Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1363 344

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

Ira13
13.04.2023 5 z 5

Čekala jsem, co zas Carter vymyslí a opět překvapil. To je fakt neskutečný, že to dokáže dotáhnout až do takových detailů. Angele jsem chvilemi fandila, až mě pak naštvala, co provedla. Hunter se k ní zachoval ale dobře.
Co mi trochu vadí, že z Carlose a šéfky se dělají občas až hlupáci.
Co ruší je ,, Tak jo,, téměř na každé straně, ale to bude spíš problém překladu.
I tak dávám 5*. Knihu jsem přečetla za 2 dny.

Ivanka0070
08.04.2023 5 z 5

Co dodat..člověk si řekne, že každej autor má občas slabší chvilku a že z jeho spisovatelského pera prostě jednou vyjde slabší kousek... OVŠEM tohle ani v nejmenším neplatí o panu Carterovi! ....Vyplodil již tolik knih a nepřestává mě udivovat svojí neutuchající originalitou, nepřestává šokovat a zkrátka vás každá jeho kniha okamžitě pohltí a nepustí od první do poslední stránky. Je to prostě naprostá jednička mezi autory detektivek. Co se knihy týče opět byla napínavá od první do poslední stránky, plná zvratů, šokujících faktů a drsných vražd, jak jsme u Cartera zvyklí. Dvojka Hunter a Garcia zkrátka funguje naprosto dokonale! Smekám a hrnu se na další díl!

boeink
27.03.2023 5 z 5

Perfektní jako vždy. Cartera zbožňuju a tenhle díl považuju za jeden z nejzdařilejších. Opět tu máme ukázkového psychopatického vraha a s ním vydatnou dávku nechutností. Ale to my, milovníci Carterových detektivek přece máme rádi. A dvojka Hunter-Garcia zase skvělá, bezvadní sympaťáci!

Laura99
16.03.2023 5 z 5

Super..opět

Olous1
12.03.2023 5 z 5

Já to prostě miluju. Chris Carter je prostě nejlepší. Stačila neděle a mám přečteno. Kniha se prostě nedala odložit. Každá další kniha je čím dál lepší a lepší. Prostě bomba. Za mě 120%.

Pavel83
04.03.2023 5 z 5

Carter jako vždy... jeho knihy řadím mezi top detektivky...

zuzule787
01.03.2023 5 z 5

Myslím, že to pro mě byl asi nejlepší díl celé série. Od čtení mě zastavila pouze padající víčka a nutnost spánku. Ani si nejsem jistá proč mě tato kniha bavila a zasáhla víc než ostatní díly. Asi kvůli postavě Angely, která byla uvěřitelná a férová, i když se někdy chovala jako - její slova - kráva a to jak jí Hunter chtěl skoro až otcovsky chránit a pomáhat.. A sériový vrah této knihy? Jasný, byl to magor, ale i on měl důvod a ten důvod a jeho příběh je opravdu hrozný a ani se nedivím, že se z toho tak trochu zcvokl.. Prostě vymývání mozků nejvyššího kalibru a to já vážně nerada.. Díky, pane Cartere a piště dál. Roberta Huntera mám ráda a to jak stárne, zraje a je schopen obětí se mi na něm líbí..

Eva_Skala99
18.02.2023 5 z 5

Co dodat? Chris Carter opět nezklamal a napsal naprostý unikát ve své tvorbě. Troufám si říct, že je to jedna z nejlepších jeho dosavadních knih! Doporučuji, doporučuji a doporučuji!!!

zpevSusannah
24.01.2023 5 z 5

Tohle jsou prostě TOP knihy. Jedna lepší než druhá!
Opět jsem hltala každé slovo a trpěla jsem, když jsem musela knihu na chvíli odložit.
Žasnu, co autor dokáže vymyslet. A je skvělé, že stále odkrýváme originální příběhy a to i přesto, že se jedná o jedenáctou knihu v pořadí.
Nadšeně tleskám jako malé dítě a pevně doufám, že se brzo zase dočkáme nějaké té thrillerové lahůdky v podání Mistra svého žánru Chrise Cartera.

Tereza197
13.01.2023 5 z 5

Tato kniha od Cartera byla tak trochu z jiného soudku, než zbytek jeho tvorby, avšak míněno v tom nejlepším slova smyslu. I přes to, že jsem si na brutalitu a nechutnost v jeho knihách zvykla, tak tato mi i bez absence tohoto všeho, sedla jako prdel na hrnec. Přečteno jedním dechem a to ani nemluvě o tom, co předcházelo dopsání knihy. Carter je génius a nemohu se dočkat jeho další knihy!

CharlesWard
30.12.2022 3 z 5

Bohužel znovu zklamání. Tak nějak jsem po odhalení tajemství deníku čekal, že s ním bude Chris více pracovat. Nestalo se. Snad to příští rok Carter napraví.

Ujfi1
29.12.2022 4 z 5

Napínavé, trosku překombinované, ale velmi dobře se to četlo. Konec je opravdu těžko uvěřitelný.

Arwen777
29.11.2022 5 z 5

Tak už jsem si na tu brutalitu asi zvykla. Každopádně se mi tento díl velmi líbil. Carter prostě umí psát a i když si říkám, co se mu asi honí hlavou, když dokáže vymyslet tak brutální zločiny a ještě většinou ve velkém množství, nemůžu popřít, že to dokáže chytře vymyslet a neskutečně poutavě napsat.
Nápad s kapsářkou a deníkem je vynikající, postava Angely se svým lidským a uvěřitelným chováním se mi líbila. A Hunter? Opět vynikající. Chytrý, až geniální, odvážný a za všech okolností správňák.
Asi se nakonec stanu fanynkou této série...

TeaPeter
29.11.2022 4 z 5

Stále to bylo dobré, ale konec byl značně překombinovaný a uvěřitelný asi jako pohádka o statečném kováři. A přitom tam byly tak skvělé nápady! Ledacos nebylo to, jako co to vypadalo. Ta schizofrenie, co vlastně schizofrenií nebyla - to bylo velice originální.

Janaves
22.11.2022 5 z 5

Skvělé, napínavé, Carter nikdy nezklame.

hana1039
17.11.2022 5 z 5

Roberte a Carlosi, doufám, že se s vámi znovu my všichni vaši fanoušci setkáme co nejdříve to půjde...naberte novou energii, sílu a taky nezbytný relax,abyste opět mohli chránit a pomáhat... máte na to rok, aspoň podle DK, než se k nám prý dostanete :-))

jirimatejka
12.11.2022 5 z 5

Dobrý námět, osvědčení detektivové, byl jsem zvědavý na rozuzlení, i to se docela povedlo. Carter opět nezklamal.

ŠevčaMadVR6
09.11.2022 4 z 5

Předvídatelné a konec přitažený za vlasy. Ale čtivé je to stále.

davidurban1973
03.11.2022 5 z 5

Opět perfektně napsané a čtivé. Oproti předchozím knihám novy druh sériového vraha. Pěkný i když ve finále, pokud si hrdinu chcete ponechat pro další knihy, předvídatelný konec. Nicméně Carter proste umí!!!!

janelka2
22.10.2022 4 z 5

Tak nějak nevím, tentokrát jsem dala o hvězdičku méňe. Nevím jestli je to knihou nebo mím rozpoložením při čtení ale tato kniha se mi nevím proč líbila o chloupek méně než ostatní. Začátek mi přišel trochu zdlouhavý ale pak se to rozjelo. Přijde mi, že bylo i trochu ubráno z krváren, což mi teda vůbec nevadí. Každopádně i o hvězdičku méně stačí k tomu aby kniha byla dobrá. Těším se na další díl.