Já jsem smrt

Já jsem smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302812/bmid_ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 5 2103 492

Robert Hunter série

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

I Am Death , 2015

edith79
13.07.2023 4 z 5

Po dlouhé době Robert Hunter a zase jsem nestačila zírat. Chris Carter je mistr brutality a laťka roste. Tentokrát je vrah opět o něco zvrácenější a vraždí své oběti způsoby, které by člověka ani nenapadly. Ovšem Robert už je mu v patách.
Knížku jsem si užila a autor nezklamal. Dějová linka s Červem byla skvělá, i když velmi drsná.
/SPOILER/ Jenom trochu nechápu co je to za nešvar, že se každý vyšetřovatel sólo žene za pachatelem , nejlépe do velmi nebezpečného místa a hned jak se tam objeví, dostane něčím přes kotrbu a vzápětí se probírá naprosto v moci zloducha. To už je tak ohrané a při inteligenci vyšetřovatele, potažmo autora prostě nepochopitelné.

KnihoSny
10.07.2023 5 z 5

další díl a další Pecka strašně mě fascinuje jak to autor vždy vymyslí a ke všemu ještě čtenáře tak zamotá že vrah je každejčtivý napínavý doporučuju moc moc

janina66
01.07.2023 4 z 5

Jak to bývá u této série opět brutální vraždy. Jenže tentokrát až moc! Ovšem byla jsem velmi překvapená, kdo byl vrahem. No hodně zvláštní motiv.

archivářka115
26.06.2023 5 z 5

To je teprve druhá knížka, kterou jsem od Cartera přečetla. Kniha je od začátku čtivá. Vraždy byly příšerné. Bylo to poprvé, že se mi ke konci udělalo špatně od žaludku. Prožít takové dětství musí v budoucnu zanechat následky, Ovšem netušila jsem, že vrahem bude on. Byl to šok. Děj jsem četla tak rychle, že jsem se musela vracet, abych to pochopila.

sedw
25.06.2023 5 z 5

Carter prostě nikdy nezklame, napínavé od začátku až do konce a opět plné překvapivých zvratů.

lenkaabooks
22.06.2023 4 z 5

Pan Carter opět nezklamal a přivodil mi "husí kůži". Krátké kapitoly, které nutí číst pořád dál.

kiki11
20.06.2023 5 z 5

Opět skvělé jako vždy. Autor si pro nás znovu připravil nečekané rozuzlení případu, mohu říct, že jsem byla překvapená, tohle mě tedy nenapadlo. Provedení vražd bylo sice brutální, jak už lze od této série očekávat, ale zase o něco méně než v některých předešlých dílech. Čtení jsem si užila a už se těším na další knihu.

bumble
03.06.2023 4 z 5

Další z knih, od kterých se nemůžete odtrhnout. Opět strhující, brutální (a tentokrát snad až příliš). Ale to je v této sérii celkem běžné. Opět si člověk říká, "Jsou to ještě vůbec lidi?!"

TheEvelyn
31.05.2023 5 z 5

Případy s detektivem Robertem Hunterem a jeho parťákem Carlosem Garciou mě stále překvapují. Tento případ není výjimkou. Tím, že teď čtu za sebou všechny jednotlivé na sebe navazující se díly, se stávám přímo závislou na každé jedné z nich. Nicméně možná bych měla přestat, neboť nejenom, že smrt jednotlivých obětí se případ od případu stupňuje, ale začínám si osvojovat autorův styl psaní a vím, co tak od něj očekávat. Příběh jako takový je velmi čtivý, na druhou stranu jsem však zde něco postrádala, ale nedokážu přesně určit co. Každopádně, za mě si autor svým psaním drží u mě vysoké hodnocení.

Kira747
21.05.2023 5 z 5

Masakr! Dlouho se mi nestalo, aby mi u knihy bylo nevolno a tady se to podarilo nekolikrat ale stejne jsem nemohla prestat cist. No a ten konec...probrecenej, z litosti i soku. Doporucuju vsema deseti.
Edit: i po delsi dobe si na tu knizku vzdycky vzpomenu, NA TEN ZVRAT a pokazdy je mi uzko. Doopravdy nejlepsi knizka co jsem kdy cetla.

orinka3
19.05.2023 3 z 5

Autor má pestrý životopis, jistě i zkušenosti z oboru a dokázal je v psaní dokonale zúročit. Snadné čtení o příšerných skutcích. V thrillerech obvykle tolik obětí nebývá, tady rovnou několik desítek. Přiznám se, že některé pasáže jsem přeskakovala, poněvadž to vnímání děje vůbec neovlivnilo a já nepotřebuji znát veškeré detaily. První seznámení s Carterem, ještě si rozmyslím, jestli seberu odvahu k jeho dalším knihám.

Címa
15.05.2023 5 z 5

Musím říct, že u teto knihy mě bylo těch par vražd až nepříjemných, když jsem je četla, jak jednoduché a uvěřitelné to bylo. Opět super, autor nezklamal.

MisakCZE
03.05.2023 4 z 5

Opět skvělý Carter, dostanete přesně to, co očekáváte. A možná i něco navíc ...

Zuzana215
10.04.2023 5 z 5

Po deseti letech četby tohoto žánru, si říkám, že mě už nic nedokáže překvapit..OMYL..po šesti dílech od Cartera si říkám, už mě ničím novým nepřekvapí..OMYL..
Tohle bylo tak zvrácené, že snad autor čerpá z vlastních zážitků :)
Jen škoda uspěchaného konce..

Aaloha
04.04.2023 4 z 5

Dobré to bylo, napínavé to bylo, hnusné až na zvracení to bylo, jen to finále trochu uspěchané, čekala jsem ještě pořádný strach jak to celé skončí, ale žádné wow se nekonalo, škoda.

Nelly
30.03.2023 3 z 5

Na mne hodně zvrácené a málo pátrání (vlastně mi připadá, že odhalení vraha napomohla hodně náhoda). Chvílemi mi připadalo, že jsem knihu už četla (nečetla), protože vraha jsem tipla správně poměrně brzy - autor mě ale jinak opět dokonale zmátl.

DK197
20.03.2023 5 z 5

AUDIOKNIHA/E-KNIHA: Tohle je určitě moje druhá nejoblíbenější carterovka. Líbil se mi nejenom příběh, ale i způsob, jakým ho tentokrát autor napsal a hrál si se čtenářem. Vždycky si říkám, že zkusím odhadnout vraha a nikdy se mi to nepodaří. Tady mi to ovšem přišlo rafinovanější, než jindy. SPOILER: Mám jen jednu drobnost. To se vážně bude Hunter vždycky tak divit, když se liší modus operandi? Obzvláště potom, když se minule potkal s vrahem, který chtěl s metodami experimentovat? Navíc to bylo nedávno. Tak z čeho je doprčic tak vedle? Řekla bych, že v tomhle ohledu byl totiž minulý vrah mnohem horší.

stanislav0373
18.03.2023 4 z 5

Další zvrácený případ chladnokrevného vraha, který se neštítí těch nejhorších způsobů brutalit.

Musím pochválit závěr, kdy mě autor opět dostal. Vraha jsem sice odhadl správně, nicméně ten sešup na konci byl parádní.

I přes zajímavý námět a napětí a fakt, že jsem knihu dal na jeden zátah jsem chtěl dát jen tři hvězdy, neboť mi to nepřišlo tak promyšlené jako předchozí díly. Nicméně čtvrtá hvězda je za výsostnou brutalitu, kterou jsem si neskutečně užil.

PS: Nechápejte mě špatně, nejsem násilník, netýrám zviřátka a ani nemočím sousedkám na rohožky (a bůh ví, že si to zaslouží), jen jsem rád, když má autor svůj styl a nebojí se dostat čtenáře kousek za hranu komfortu. A představivost je v tomto nejmocnější zbraní.

m_martina
17.03.2023 4 z 5

Drtivá většina mých oblíbených této knize dala opět plný počet. Ale vzhledem k tomu, že je případ, který vyšetřují Robert Hunter a jeho parťák Garcia, neskutečně brutální a zvrácený, já dávám jednu hvězdu dolů. Některé pasáže jsem musela přeskakovat, dělalo se mi z nich opravdu špatně. Dám si raději od tohoto pana spisovatele hodně dlouhou pauzu a zda bude nějaké příště, uvidím.

Nuttelka
28.02.2023 5 z 5

(Audiokniha)
3 díly za sebou je už i na mě dost, takže teď se musím odreagovat něčím úplně "připitomělým" :-))) Mám hlavu plnou brutálních vražd, nechutností.. ale opět repete VELKÁ pochvala, jak to Carter vymyslel. I když jsem celou dobu měla malinkaté tušení, že to vše nebude jen tak, opět jsem si poslech opravdu užila. Robert Hunter je prostě nesmrtelný :-) A s Garciou jsou nejpovedenější dvojkou, se kterou jsem se kdy v knihách setkala .. ach jo, jak říká kamarádka: život s Carterem už není to, co bývalo a je hodně těžké po něm vždy něco vybrat, aby nás to natolik "uspokojilo", jako série s Hunterem...

sérioví vrazi brutalita mučení psychopati vyšetřování

Chris Carter
brazilská, 1965