Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248855/bmid_robert-hunter-jeden-za-druhym-2ui-248855.jpg 5 2427 583

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

One by One , 2013

ludek1980
08.07.2022

Musí říct že je to malý zázrak, neměl jsem nic na čtení tak jsem brouzdal tady a hledal podle hodnocení ostatních(diky za tip). Koupil prvni knihu od Chrise Cartera a vau, jak se říká jedním dechem, je to výborné, originální, dobrý příběh, zpracování i závěr. Dobře pochopitelné žádné vrácení zpět a výborný překlad. Robert Hunter je opět sympaťák jako u Keplera či Olsena, takže jako bonus je tu i jeho samotný příběh. Tak z této první čtené knihy už jich mám šest a těším se na čtení další a další. Doporučuji a držím palce autorovi ať jede takto dál. Celkově bych tu recenzi dal zatím všem šesti dílům co jsem četl nemá horší a lepší knihu, tak doporučuji číst od první.

Tereza137
01.07.2022 5 z 5

Za mě asi jeden z nejlepších dílů této série. Napětí, akce, krutost, plno krve a mučení opět nechybělo. Hodně se mi líbil konec, kdy se detektiv Hunter musel rozmysl nad otázkou života a smrtí.

Co mě dost překvapilo, je to, jak lidé jsou lhostejní, že by zabili člověka (jak se ukazalo diky hlasování a výběru smrti dané osoby), a že internet není úplně anonymní místo. Každého jde vyhledat do několika minut.

Opravdu úžasný díl a za mě jeden z těch TOP z této série.

Dandulka
03.06.2022 5 z 5

Opět skvělý příběh se zajímavou zápletkou. I v tomto díle se musí detektiv Hunter rozhodnout na poslední chvíli. Mám tuhle sérii moc ráda; příběhy jsou moc dobře napsané a mají spád a skvělou atmosféru. Mohu jen doporučit.

Doubravka1975
03.06.2022 5 z 5

Geniální a plný počet. A to jsem myslela, že se sérií končím, že tohle je můj poslední Carter.
Šílené, brutální, to hlasování mazec a ty vraždy jsem musela trochu i přeskočit. Finále byla taková luxusní jízda, že jsem opět připálila maso v troubě a málem nestihla cvičení v tělocvičně, kam pravidelně docházím :):):)
Takže v sérii pokračuji a jsem teda zvědavá, protože autor posunuje laťku výš a výš. Ale teď si dám nějakou úplnou oddechovku

whiolet
31.05.2022 4 z 5

Tahle serie mě prostě baví, ačkoliv Chris Carter píše pořád ve stejném duchu, stejně mě jeho knížky neomrzí.
Opět si vrah vybral zvláštní způsob smrti, což čtenáře nenechá chladného až do konce.
Super.

Viviana-Mori
27.05.2022 5 z 5

Tohle byl teda mazec. Zatím mě žádná kniha z této série nezklamala, ale tento díl byl teda něco! Napětí od začátku do konce je u Carterových knih už běžné, každý díl má co nabídnout. Tento se mi líbil moc, internetové hlasování o způsobu smrti oběti... Bohužel je to smutná realita, lidi fascinuje násilí. Vrah měl ke všemu svůj důvod a dělal to opravdu mazaně. Čtení jsem si moc užila, fakt se mi to líbilo, za mě se určitě jedná o jeden z těch lepších dílů.

Crozz
27.05.2022

V napětí od začátku do konce, přidávám do seznamu povinné četby série.

milan3696
18.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Jedu Carterovky teď nějak v kuse. Je to trošku šablonovité. Vždycky je tam někdo, kdo vraždí protože se mu v minulosti stala "nespravedlnost". Vždycky je tam "náhodné" setkání s vrahem přibližně v polovině knihy. Ve vrcholné scéně je vždycky ohrožen život někoho z policejní dvojice. Přestože ze začátku detektivové vůbec nevědí, kudy se do případu pustit, vždycky se časem "náhodou" objeví na místě, které jim poskytne vodítko. Poslední "oběť" se vždycky podaří zachránit. Tak proč se od toho nemůžu odtrhnout? No asi proto, že je to tak psané schválně. Všichni víme, jak chutná pizza a stejně si jí znovu objednáme. Všichni víme, jak píše Carter. A právě proto otevíráme další knížku.

-markéta-
08.05.2022 5 z 5

Pátý díl série a stále top? Není možné! Každý díl hltám jako málo kterou knihu. Každý případ je dokonalý, ale tento? Tento mě zatím ohromil nejvíce! Chytrost, drzost a propracovanost pachatele byla neskutečná. Chování lidí na internetu je neodpustitelné, hrozné, nelidské, mému mozku nepochopitelné.
Za mě top strop kniha ze série, která rozhodně stojí za to!

MarianP
06.05.2022 5 z 5

Pomerne drsná detektívka, ale každopádne ide o bravúrnu knihu. 5+*

Hanina61
03.05.2022 5 z 5

Hodně temné a hodně brutální... carterovek už jsem přečetla slušný díl, ale snad u žádné mi nebylo tak "zle" jako u téhle, četla jsem ji v porovnání s ostatními dost dlouho, protože jsem si prostě musela dávat pauzy. A ten konec byl opravdu psycho nářez... taky se mi v určitém okamžiku - nechci spoilerovat - draly slzy do očí, stejně jako kapitánce Blakeové... Uf, jdu si přečíst nějaké pohádky...

Karoley
02.05.2022 5 z 5

Ty se díváš. Ty hlasuješ. Oni zemřou.

Robert Hunter na stopě zvráceného sériového vraha, který vysílá online. Vítejte ve vražedné reality show, kde každý divák může přihodit svůj hlas.

Neuvěřitelně čtivé, napínavé, brutální, krvavé a ten závěr! Zkrátka další skvělá detektivka od Cartra! Už mám v knihovně objednaný další díl a nemůžu se dočkat!

kalache
22.04.2022 4 z 5

...snad se toho někdo nechytí...

Tupoun
18.04.2022 5 z 5

Carter dějově opět nezklamal. V tomto příběhu si vybral k brutální likvidaci maximálně zdokonalené inkviziční prostředky, sice nikoliv extra pomalé smrti (tedy v porovnání s některými předchozími knihami, jinak na bolest a hrůzu pomalé až až), ale extrémně bolestivé a především psychologicky zničující v předsmrtném očekávání svých obětí. Lidé ze středověku by asi nechtěli, aby byl Chris Carter autorem Kladiva na čarodějnice. Abych zde nepěl jenom chválu: Když shrnu všechny dosavadní příběhy, trochu mně přijde, že autor používá parťáka Garciu a jeho manželku spíše jako otloukánka a chlapíka s trochu pomalejším vedením, aby až zbytečně moc glorifikoval Hunterovu preciznost. Ale to je můj problém, pro 99% čtenářů je zcela zbytečné se tím zabývat a kazit si zážitek z potoků krve, praskání šlach a kostí a tentokrát tlumeného vřískání.

Timkim
08.04.2022 5 z 5

V této knize je nejlépe popsána současná doba, kdy za závojem anonymity jsou lidé ochotni " zvednout ruku" pro cokoliv. Vyplouvá na povrch jejich zvrácenost a jejich zlost, které v "normálním" světě musí být potlačovány.
Kniha opět vynikající a nedalo se od ní odtrhnout.

TeaPeter
07.04.2022 4 z 5

Extrémně depresivní kniha. Sice tam šlo o zločiny, ale vlastně to byl hodně temný psychologický román a ne detektivka. Nebudu vyzrazovat konec, ale o moc hůř už to dopadnout nemohlo. Popis prosakování zla v anonymním davu byl fascinující. Nad tím by se lidé měli opravdu důkladně zamyslet.

Zuzulinka
06.04.2022 5 z 5

Super příběh. Super zápletka! Krásně a čtivě napsáno. Napínavé. Nemohla jsem se odtrhnout! Doporučuji. Těším se na další knihu od Chrise Cartera a příběh Roberta Huntera.

Majulle
05.04.2022 4 z 5

Skvěle napsaná a napínavá kniha. I když trochu brutální. Nemůžu zapřít že se mi při čtení knihy nezdály alespoň dvě noční můry :D Ale zase se spisovatel od jiných liší tím že to popisuje hezky do detailu. Na některé už to může být moc. :D

onyx84
05.04.2022 5 z 5

Nechutný, zvrácený a zároveň opět dokonalý dílo...je tu moc pěkně ukázáno, jak je lidstvo zkažený, poněvadž si myslím, že být to realita a dít se to kdekoliv na světě, hlasování by dopadlo stejně jako v knize...

ArwenAragorn
03.04.2022 4 z 5

81%

Přečetla jsem si knihu znova po několika letech a tentokrát bych dala nejvyšší hodnocení. Velice vydařený díl.