Já jsem smrt

Já jsem smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302812/bmid_ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 5 2098 492

Robert Hunter série

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

I Am Death , 2015

Česneksmedem
14.08.2022 5 z 5

Ten Carter je fakt magor. A nemyslím to vůbec v negativním smyslu. Vlastně hromadu z nás je pro někoho magor – rybář, patolog, sběratel pytlíků na zvracení nebo lidi s Diogenovým syndromem. Sebe z těch magorů rozhodně nevyjímám.
Zpět ke knize. Je to skvěle napsáno, jen ten konec je poněkud zkratkovitý. Věřím, že kdo tohle četl, tak při zaslechnutí slova červ zpozorní...

HYPNOS88
07.08.2022 5 z 5

Po dlouhé pauze návrat k Carterovi. Asi bych mu nikdy nechtěl vidět do hlavy, protože to co vymyslí, a jak brilantně to napíše, vyvolává jedny z nejodpornějších pocitů, co jsem kdy při čtení měl. Tahle kniha mě ale dostala těmi časovými liniemi. Ale tradičně mě zase trápí rozuzlení na malém úseku, které by si zasloužilo podstatně více, a jiný konec.

Klaudinka27
07.08.2022 5 z 5

Jedním slovem super,víc není potřeba dodávat...

WaN635
02.08.2022 5 z 5

Děsivé, zvrácené. Příběh červa byl natolik odporný, že mi došla slova. Vraždy byly neskutečně brutální, to jsem si u Cartera už zvykla, ale toto bylo fakt něco hrozného. Několikrát jsem musela knihu odložit a ,,spočnout si,,.

Tupoun
24.07.2022 5 z 5

Kniha je oproti jiným v této sérii krve, lidského masa a šílené bolesti přibližně o necelých 30 stran kratší. Proto je v ní humus slisovaný takovou měrou, že se mu nevyrovná ani hmota černé díry. Musím číst i při jídle a mistrovsky trýznivě pomalé a bolestivé vraždy Carterových monster mně extra nečiní nějaké zažívací problémy. Ale způsoby úklidu, které zde psychouš přikazoval Červovi, to už můj trávící systém ve spolupráci s mozkem a představivostí téměř nepobral. Výborný komentář napsala Paja11.11 až na to, že já mám co vytknout. Rozladil mě závěr, kde se Hunter, ten nejchytřejší, nejpředvídavější a nejrozumnější detektiv najednou chová jako hlupák z levného detektivního braku a leze bez rozmyslu sám do jámy lvové. Takové způsoby tvorby nejsou hodny Carterova mistrovství. Nicméně, když pomineme logiku a přijmeme systém americké tvorby, kde klaďasi vyzmizíkují celou armádu s prstem v nose, je tento díl opravdu jedním z vrcholů hnusu, který většinu z nás, komentujících, láká k dalším Carterovým knihám. Alespoň jeden americký cvokař, který se poctivě živí.

Paja11.11
16.07.2022 5 z 5

Při každé autorově knize si říkám, že už další brutálnější být nemohou, ale pokaždé mě Carter vyvede z omylu.
Tento díl se četl rychle, opět skvěle napsáno. A ačkoliv některé části knihy byly na mě opravdu moc, tak jsem musela číst dál a dál, jelikož mě kniha opět neuvěřitelně vtáhla.
Carter mě vždy mile překvapí a neskutečně mě baví jeho knihy. Není co vytknout.

Anniee
13.07.2022 4 z 5

Po delší pauze od Cartera zase velká spokojenost! I když přiznávám, ze ty informace o Hunterovi, které jsou v každé knížce, jsem teda přeskakovala.
Brutalita jako vždy extrémní, zápletka snad zamotanější a konec neuveřitelnější než jindy. Ale možná právě proto se to tak dobře četlo…

marketa1860
27.06.2022 4 z 5

Perfektní detektivka, Carter opět nezklamal. Už už jsem si myslela, že mám jasno a v na závěr parádní odhalení. Nechápu autora, že se mu neustále daří vymýšlet nové zápletky aniž by se opakoval. Při takovém množství knih je to opravdu umění.

Karoley
24.06.2022 5 z 5

Můj sedmý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia tentokrát hledají sériového vraha, který na místě činu nechává vzkaz "Já jsem smrt".
Přečteno během jediného dne, kniha nešla dát z ruky :) Vraha a jeho motivaci jsem neodhalila, tohle by mě vůbec nenapadlo! Jdu na další díl!

TeaPeter
23.06.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale prolínání dvou dějových linií bylo dost zmatené. Ke konci, když se linie spojily to začalo být opravdu zajímavé, ale samotný konec vyzněl vlastně do ztracena. Nejsem psychiatr, ale přijde mi krajně nepravděpodobné, že by deprivovaná oběť reagovala právně tímto způsobem.

davidurban1973
04.06.2022 5 z 5

Další bravurně napsaný thriller. Jako vždy velice krvavé a brutální, ale i čtivé. Závěrečné odhalení pachatele mě překvapilo :)

heavy66
29.05.2022 4 z 5

Sotva za Lucienem zaklaply pancéřové dveře jeho podzemní cely, už Roberta vyzývá k zápasu další sériový magor. Hraje si se svými obětmi jako Ghostface, svého služebníka si vypůjčil od Luciuse Malfoye, a identitu ukradl samotnému Smrťákovi. Případ je složitý! Robert, třebaže je nejlepší, nemá se čeho chytit. Naštěstí Garcia, který si v minulém díle odpočinul, mu s tím může pomoci.
Musím uznat, že i přes jistou počáteční schematičnost, je příběh zajímavě a překvapivě vypointován. Jenom míra brutality mi přijde přehnaná a samoúčelná.

pipiterka
22.05.2022 4 z 5

Po nadprůměrné Zlobě se opět vracíme do starých kolejí. Tentokrát jsem knihu měla rozečtenou opravdu dlouho, proto mě ani příběh tolik nezaujal. Konec mi přišel trochu uspěchaný, ale ten zvrat s odhalením vraha byl skvělý.

Hanina61
15.05.2022 5 z 5

Vždycky si říkám, že Chris Carter už nemůže vymyslet nechutnější způsob vraždy... ale podaří se mu to pokaždé... Ovšem samotný příběh za vraždami je totální psycho, ten mě úplně dostal... Říkám si, že si teď od carterovek dám na chvilku pauzu, ale stejně to nevydržím... :-D Přečetla jsem jich už 9 (nečetla jsem všechny v chronologickém pořadí), už mi zbývají jenom dvě a nevím, co budu dělat pak, protože lepší a napínavější (a samozřejmě brutálnější) detektivní sérii jsem nikdy nečetla. Jak tu psal někdo pode mnou, je to jako droga... Snad bude Carter psát dál... ale taky je možné, že pošle Huntera a Garciu do předčasného důchodu nebo k dopravní polici, jinak se z těch hrůz zcvoknou... :-D

Majulle
19.04.2022 4 z 5

Skvělé, čtivé, napínavé a až moc brutální. Někdy si u těchto knížek říkám zda tohle mlže napsat psychicky zdravý člověk. Jak může něco tak masochistického vymyslet? :D ale čte se to fakt skvěle. A konec? Super rozuzlení

NikolOt
17.04.2022 4 z 5

Opět není co dodat. Prostě Carter a jeho detektiv Hunter. Začínám mít pocit že tuto sérii nemůže nic překonat.

katka134
27.03.2022 5 z 5

Přes obrovskou brutalitu a nechutnost jsem nemohla knihu skoro vůbec odložit.
Rozuzlení bylo fantastické.

Ejv
18.03.2022 3 z 5

Opět knížka nezklamala! :)

smejkalova.m
02.03.2022 5 z 5

Všechny knížky Cartera jsou skvělé ale tahle mi přišla jako jedna z nejlepších! Těším se na další díl.

marekB78
27.02.2022 5 z 5

Super kniha a vždy mě překvapí to rozuzlení... To prostě miluju :)

sérioví vrazi brutalita mučení psychopati vyšetřování

Chris Carter
brazilská, 1965