5

***
,,Dostal jsem Tě"...

A MĚ TAKY..
Tahle šílenost mě donutila číst až do noci!
Hltala jsem každý řádek, brilantní, fenomenální, nervy drásající!!!
100* :)

lenka.plaszova
lenka.plaszova
18.08.2023 5 z 5

Nemám slov... Brilantní!

TheEvelyn
TheEvelyn
02.08.2023 5 z 5

To byla zase jízda. Rozhodně kniha Nenávist a Zloba budou u mě na předních příčkách z této série. Nicméně pro budoucí čtenáře této knihy doporučuji se držet posloupnosti, a to přečíst nejdříve knihu Zloba a pak až knihu Nenávist. Pokud by se tak nestalo, ničemu by to rozhodně nevadilo, jen zde existují určité souvislosti. Knihu jsem doslova zhltla. Tím, jak kapitoly končí napjatě a otevřeně, nutilo mě to dále a dále číst. Co dokáže jeden člověk je opravdu nemožné. Nebýt detektiva Huntera, detektiva Garcii a zbytek osazenstva, tak už brečím, že Hunter umřel. Ještě, že vědomí mi říkalo, že jsou dále v pořadí dvě knížky, tudíž rozhodně detektiv Hunter neumře. Detektiv Garcia mě svým humorem velmi baví a stejně tak i detektiv Hunter a jeho typická odpověď na všechno co zná, tak pokaždé odpoví dotyčné osobě: "...hodně čtu."
Kromě toho chci ještě vyzdvihnout překlad této knihy, protože se zde nevyskytovaly skoro žádné překlepy.

knihomolkaMist
knihomolkaMist
29.07.2023 5 z 5

Uf... Ten Carter mě fakt vždycky dostane. Tahle kniha byla trochu jiná než předchozí, protože jsme vraha neodhalovali, ale chytali a sledovali veškeré jeho bizarní hádanky a hrátky s vyšetřovateli. Neskutečně dobře napsaná kniha, která nejde odložit a skvělé postavy - Huntera a hlavně Garciu si prostě nejde nezamilovat.

Anniee
Anniee
24.07.2023

Tak tohle byl mazec. Vlastně snad jediná kniha, kterou prostě nemůžu ohvězdičkovat. Příčí se mi to kvůli tý neskutečný brutalitě - a to jsem si, po tom co mám načteno, myslela, že už mě jen tak něco nepřekvapí. No překvapilo. Nevím, co bylo horší, jestli ta fyzická brutalita, nebo psychická. Popisy neskutečný, jako vždy je vidět, že všemu, o čem píše, rozumí, ale tentokrát tam bylo ještě něco navíc. Nedokážu přesně popsat co. Prostě masakr vymazlenej do posledního detailu.
A hrozně cením i to, že v celý knize není snad jediná chyba. Poklona.
Edit: Když tak čtu ty komentáře To opravdu při čtení někdo stíhá přemýšlet, jestli je to reálný? Já jen otáčela stránku za stránkou a zadržovala dech!

Majuš333
Majuš333
23.07.2023 5 z 5

West zamžikal.
"Hodně čtu," vysvětlil mu to Hunter, když pochopil zmatený výraz federálního maršála.
West znovu zamžikal.
"A hodně z toho, co přečtu, si pamatuju," dodal Hunter.
"Neříkejte," opáčil West.

West pohlédl na Huntera úkosem.
Pokrčení rameny by bolelo, takže Hunter jen kývl hlavou. "Hodně čtu."

Aj keď som si pamätala, čo a ako, aj tak ma 'Nenávist' opäť emočne vyžmýkala... A srdce ma bolí spolu s Robertom :(

PS: Dovolenka s Chrisom Carterom bola úžasná, myseľ je zresetovaná, ako už dávno nebola :)

"No tak, chlape," vycítil Garcia mírné váhání z Hunterovy strany. "Každému je jasné, že ji máš fakt rád, a ona má stejně ráda tebe. Taky vím, že od té doby, co ji znáš, ses s žádnou jinou nescházel. Jen si přiznej, že už spolu normálně chodíte."
"Jo ale nechodíme."
"Ty jsi ale paličák, víš to?"
Hunter vykročil směrem ke schodům.
"Pozor, jde tu jeden paličák," zavolal za ním Garcia. "Jeden paličák, co teď má holku."
Hunter mu bez ohlédnutí zamával na dobrou noc.
"Jo máš holku."

'Jak bys někoho zabil, abys ho ve skutečnosti nezabil? Je to snadné. Vyprázdníš jeho duši a naplníš ji bolestí...vezmeš mu to, co miluje nejvíc.'

marketa1860
marketa1860
15.05.2023 4 z 5

Parádní, jako vždycky:-)
Trochu jsem se bála po přečtení anotace, jestli to nebude na Cartera slabé, když jde vlastně o osobní příběh a pomstu, ale žádný strach. Hunter se zase předvede v plné parádě:-)

Mayaotzin
Mayaotzin
12.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Dobře kluci, dobře. :-)
Tentokrát trochu jinak, než je u Roberta obvyklé, ale stále stejně dobře. Některé detaily mi sice připadaly přepálené a vylíčené až zbytečně podrobně, ale pořád to bylo skvělé.

Setkáme se s Lucienem ještě někdy? Třeba při popravě? A co T.?

zelvonik
zelvonik
30.04.2023 5 z 5

Tento díl trochu vybočuje z celé série. Jednak tím, že navazuje na jeden z předcházejících dílů, druhak zaměřením spíše na psychologii než na brutální vraždy a jejich vyšetřování. Zároveň ale nevybočuje svojí kvalitou, čtivostí, napínavostí a překvapivými zvraty. Tedy opět kvalitní čtení, které jsem si užil (ostatně tak je u Cartera zvykem).

Ira13
Ira13
08.04.2023 5 z 5

Počátečních 100 stran jsem si říkala, že jsem asi už přeCarterovaná a nějak jsem se nemohla začíst...a pak se to rozjelo. Ten konec byl překombinovaný a uvěřila jsem 3 kapitoly před konce. , že to dopadlo...

Boruvka22
Boruvka22
27.03.2023 5 z 5

Pan Chris Carter, opět nezklamal, svižné kapitoly nadité akcí a napětím. Místy mi až vlasy trčely hrůzou a to doslova.

Martina291086
Martina291086
27.03.2023 5 z 5

Když jsem otevřela tuhle knihu a začala číst, měla jsem neustále déja vu, jako bych něco podobného už četla... Do této chvíle jsem nepřišla na to, s jakou knihou mi přišla podoba, ale každopádně tahle kniha je Carterovo mistrovské dílo! Asi lepší díl jsem od něj nečetla. Perfektně vymyšlené hádanky, napínavý děj i konec. Za mě thriller za poslední dobu jeden z nejlepších!

Margherita_N
Margherita_N
04.03.2023 4 z 5

Kdybych měla vybrat nejsilnější knihu z Carterovy série, byla by to tahle. Poprvé autor napsal pokračování jedné ze svých knih a vybral si k tomu charakter nejsilnější - naprosto šíleného vraha Luciena Foltera, kterému už jeho někdejší spolubydlící Robert Hunter jednou přerušil jeho životní (nebo smrtelný) výzkum. Tenkrát to Robert navzdory nereálné obtížnosti úkolu sfouknul za dva týdny, zatímco byl García na dovolené (a sám tam měl být po náročném vyšetřování taky, ale Robert Hunter nepotřebuje nikdy dovolenou, takže letenky na Havaj klidně nechá propadnout) a svému parťákovi se touhle mezihrou ani nepochlubil. García se tedy zapojil až do druhého kola s Lucienem, a rovnou se svým zčistajasna nabytým sebevědomím doprovázeným sarkastickým vtipkováním. Dobrý.

zuzule787
zuzule787
18.02.2023 4 z 5

O mnoho lepší než minulý díl. Bavila mě každá stránka a možnost společně s detektivy řešit Lucienovi hádanky. Opravdu by mě zajímalo, jestli existuje někdo s jeho na jedné straně schopnostmi, které jsou obdivuhodné, a zvráceným mozkem a úchylností na straně druhé. Upřímně - strašná představa.. Bylo mi líto Huntera, držela jsem mu palce a jeho bolest Carter moc krásně popsal, ale dalo se to bohužel čekat..

Doubravka1975
Doubravka1975
06.02.2023 5 z 5

Nenávist je 10.dil série RH a je jediný ze série jako přímé pokračování 6.dilu Zloba.
Jak končí 9.dil , tak přesně začíná 10.dil.
Lucien je zpět a hra s jeho pravidly začíná....
Některé L. akce trošku přitažené za vlasy a konec zbytečně překombinovaný, ale jinak super počtení

CharlesWard
CharlesWard
29.12.2022 5 z 5

Oproti minulému dílu, neskutečné zlepšení.

Lucek
Lucek
20.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Jako vážně?!?
Překombinované, totálně nereálné, zbytečně brutální.
A ten konec... Nebylo by lepší nechat oba rozmetat C4, vys*at se na celé vysvětlování Folterova "geniálního" plánu a zakončit tak sérii o Hunterovi trochu důstojně?
Dám šanci dalšímu dílu, snad to nebude podobná slátanina.

boeink
boeink
17.12.2022 5 z 5

Tohle nešlo odložit! Tenhle díl série je jeden z nejlepších.

m_martina
m_martina
01.12.2022 5 z 5

Vynikající kniha, sice hodně brutální, ale čte se sama. Lucien Folter byl odporný vrah, pasáže s ním jsem skoro nedala. I tak ale pět hvězd a doporučuji.