Nenávist

Nenávist https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408115/bmid_nenavist-wFe-408115.jpg 5 1537 375

Robert Hunter série

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Hunting Evil , 2019

konicekbily
15.02.2020 4 z 5

Autor dokáže z jednoduchého námětu - útěk geniálního zločince a následný střet s neméně zdatným soupeřem - vymačkat maximum násilných scén plných napětí. A to až do konce, kdy je naznačeno možné pokračování. Pro milovníky příběhů je to další super čtení, pro ty, kteří by chtěli něco více, to už tak pěkné čtení být nemusí.

Marosusu
15.02.2020 5 z 5

Fakt zatiaľ top ale to ja hovorím po všetkých častiach ..kedy vyjde ďalšia ? ...

čef
13.02.2020 5 z 5

V podžánru krimithrillerů s hodně zlým a geniálním zločincem, který si s detektivy jen pohrává, je pan Carter jistě mistrem. Jeho popisy krvavých skutků jsou hodně barvité až k blití. V této knize se rozvášnil nad popisy výbuchů, jako i v jiných jeho knihách nechybí hnusné popisy vražedných scén a také, co se děje v mozku obětí, když jsou dušeni apod. Nikdy ovšem nezapomene si něco nechat na příště. Vyprávění je to jistě dokonale zvládnuté, ale námětově to určitě všichni nevezmou a nic jim vcelku neuteče.

oleg
12.02.2020 5 z 5

Kdybych mohla, četla bych dál ale není co,bylo to naprosto skvělé,neuvěřitelné myšlení Luciena ale na Roberta neměl....

Miitenka
06.02.2020 5 z 5

Knihy jsem se nemohla dočkat, četba se mi lehce prodloužila, ale jsem spokojená s tím, jak to celé dopadlo a těším se, tedy doufám, že bude brzy nová kniha ze série, protože některé záležitosti zůstaly nedořešené ????
Opět jsem doufala, že kniha bude drsnější, jako některé autorovi předešlé, nicméně dá se to odpustit za pasáže, které mě opravdu pobavily, ze strany Luciena:)
Dávám maximum hvězdiček.

veselaa
04.02.2020 4 z 5

Na Cartera jsem se moc těšila, plná očekávání.Všechny jeho knihy se super čtou a jsou napínavé a originální. Nenávist nepatří dle mě k jeho top,ale i tak je zajímavá a mě se líbila.

amanda99
31.01.2020 4 z 5

Další super knížka,mám přečtené všechny díly,Carter opět nezklamal.

kofina
30.01.2020 3 z 5

Opět kniha napínavá i zajímavá, ale zatímco nápaditost je na 100%, literární hodnota někde na 5%... To zvěrstvo, co se v Carterových knihách odehrává, je naprostá originalita a každá z těch scén je poměrně unikátní. To, jak je příběh s tím zvěrstvem popsaný, je naopak naprostý béčko a skoro se to nedá číst...

Efesus
29.01.2020 5 z 5

Super kniha a uzavření jedné velké kapitoly. Knížka byla dynamická čtivá a napínavá až do konce. Postava Luciena Foltera je vykreslena naprosto skvěle a je to jeden z mých oblíbených záporáků. Nikdy nevíte co čekat a genialita s kterou vymýšlí své kroky je zarážející.

Zloba se mi ale líbila o něco víc a dle mě jde o nejlepší knihu ze série. I tak ale doporučuji knihu přečíst, stojí to za to. Carter mě zatím nezklamal a doufám, že bude pokračovat v nastaveném tempu i dále.

13werka
24.01.2020 5 z 5

Autor si zde zachovává svůj styl krátkých kapitol, které se dobře čtou a udržují člověka v napětí. Snad jediné, co bych příběhu vytkla je trochu přehnaná démonizace Luciena a jeho schopnost měnit identitu a možná trochu zbytečně detailně popsané následky jednoho z Lucienových zabíjení (podle mne popis neměl pro další posun děje moc význam). Ale pokud máte rádi thrillery, je to podle mého názoru rozhodně kniha, která vás zaujme a nebudete se u ní nudit

adicek8
21.01.2020 2 z 5

Když nad tím přemýšlím, jediná věc, co mě v knize zaujala, byla scénka k zamyšlení, kdy Lucien spatří starého pána se třemi vnoučaty... jinak nic. Carterovy knihy sice poskytují pár hodin drastické rychločtivé zábavy, ale prakticky pokaždé u nich mám pocit, že čtu spíš nějaký béčkovitý scénář k béčkovitému akčnímu seriálu. Zajímavé mi obvykle přijdou jen pestré popisy vražd, ale veškerý další děj a hlavně dialogy jsou psané pořád tak divně polopaticky, že to na mě celé působí spíš jen úsměvně a křečovitě, často dokonce dost amatérsky. 'Nenávist' nebyla výjimkou, spíš naopak. Děj splácaný nezajímavě (policajti za celou dobu neudělali sami prakticky nic, a nějaké hezké ukázky avizované geniality Roberta Huntera jsem se ani v desáté knize opět nedočkal), atmosféra žádná, napětí skoro nulové, aspoň nějaké zajímavé překvapení na konci - taky se nekonalo. Přitom zrovna předcházející 'Zloba' se mi jako snad jediná z Carterových knih líbila. No, obecně popularitu těchhle knih moc nechápu.

NADEI
20.01.2020 5 z 5

Opět skvělé a dynamické čtení, nabité adrenalinem a emocemi. ale musím podotknout - z celé série trošku slabší kousek.

Nikol117
15.01.2020 5 z 5

Boze ja toho Roberta a Garciu tak miluju!! Strasne jsem se tesila na dalsi pokracovani a vubec, ale vubec me pribeh nezklamal. Opet napinave, zapeklite, precteno jednim dechem. Doporucuji vsema deseti!!!!

elenk
14.01.2020 5 z 5

Tep se mi během čtení zvyšuje, dýcham rychleji a nevnímam čas..to očekávám od knížek a v poslední době nenacházím...a u “nenávisti” se to daří...Respektuji názory těch,kteří tvrdí že byla kniha zklamáním ale kladu si otázku proč?...protože něco není podle představ čtenáře a děj se vyvíjí jinak?taky se mi ne každá scéna zamlouvá, ale je to Carterův šílený myšlenkový pochod a já smekám....osobně bych nechtěla být s autorem sama v jedné místnosti, protože tohle vymyslet nemůže jen tak “někdo”....taky vynechávám detailní scény jak Lucien vraždí..ale pro ty, kteří jsou rození sadisté musí bý knihy Cartera pochoutka.

petrapruh
13.01.2020 5 z 5

Pecka!!!! Carter prostě nezklame...

Termina
11.01.2020 3 z 5

Jsem rozpačitá... rozhodně už měl Chris Carter lepší dny při psaní knih ... DÍK!

Verka123
08.01.2020 5 z 5

Nejoblíbenějším dílem je pro mě Zloba, proto jsem očekávala s napětím na návrat Luciena. Myslím si, že kniha rozhodně nezklamala a zase mě při některých kapitolách pěkně mrazilo.

Dada077
08.01.2020 5 z 5

veľmi dobrý thriller, rýchlo čitateľný, ku koncu som príbeh dočítať jednoducho musela bez prestávky, tiež vytýkam koniec na niekoľkokrát, už som len tŕpla, že zloduch ujde a celý príbeh nadobudne hodnoty jedného z dielov Tom a Jerry. Carter jednoducho ide s latkou stále hodne vysoko.

Michnicka
06.01.2020 5 z 5

Jako vždy dokonalý.

misaC
04.01.2020 4 z 5

Kniha mě bavila - moc. Jak se blížil konec knihy, nemohla jsem čtení přerušit, jak jsem byla nedočkavá. Celou dobu jsem byla přesvědčená, že dám 5 hvězd, ale několikrát "předělávaný" konec mě přesvědčil, že jednu seberu. Ale i tak doporučuji!