Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248855/bmid_robert-hunter-jeden-za-druhym-2ui-248855.jpg 5 2427 583

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Šárka88
04.04.2024 5 z 5

Audiokniha
Pátý díl a opět velkými písmeny SKVĚLÉ ,sice všechny jeho knížky jsou stejné, ale tohle jsem si opravdu užívala. Napínavé, překvapující, super zápletka a konec, žádná hluchá místa.
Těším se na další díl a doporučuji.

Iva B.
13.03.2024 5 z 5

Tohle je opět 5* záležitost!! Skvělé, čtivé, napínavé, neodložitelné, vše popsané do nejmenšího detailu!!! Miluju tuhle sérii, čtu postupně a těším se vždy na každý další díl..

Knihomolka_176
23.02.2024 5 z 5

Thrillery nečtu příliš často, ale když už na některý dostanu chuť, vždycky sáhnu po Chrisu Carterovi.
Nejde jen o precizní příběh s krutým a bezcitným vrahem, co na tom zbožňuju, ale taky dva hlavní vyšetřovatele - Roberta Huntera a Carlose Garcíu. Každý je jiný, ale spolu tvoří tak skvělou a zábavnou dvojici, že bych si snad přečetla cokoli, v čem by figurovali.
Vrahem je jako obvykle zvrácený psychopat bez špetky soucitu, který své mučení tentokrát zprostředkovává veřejnosti. Poukazuje na to, jak jsou lidi zvrácení, a to ani nemusejí nikoho zabíjet.
Příběh je čtivý, nutí vás to číst dál a zjistit, kdo stojí za tím vším.
Tohle je prostě sázka na jistotu.

Nikol..1
21.02.2024 5 z 5

Tak jsem si myslela, že Carter už nemá čím překvapit a světě div se, s touhle knihou se mu to sakra povedlo, strašně napínavý a člověk hltá snad každou stránku. Za mě zatím nejlepší z celé série, za brutalita, ten příběh, tohle nemá chybu.

IvcaIva
15.02.2024 5 z 5

Naprosto perfektně (alespoň pro mě) čtivá kniha. Děj odsýpá, i když občas z něj dost mrazí. Rozuzlení na závěr - pohnutky i vlastní odhalení vraha - mi přišly celkem uvěřitelné.

mataj
17.01.2024 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, neskutečně čtivé a samozřejmě neuvěřitelně brutální a vynalézavé. To se dá jednoznačně čekat od knih Chrisa Cartera.

SedllY
14.01.2024 3 z 5

5.díl a opět, už popáté, použita absolutně stejná šablona. Díly na sebe skoro vůbec nenavazují a osobní život hlavních postav se skoro neřeší a nijak neposouvá. Škoda, jinak by to bylo vynikající.

saryk93
13.01.2024 4 z 5

Cartera mám hrozně ráda, ale tato kniha není úplně mým favoritem. První půlka mě nezaujala, dokonce jsem ji musela odložit a mezitím jsem přečetla jinou knížku. Když jsem se k ní potom vrátila a znovu jsem se začetla, bylo to fajn, druhá půlka byla hodně napínavá. Je to klasická carterovka, ale má i lepší knihy, z toho důvodu ubírám jednu hvězdu.

tazkykamen
13.01.2024 1 z 5

(SPOILER) „Svet je v riti. Daktorí ľudia sú už dočista mimo. Hodnota ľudského života im nič nehovorí" No ďakujem pekne za takúto myšlienku či posolstvo "literárneho" diela. Autorovi akosi uniká že zvedavosť vidieť vraždy využíva u čitateľov rovnako ako vrah v jeho románe u svojich divákov. Všetko pseudomoralizovanie tak nemá opodstatnenie a aj tak je veľmi povrchné a vykonštruované. Po žánrovej stránke táto detektívka je asi napísaná dobre, hoci na môj vkus až príliš priamočiaro a viacej filmovo v štýle Saw a Seven než literárne aj keď porovnávať veľmi nemôžem, lebo tento žáner nepoznám a po tejto knihe sa k nemu určite tak skoro nevrátim.
Autor sa síce snaží všetky konania postáv odôvodniť, ale prečo DarkXX1000 uverejnil video na webstránku vysvetliť nevie, pričom od tohto činu značne závisí jednanie vraha.

Luigi1
20.12.2023 5 z 5

Tato kniha se opět moc povedla ale opět některé pasáže moc tvrdé

GaleW
14.12.2023 5 z 5

Čtu případy Roberta Hunter popořadě a musím říct, že tento pátý díl je za mě zatím asi nejlepší. Vraždy jsou tedy absolutně brutální až neuvěřitelné, ale příběh silný a opět mě nejvíce baví (jako u všech knížek této série) postup ve vyšetřování, jak jde krok za krokem a čtenář je jeho součástí.

nikca1994
12.12.2023 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k detektivu Robertu Hunterovi a jeho parťákovi. A musím říct,že tato kniha se mi líbila. Drsné, surové, šokující. Zápletka, která vám nedá spát a po přečtení knihy rozmýšlíte, čím nás Carter nejbližší době znovu překvapí.
Čtivě napsané. Knihu si rozhodně přečtěte, nebo poslechněte.

TerezaaBaarova
23.11.2023 5 z 5

Poprava online a Hunter s Garciou.. mazec! Tohle byl zas fičák. Sáhnutím po knize od Crise Cartera nikdy neprohloupíte!
Myslím, že 5. díl byl zas pecka a byl svůj! Není třeba tu vypisovat, co se v knize dělo, protože když si jednou oblíbíte Roberta Huntera, tak přečtete celou sérii a komentáře Vás vlastně neovlivní.

mila2411
06.11.2023 4 z 5

Další díl, další várka krutosti... autor nám to i na popáté řádně nakládá, surovost sériového vraha je i tentokrát neuvěřitelná. Námět zajímavý, rozluštění originální, určitě dám i č. 6.

Bedřich63
01.11.2023 5 z 5

Po pár dnech, nebo týdnech, kdy ze sebe vydrhnu všechnu tu krev, tak se vrhnu na další díl. :-) - to jsem psal po 4. dílu série Sochař smrti. Trvalo mi to nakonec rok a půl.
U třetího dílu Noční lovec jsem napsal v komentáři: Prvních 300 stran jsem se bavil a čekal jsem na rozuzlení. Posledních 25 stran mě tedy hodně zaskočilo.
No a jak bych ohodnotil tuto knihu?
Skoro 250 stran to bylo takové velmi předvídatelné, ale hodně čtivé. Pak ale autor stupňoval tempo a velmi rychle se čtenář dostává do závislosti a nelze čtení přerušit. Finále je prostě podle mě dokonalé.
Krve v tomto dílu moc není, ale to neznamená, že by mrtvol bylo méně. Za mě velmi zajímavá zápletka a také velmi promyšlená pomsta s využitím mnoha technických vychytávek. Autor Chris Carter se opravdu vyžil v tom, jak vymyslet a popsat různé formy odvety za sebevraždu syna, která byla motivována jeho nehodou. Ti, co synovi i po jeho smrti nejvíce ublížili a rodičům ze života udělali peklo, pak museli nést důsledky a opravdu to nebylo nic příjemného.
Přede mnou je ještě dost dalších dílů a těším se, co dalšího si autor na čtenáře vymyslí. Není to lehké čtení, ale spousta lidí se tím baví...... podobně jako hlasováním o tom, jak oběť usmrtit, nebo jestli ji nechat žít nebo má zemřít.
Naše společnost je zvrácená a proto jsou na trhu i takové knihy. Každá doba má své.
Další díly si přečtu.
Tak a teď se podívám na komentáře svých oblíbených čtenářů, a taky i některých ostatních, a dám nějaké ty palečky nahoru. Občas bych chtěl u některých komentářů dát i palce dolů.

rumova_kulicka
30.10.2023 5 z 5

Tak tohle byl fičák! Uf! Nechápu, kam na to pan Carter chodí, ale nic tak šíleného jsem doteď nečetla a to už jsem toho přečetla hromadu.
Jinak se mi líbilo zakomponování linky s Michelle z FBI. Doufám, že se s ní ještě potkáme.

ninano
22.10.2023 4 z 5

Chris Carter je rozhodně spisovatel, kterému nechybí invence ve vymýšlení nejoriginálnějších způsobů, jak někoho zavraždit. Píše poutavě, knihy jsou velice čtivé, ale z mého pohledu jim schází více hloubky. Takhle za pár dnů již nevíte, o čem kniha byla.

P3_tis
13.10.2023 4 z 5

Další skvělý díl, i když mi všechny připadají dost podobné. Trochu mi tam chybí něco víc ze života Huntera.

terimila
02.10.2023 4 z 5

Další strhující jízda z hunterovské série. Postavy skvělé, vraždy absolutně odporné (i když druhá se tak trochu opakuje... na druhou stranu, kolik vysoce originálních a hnusných způsobů vraždy může člověk vymyslet?), děj strhující.
Skvělá je ta myšlenka přenosů a hlasování o realizaci a provedení vraždy. Skvělá a děsivá. I když nejděsivější je samotný fakt, že se téhle hry dobrovolně účastní i někdo další...
Rozuzlení a odhalení vraha je... carterovské. Pomsta je obvykle jeden z mála motivů, který asi my obyčejní smrtelníci dovedeme trochu pochopit... ale tady to bylo hodně krutý. Navíc bych řekla, že já, být vrahem, tak začnu úplně někde jinde - u těch, kteří tu "spouštěcí" událost přivodili.
Tak či tak to bylo parádní počtení. Čtyři hvězdy jen proto, že v téhle sérii už byly díly, který mě strhly i víc.

tami1
14.09.2023 5 z 5

Pane Bože, to zas byl MASAKR!

Tato série je naprosto skvělá, člověk ani nedýchá aby mu něco neušlo. Zvrhlé vraždy, pomsta a celý ten mediální cirkus jsou nadávkovány tak přesně, že se nejde odtrhnout.

DOPORUČUJI!!!