Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248855/bmid_robert-hunter-jeden-za-druhym-2ui-248855.jpg 5 2416 582

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

One by One , 2013

m2056
m2056
10.09.2023 3 z 5

Kniha přináší čtivý příběh ale přijde mě už tak trochu stejný scénář dalších knih co autor vydává.

ElizPetrova
ElizPetrova
09.09.2023 5 z 5

Občas si říkám, jak může mít někdo tak brutální a detailní představivost jako Carter.. asi bych do jeho hlavy vidět nechtěla.. tento příběh byl zatím nejlepší ze série.. neskutečně strhující a napínavé.. ke konci jsem měla i lehčí zástavu srdce. :D

Airelle
Airelle
19.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Moje Carterovská vlna na @audioteka je vysloveně nekonečná, navíc si teď v rámci klubu můžete pustit celou sérii Roberta Huntera, takže mám minimálně do konce srpna pořád, co poslouchat :D

Carter opět nezklamal, jeho knihy jsou do detailů promyšlené, líbí se mi gradování příběhu i detektivní práce Huntera a Garcíi. Trošku mě zamrzelo, že oproti Sochaři tu chyběla počítačová expertka Anna, ale nahradila jí jiná žena a tou byla Michelle.

Hlavním motivem vraha byla pomsta a já nemůžu říct, že bych s ním aspoň chvíli nesoucítila, každopádně to opravdu opět vystoupalo do takových brutalit, že kdyby to filmově zpracovali, tak okamžitě televizi vypínám nebo odcházím z místnosti. V knihách ani v audio verzích mi to tolik nevadí, což sama považuji za zvláštní. Kdyby mně poslali odkaz na popravu online, tak by určitě neuspěli.

Knihu si rozhodně přečtěte, nebo poslechněte Jakub Saic celou sérii načetl perfektně (budu se možná opakovat, ale tady musím).

Ahmose
Ahmose
11.08.2023 4 z 5

Budem sa opakovať, keď napíšem, že Carterove knihy sú pre mňa stávka na istotu. V tomto diely je to však prvýkrát, kedy po dočítaní cítim veľmi jemné sklamanie. Nie preto, že by bola kniha zlá, ale téma počítačov a hackerstva mi je dosť cudzia. Navyše mi prišlo, že je to celé zobrazené akosi z rýchlika. Chýbali mi tam Hunterove úvahy o prípade a aj možnosť hádania, kto z podozrivých by mohol byť páchateľom. Je to však dané vyšetrovaným prípadom ako takým. Jednoducho povedané, som už rozmaznaný predchádzajúcimi knihami. Inak je to samozrejme Chris Carter na akého sme zvyknutí. Je to brutálne, napínavé, premyslené a kniha sa výborne číta. Samotný námet - myšlienka skrytého zla, sile internetu a túžby po moci nad druhými ľuďmi je niečo, čo dnes už nie je úplne nové, ale napriek tomu sa kniha prakticky nedala odložiť. V rámci série je kniha za mňa síce zatiaľ najslabšia, ale to stále nemení nič na tom, že sa jedná o skvelý krimi triler. Odporúčam !

Anonymkahink
Anonymkahink
11.08.2023 5 z 5

Carter nezklamal ani v tomto díle. Dokázal udržet napětí a čtenář až do poslední chvíle nevěděl, jestli hlavní postava vůbec přežije. Opět ukázkové popisy a dechberoucí motiv vraha. Doporučuju.

Alisa1980
Alisa1980
06.08.2023 5 z 5

Opět perfektní, situace, ze kterých se mi dělá zle. Vrah magor. Jsem milovnice Cartrovek, Huntra i Garcia. Trochu mi chyběla soukromá, osobní linie Huntra. Knížky mám přečtené všechny, bohužel ne popořadě. Všechny palce nahoru

FerryTaz
FerryTaz
04.08.2023 5 z 5

Za mě zatím jeden z nejlepších dílů. Strašně se mi líbí, jak dokáže autor napsat knihu tak, že se dá číst i samostatně. Mám na mysli to, že v každé knize na půlstránce zmíní příběhy hlavních detektivů a jak to mají. To bude asi důvod, proč jsem s touto sérií začal až 8.dílem a v podstatě "náhodou". Až zmínka o minulých případech mě přitáhla ke čtení dalších dílů. Jediné co mě tak trochu mrzí, že zde nebyla zmínka o Alici z minulého dílu. Minulá kniha končila tím, že s ní jde Robert na skleničku a v této knize o ní není ani řádka. Škoda... už jsem mu to vcelku přál :) .
Jinak jak jsem napsal výše, kniha je naprosto skvěle napsaná. Četla se jedním dechem a vždy vás dokázala vtáhnout do děje. Další co se mi na této knižní sérii líbí je to, že je vám vysvětleno nějaké psychologické gesto, které Vás donutí se zamyslet a uznat, že je to pravda.
"Hunter jasně chápal, že Paulsenova taktika spočívá v převzetí kontroly nad jejich setkáním. Nechal je čekat-ne proto, že by neměl čas, ale protože čekání podráždí a frustruje i ty nejklidnější jedince. Zaujal učebnicovou mocenskou pozici vyslýchajícího- vestoje, zatímco všichni ostatní sedí. Nedošlo k žádnému fyzickému kontaktu a Paulsen si úmyslně udržoval fyzický odstup od obou detektivů, vytvářel tak neosobní atmosféru setkání, jako by vedl pohovor s budoucím zaměstnancem."

munka
munka
31.07.2023 5 z 5

Drsné, surové, šokujúce. Zápletka, ktorá vám nedá spať a po prečítaní knihy rozmýšľate, čím nás pán Carter najbližšie prekvapí.

dufkys
dufkys
26.07.2023 5 z 5

Nápad originální, ctive napsané. Další pecka do sbírky :)

Majuš333
Majuš333
14.07.2023 5 z 5

"Hodně čtu."

Úplne som pozabudla, o čom 'Jeden za druhým' vlastne je a samozrejme mi prelúskanie sa touto časťou trvalo trošku dlhšie, pretože každá jedna kapitola núti človeka sa zamyslieť nad tým, kde to žijeme... A bohužiaľ, už nemôžeme hovoriť, že sa to Slovenska a Česka netýka, pretože každý deň je potvrdením, že zverstvá páchané doteraz len v Amerike dorazili už aj k nám :(

"To je prostě v. Někteří lidé úplně ztratili přehled o všem. Zvlášť o ceně života."

dlabikk
dlabikk
13.07.2023 5 z 5

Pátý a opět skvělý díl s Robertem Hunterem.

katerina2907
katerina2907
10.07.2023 5 z 5

Zdařile napsané. Líbilo se mi spojení s internetovým hlasováním i to, jak dlouho zůstává záhadou, jaká je vlastně mezi oběťmi souvislost.

Kat9
Kat9
10.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha se mi líbila, ale mrzí mě, že pointa byla prakticky totožná, jak v díle Popravčí. Ačkoli tuto pointu jsem považovala za jednu z nejlepších, co jsem kdy četla, mohlo to být trochu jiné. Každopádně celý ten nápad s hlasováním, i to, co se stalo poslední oběti, opravdu vede k zamyšlení nad lidským druhem.

Lka
Lka
05.07.2023 5 z 5

Audiokniha :
Opět perfektní. Od knihy nešlo odejít. Napínavé od začátku až do konce.

fis.rena
fis.rena
04.07.2023 5 z 5

Jeden za druhým opravdu šli a všechna čest tomu,jakým způsobem. Popsáno dokonale,vymyšleno božsky,napsáno úchvatně,padám na znak. Pro mě zatím nejlepší díl. To,co je opravdu k zamyšlení je společnost,ve které se pohybujeme. Opravdu jsme tak zvrácení? Skutečně tak bezcitní a arogantní? Pokud ano,čím to je?
Já provolávám aleluja z plných plic a jdu si připravit následující díl,protože knihy od Chrise jsou opravdu neodložitelné a silně návykové.

katasukivasukim
katasukivasukim
03.07.2023 5 z 5

Víceméně všechno od Cartera je pecka.Ale tuta kniha byla zase o štipec víc.On je prostě božan.

Allla9
Allla9
02.07.2023 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k detektivu Robertu Hunterovi. Jsem ráda, že pře sebou ještě mám pár pokračování této série. Je perfektní.

alzbeta2843
alzbeta2843
27.06.2023 5 z 5

Prikláňam sa k ostatným komentárom. Tiež som sa musela zamyslieť nad celkovým ľudstvom. Naozaj už nemáme nádej a vytratila sa z nás dobrota a nezištnosť? Ja pevne dúfam, že nie a že v prípade núdze si vieme pomôcť a nie sme tak zvrátení.

Kniha je samozrejme výborna ako to už býva. Ja musím priznať, že ja už mám silnú závislosť na Carterovi a najmä teda na Robertovi Hunterovi. Avšak musím si jeho príbehy dávkovať postupne, aby som si tu záľubu udržala, čo najdlhšie.

Anor505
Anor505
19.06.2023 5 z 5

Po delší době jsem zase sáhla po Carterovi a byla to dobrá volba. Zápletka byla dobře vystavěná, vraždy opět brutální (kam na ty nápady autor chodí?) a detektivové sympatičtí. Garcia tu na mě konečně nepůsobil jako berlička, přes kterou autor vysvětloval všechny Hunterovy geniální myšlenkové pochody. Jediné co bych vytkla, tak Robertův aha moment, kdy vyřešil celý případ, v podstatě jako když sjede blesk z čistého nebe. Ale přesto to pro mě zatím byl nejlepší díl ze série, asi se rovnou podívám po dalším.

Ivuškovník
Ivuškovník
10.06.2023 5 z 5

Druhá kniha od autora a opět naprostá pecka.