Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248855/bmid_robert-hunter-jeden-za-druhym-2ui-248855.jpg 5 2433 583

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Ivuškovník
10.06.2023 5 z 5

Druhá kniha od autora a opět naprostá pecka.

Dasa1313
05.06.2023 5 z 5

Nejlepší díl!
Celá série je skvělá a čtyři předchozí případy byly výborné a čtivé, ale tento díl má něco navíc. Nevím, jestli je to tím, že vraždy byly tak reálné díky dnešnímu on-line světu, neboť kdyby se něco takového stalo ve skutečnosti, tak by to probíhalo naprosto stejně tak, jak to Chris v knížce popsal.
Je to smutné a děsivé, jak to jde s lidstvem z kopce a všechny ty, kteří hlasovali bych zavřela do vězení. A jen doufám, že se to opravdu někde na dark netu neděje.
Je mi z toho (z lidí) smutno.

kiki11
29.05.2023 5 z 5

Další naprosto skvělá knížka ze série o Robertu Hunterovi. Opět zde nechybí brutální vraždy, geniálně vymyšlený děj a pořádná porce napětí a akce. Knížky Chrise Cartera je téměř nemožné odložit z ruky, začnete číst a najednou jste v půlce. Tohle je asi nejlepší detektivní série, co jsem kdy četla, nestává se mi běžně, že bych četla takovou rychlostí jeden díl za druhým a hned po přečtení rozečítala další... Takže opět skvělé dílo a doufám, že mě další díly nezklamou.

TheEvelyn
15.05.2023 5 z 5

Ježíš, nikdy jsem nebyla tak nadšená, že prostě musím pořád číst. Hlavně díky tomu, že mám skoro všechny knížky z této série a po dlouhé době čtu knížky popořadě. No... co k této knížce říci? Anotace knihy je velmi poutavá a mohu sdělit, že příběh samotný je velmi strhující. Líbí se mi, že autor v každé knize sumarizuje vše o hlavních postavách, tudíž čtenář, který si zrovna otevře tuto pátou knížku v řadě, je mu vše vysvětleno a nemusí pátrat, co se dělo v předchozích knihách. Vždy je pro mě záhadou, z jakého motivu pachatel jedná zrovna takto a musím říct, že autor dění okolo něj umí brilantně vykreslit.

Rihatama
14.05.2023 5 z 5

Chris Carter, sám kriminální psycholog a rockový muzikant, a tedy skvělý základ pro skvělého spisovatele, není autorem laciných detektivek pyšnících se pouze spoustou mrtvol a rádoby děsivých, šokujících scén. Ano, i v jeho příbězích/případech se mrtvoly vrší poměrně snadno, jak ostatně i tady napovídá samotný název, a násilí se už vůbec nezříká. Spíš je vynalézavější než jiní. Možná by se kniha měla česky jmenovat "Vyber smrt". Klik - klik. Nejde však o samoúčelné zločinné projevy. Carter nabízí chytré čtení, trousí trefné postřehy a prostřednictvím superinteligentního detektiva Roberta Huntera čtenářův rozhled obohacuje o zajímavé psychologické poznatky z oboru kriminologie a složitých stránek osobnosti člověka. Tentokrát nás Carter přivádí do života patologicky vynalézavého sériového vraha, který prostřednictvím internetu a sociálních sítí ukazuje možnosti jejich využití prakticky k čemukoliv. Vedle sdílení vlastní perverze, a ani ta není primárně samoúčelná, však poukazuje taky na zvrácenost lidského tvora skrytého v anonymitě on-line světa, náchylného uvěřit všemu, co se nabízí. Je ten neznámý muž či žena na displeji vinen? Když se to tam píše, tak ano. Musí to být svině... Jenže. Možná je, možná ne... Vážně dobré, až moc dobré.

Dandy1
25.04.2023 3 z 5

Po delší době jsem sáhla po Carterovi. Nepřišlo mi to tak napínavé jako jiné jeho knihy. Závěrečné rozhodnutí Huntera mě nijak nepřekvapilo.

Címa
23.04.2023 5 z 5

Hodně dobrý příběh a zápletka. Nervy až do konce. Zatím co dil, tak fakt mazec.

knihomolka74
17.04.2023 4 z 5

Dobře napsaný příběh o vraždách v přímém přenosu. Nechybí napětí a nápaditost. Sympatická dvojice vyšetřovatelů. Jsem zvědavá, co přinese další díl....

katynka78
15.04.2023 3 z 5

K autorovi jsem se vyjádřila u dílů Hovor se smrtí a Noční lovec. Takže to nebudu psát znova, jen potvrdím, že i tento díl mě přesvědčil v tom, co si o něm myslím.
Tady mě akorát zaráží jedna věc a opravdu nechci pátrat, jak to je, protože toto bylo opravdu moc a moc kruté a nechutné.
Když jsem tu knihu poslouchala v audioverzi, tak jsem měla deja vu. Byla totiž až na pár drobností stejná jako film, který jsem před pár lety viděla a to Smrt online. Z tohoto filmu mě mrazilo a nedokázala jsem to dokoukat, protože to bylo zrůdné. A toto bylo přesně ono, takže nevím, zda film byl dříve a nebo kniha byla dříve. No každopádně vím, jak to dopadlo a tentokrát mě pachatel vůbec svým utrpením nepřesvědčil, že bych měla aspoň trochu chápat to, co udělal. Ne, nechala bych mu zkusit všechny jeho pasti. Fuj.
Toto bylo na mě moc a můj počet Carterových knih se zatím ustálil na počtu 3. Ale tak nějak tuším, že časem mi bude po Hunterovi a Garciovi smutno.

Misoso
28.03.2023 5 z 5

Skvelá kniha, Carter mapuje psychosociálny vývin jedincov dokonalo. Páčila sa mi aj zápletka, ku ktorej nemôžem povedať viac než to, že dokonalosťou a perfekcionizmom spisovateľa nejde zistiť páchateľa skôr, než v ostatnej štvrtine knihy. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

prochajda
19.03.2023 5 z 5

Výborně napsaný, napínavý případ o dokonale promyšlených a připravených vraždách v přímém přenosu, kdy každý divák může hlasovat o osudu oběti. Hunter a Garcia jsou opravdu borci, ještě jsem s nimi neskončila....

Shaxx
17.03.2023 5 z 5

Tak tohle byl pro mě zatím nejlepší díl (i když prý se mám těšit na Zlobu :))
Jednu výtku mám k překladu, vzpomněla jsem si, jak mě v třetím díle rozčilovalo nadměrné použití slova "anžto" a pátý díl se přidal s výrazem "rozuměno?", který opět nezávisle na sobě použilo více postav.
Závěrečné rozklíčování bylo parádní, motiv byl uvěřitelný a ukazuje smutnou realitu lidského hyenismu, k němuž jsou sociální média vhodnou živnou půdou, občas stačí otevřít komentáře a člověk se nestačí divit...

MisakCZE
13.03.2023 3 z 5

Tento díl mě bavil zatím nejméně.

Co se týče brutálnosti a originality zločinů, nezůstal si Carter nic dlužen.
Oceňuji, že autor konečně obdařil detektiva Garciu alespoň nějakou inteligencí a tak rozdíl mezi Hunterovými superschopnostmi a ním, už nemusíme měřit v mílích, ale postačí nám kilometry.

jajcak
19.02.2023 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora a zase pecka! Děj místy pro silné žaludky... Nápadité, čtivé, nemám co vytknout. Pro mě jeden z nejlepších autorů tohoto žánru.

jirimatejka
18.02.2023 5 z 5

Už je to moje x-tá kniha z této série a stále si drží svou kvalitu. Brutální, drsné, napínavé, dvojice detektivů je sympatická. Doporučuji.

Nuttelka
12.02.2023 5 z 5

(Audiokniha)
No tvl !!! Tak to byl teda díl level totální masakr !!! Popisy vražd opravdu velmi detailní a dost nechutné, ale nemůžete přestat poslouchat... místy jsem ani nedutala, nedýchala... Jakub Saic je prostě výborný, miluju jeho hlas :-) Ani nechci tipovat, jaké další "lahůdky" mě čekají v dalších dílech... ale už se na ně těším...

KadetJaina
06.12.2022 5 z 5

Doteď mi na knihách v sérii Roberta Huntera vždycky něco vadilo. Tentokrát se Carter dokázal zbavit všech předchozích problémů. Akce bavila, odhalování příběhu taky. Mám jen pocit, že by si ten konec zasloužil ještě něco, ideálně nějaké ukončení FBI linky, protože se většinu knihy tvářila jako důležitá, ale nakonec vlastně nic moc nepřinesla a vyšuměla.

soupik2012
06.12.2022 5 z 5

Neznám jinou detektivní sérii ve které by autor popisoval tak detailním způsobem popravy svých obětí. Napsáno je to poutavým způsobem. Krátké kapitoly nás udržují v neustálém napětí, které se postupem času citelně stupňuje. Pan Carter zkrátka ví jak napsat dobrou moderní detektivku, která se nesnaží za každou cenu děsivost příběhu stavět nad jeho věrohodnost. Tuto audioknihu tak jako celou sérii čte naprosto dokonale pan Jakub Saic.

zelvonik
21.11.2022 5 z 5

Přijde mi neuvěřitelné, že i v pátek díle série je autor schopen stupňovat morbiditu a vymyslet neotřelé způsoby nejen vražd, ale i motivů vrahů. Tento díl je ze série zatím zdaleka nejsilnější, nejuvěřitelnější a nejbrutálnější a zároveň velice napínavý a čtivý. Závěr s odrazem náhledu na stav společnosti je opravdu mrazivý. Jestliže jsem u předchozích dílů dával 5/5 tak u tohoto je to 6/5.

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!