Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1357 344

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

Kami33
22.07.2022 5 z 5

Napínavé, čtivé. Garcia je zde opět trochu do počtu a chování Angely je místy také trochu zarážející, ale to nic neubírá na čtivosti této knihy.

bezzink
07.07.2022 3 z 5

Prumer. Carter zacina mit klesajici tendenci. Celkovy zaver knihy tezce nerealny. V normalnim zivote by se to proste nestalo. Taky mi uz zacina jit na nervy to Chrisovo neustale lakani na cteni dalsi kapitoly, kdy na konci pouzije neco jako "A kurva!!" nebo "Co to je?!!!" Nemel by to tak prehanet.

CafeMan
23.06.2022 5 z 5

Opět naprosto skvělé. Doporučuji! Tato série neztrácí dech. Naopak!

minirock
05.06.2022 5 z 5

Na Carterovi obdivuji jak si dokáže čtenáře doslova omotat kolem prstu a nepustí dokud není knížka přečtená. I když je to u detektivek snazší než u jiných žánrů protože každý je prostě zvědavý kdo je pachatel, jen málokdo to umí tak skvěle jako on. Platí to i o tomto dílu o detektivu Hunterovi a jeho parťáku Garciovi. Sice mi také trochu vadilo, jak píše ve svém komentáři Čenichnaknihy, že nezačali číst deník od konce, tudíž mohli snad někoho zachránit ale autor zvolil opačný postup. Možná bych tam našel pár dalších drobných "much" které se mi nelíbily ale i tak jde o nadprůměrně napínavou knihu tak jak jsme u Cartera zvyklí. Snad má v zásobě ještě spoustu nápadů na další díly.

dance01
28.05.2022 5 z 5

Opět nezklamal!

Smiley96
27.05.2022 5 z 5

Zase jízda, jak jinak. TOP završení série. A já se jen modlím, že ne poslední.

katka134
16.05.2022 4 z 5

Další povedený díl se zajímavou zápletkou.
Ještěže pan Carter neklesl na mysli a dospěl ke strhujícímu závěru.

Čenichnaknihy
13.05.2022 5 z 5

Že s vámi Carter dokáže od prvních stránek otřást, už asi nikoho, kdo jeho tvorbu zná, nepřekvapí. Jenže tohle je trochu jiné. Autor v předmluvě přizná, že mu v průběhu psaní knihy zemřela přítelkyně, a jen s vypětím všech sil dílo dokončil.

Pokud patříte mezi fanoušky Chrise Cartera a vžijete se do jeho situace, tahle informace s vámi pohne a nesete si ji s sebou při čtení příběhu.

Nutno říct, že na něm osobní ztráta a psychická rozervanost vůbec není znát. Autor ani na moment neslevil ze svého stylu. Krátké kapitoly, strhující tempo, drsné vraždy a originální zápletka.

Mladá kapsářka Angela ukradne neznámému muži v baru tašku, ve které je zvláštní deník. V koženém přebalu se ukrývá deníček sériového vraha. Šokovaná posílá “úlovek” policii, a tak se dostane až na stůl Roberta Huntera.

Jasně, jsou tam těžko uvěřitelné momenty. Třeba když Hunter s Garcíou čtou vrahův zápasník a oběti z deníku hledají jednu po druhé chronologicky. Chce se vám řvát, ať přetočí zápisník na nejčerstvější oběť a zjistí, jestli náhodou ještě nemůže být živá. Ale nakonec to až tak nevadilo.

Podstatné je, že si vás Carter zase omotá kolem prstu a znovu zapomenete na čas, jen abyste knížku dočetli. Zvlášť v posledních zhruba sto stranách. Dobrá zpráva je, že už je za rohem 12. díl série s názvem Genesis.

MistrCZ
12.05.2022 5 z 5

Pro mě obrovské překvapení, ke knize jsem se dostal vlastně náhodou a jsem nadšen.

ThomasRuhe
03.05.2022 5 z 5

Další super případ. Velmi povedený úvod, ve kterém se detektivové o vraždách dozvědí hodně nezvykle, z ukradeného deníku. Pak další překvapení, kdy vrah nikam nezaleze, ale chce deník zpátky. Fakt to byl tedy start !
Zbytek je pak Carterův vysoký thrillerový standard, který je smíchaný z brutality, napětí, odvahy, chytrosti a jiných ingrediencí jak detektivů tak samotného vraha...
V předešlých dílech si autor zdvihl laťku hodně vysoko, a zde ji úspešně znovu překonal.

smejkalova.m
30.04.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších za mě.. Doufám, že Carter ještě něco napíše, mrzí mě. že to byl poslední díl.

March
26.04.2022 5 z 5

Robert Hunter mě baví, baví už 11.díl, což není obvyklé, že by autor dokázal udržet tak vysokou laťku a tak dlouho. Zápletka, děj, napětí, krátké kapitoly, no všechno bezchybné. Jedině ten konec malilinko přetažený, ale to neva, protože co bychom si bez Roberta počali. Takže jen tak dále pane autore, my chceme další díly s Robertem a Carlosem.

Petra101
25.04.2022 5 z 5

Kdybych mohla dát šest hvězd,tak je dám. K dočtení série mi chyběl tento díl ( a i když to nedělám, vážně přemýšlím,že se pustím do celé série ještě jednou :) ) Nemohla jsem se odtrhnout,Carter prostě umí, všechno šlo doma stranou :) Angela mi teda ale lezla na nervy a Hunter? A ten je prostě skvělý.

josska
23.04.2022 5 z 5

Moje oblíbená serie,knihy se čtou samy,krátké napínavé kapitoly,které mají děj,spád,zápletku,brutalitu atd,,tj.Chris Carter,, a věnování v této knize,,i takový je život,,jsem ráda,že autor píše dál,a snad mu i to psaní pomáhá se vyrovnat se ztrátou milovaného člověka...Těším se až ji jednou přečtu znova celou serii,,

marekB78
14.04.2022 5 z 5

Tak jsem přečetl poslední z vydaných knih a opět super. Napínavá četba od začátku do konce, strhující děj a spousta překvapení. Jen mám teď problém.... Jakou knihu číst, když Carter nastavil laťku hodně vysoko :) Už se těším, až vydá další knihu :)

DericCaster
13.04.2022 5 z 5

Já myslím, že není až tak podstatné, jaký děj se v knížce odehrává - víme, že Carter umí napsat i morbidnější. To co Carter a jemu podobní umí, je že vás prostě vrtáhnou do knížky a vy zapomenete na okolní svět. Nejinak je tomu i u tohoto příběhu. Krátké kapitoly střídané v napjatých okamžicích vás prostě nutí číst pořád dál a dál. ...a těšit se na další knížku.

MichalHoráček
11.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Pro mne opět povedená kniha od Chrise Cartera. Dostatek napětí i akce a i trochu toho "zamyšlení" jak se stát chová ke svým bývalým vojákům.

astra3
03.04.2022 3 z 5

Nejsem nijak nadšená. Angela - příšerná. Hunter- nesmrtelný. Vrah - šílený.

kalache
27.03.2022 5 z 5

..."Je to tu strašně stísněné,"přiložila další polínko."Nejspíš musíte vyjít ven,i když jen chcete změnit názor."

Timkim
17.03.2022 5 z 5

Po dlouhé době papírová kniha. Příběh je vynikající, má dobře sledovatelnou linii. Z Cartrovek jsme zvyklí na brutalitu i litry krve a tato ničím nevybočuje. Velice povedená kniha. A kdo si něco přečetl o autorovi, jistě ví, že, příběhy nemusí být až tak smyšlené. Na světě se setkáte se spoustou lidí, do kterých by jste neřekli, že jsou "jiní". Za mě opět plný počet.