Já jsem smrt

Já jsem smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302812/bmid_ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 5 2097 491

Robert Hunter série

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

I Am Death , 2015

katallinka
30.03.2024 5 z 5

Opět neskutečně čtivé, napínavé a dost nechutné čtení. Carter mě umí neskutečně vtahnout do děje. Vždycky si říkám, jestli se mnou není něco špatně, ale já mám jeho knihy tak ráda!

alzbeta2843
26.03.2024 5 z 5

Opäť skvelý Chris Carter a opäť som nič neodhalila a zhltla knihu jedným dychom i keď kapitoly s Červom sa mi nečítali dobre.
A zase som sa musela prinútiť premýšlať nad myšlienkou, či zlo ozaj plodí ďalšie zlo až ma mrazilo.

Dydy7
09.03.2024 5 z 5

Ja som smrť je siedma časť s Robertom Hunterom a bola to opäť neskutočná jazda. Hunter vyšetruje ďalší brutálny prípad aj spolu so svojím kolegom Carlosom Garciom a Chris Carter nám nedá vydýchnuť.

Niekedy rozmýšľam, kam na všetky tieto vraždy chodí a ako ich vymýšľa. Vidno, že študoval psychológiu, zločincov a vrahov.

Aj tentoraz sú to krátke kapitoly končiace tak, že sa kniha proste nedá odložiť. Prečítala som ju naozaj rýchlo.

Proti Hunterovi a Garciovi stojí ďalší ťažký súper, je to strhujúce, krvavé a miestami naozaj drsné čítanie plné zvratov. A koniec ma odrovnal, to som naozaj nečakala.

Jana92
02.03.2024 5 z 5

Opet uzasna,ctiva,mraziva a brutalni knizka..Kdo je vrah sem si myslela poslednich par kapitol,ale nakonec me prekvapilo jake to melo rozuzleni,to sem necekala.. :) Nedalo se odtrhnout,kazdym dilem se vic a vic tesim na dalsi..Dospela sem k nazoru ze jeho knizky by staly za to je zfilmovat :)

archivářka115
27.02.2024 5 z 5

Chris Carter mi připadá, že není normální. Nejspíš je pravda, že se povolání do člověka vtiskává. Zatím jsem nečetla žádnou knihu, která by ve mě vyvolávala, tak silný pocit drsné brutality.

Prateri
28.01.2024 5 z 5

Nějak jsem zapomněla, jak dokáže být Chris Carter ve svých knihách drsný. Měla jsem větší pauza mezi pátráním detektiva Huntera, tak mne síla brutality v knize srazila na kolena. Líto je vám dítěte Červa, který poznává nelidskost člověčího netvora. . . Ale ten konec mi podráží nohy znova.

pablito
08.01.2024 5 z 5

Přestože to bylo hodně psychopatické, tak dávám plný počet. Autor je mistr napětí, od knižky se člověk nemůže odtrhnout. Přestože to je dost obáhlá kniha, tak jsem ani chvilku neměl dojem, že to je nafukované, resp. že autora platili od stránky. Líbí se mi, jak udržuje napětí čtenáře předkládáním děje ve třech paralelních liniích. Ale pro slabší povahy dodávám, že psycho to je nevídané :)

nikca1994
27.12.2023 5 z 5

Moje další kniha tentokrát sedmý díl Chrise Cartera a opět jsem nadšená. Tato kniha je čtivá, mrazivá,napínavá, šokující a velice krvavá a brutální. Vraha a jeho motivaci jsem netušila, tohle by mě vůbec nenapadlo.Jdu na další díl.

P3_tis
23.12.2023 5 z 5

Po dočtení téměř nedýchám. Skvěle zapeklitý příběh!

Luigi1
20.12.2023 5 z 5

Jsem u vytržení jak autor dokáže zrychlit tep

mirinda973
11.12.2023 5 z 5

Na brutalitu jsem si v této sérii už zvykla. Opět napínavý příběh, série si stále drží svou laťku vysoko. Zatím mě nezklamala ani jednou.

terimila
27.11.2023 4 z 5

Tohle bylo v porovnání s ostatními hunterovkami malinko slabší. Carterovskou úroveň odpornosti vražd tady splňovala snad jedna, jinak to bylo takové... občas skoro až normální. (Já vím, kdo má pořád ty nechuťárny vymýšlet, ale holt když si nasadím laťku vysoko, tak to pak je boj.) Linka s únosem chlapce je hodně povedená a jeho psychický rozklad... brrr, to se myslím povedlo.
Závěr a odhalení vraha dobré, absolutně jsem tuto osobu netipovala a rozpletení celého příběhu už vůbec ne. I když mi to nepřijde moc uvěřitelné, a to ani na carterovské poměry. Takže tentokrát "jen" čtyři hvězdy.

TerezaaBaarova
23.11.2023 5 z 5

Carter svými knihami nasadil laťku hodně vysoko. Protože po přečtení jeho knih už nebudete nikdy (skoro nikdy) považovat další detektivku za dobrou.
Já jsem smrt, Hunter nezklamal a tentokrát byl i Garcia! Pachatele jsem neodhadla a za to u mne Carter získává další plusové body!

recenzienika657
23.11.2023 4 z 5

#jasomsmrt @chriscarterbooksofficial @aktuellvydavatelstvo

Carter top, naj autor krimi v poslednej dobe. Ešte ste nič nečítali? Obrovská chyba. Autor si svoju latku drží a dokonca by som povedala, že opatrne sa posúva čoraz k lepším spisovateľským výkonom. Ja som smrť je 7 časť série z detektívom Hunterom zo zvláštneho oddelenia vrážd.

Carter vám dodá mimoriadnu dávku napätia, nechute, brutality. Ukazuje rôzne násilia a vnímanie tela na neho. Brutalita je naozaj silná, takže pre slabších jedincov nie. Carter sa za mňa mohol viac povenovať chyteniu vraha.

Plusom sú kapitoly, ktoré končia napínavo a nič iné mi neostalo len otočiť stranu a čítať ďalej. Verím, že ďaľšie časti ešte vyšperkuje.

4/5

Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy.

Čoskoro súťaž.

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #milujemknihy

renefer
13.11.2023 4 z 5

Klasická brutální carterovka, opravdu nechápu, kam autor chodí na ty nápady... Pachatele jsem neodhadla, takže překvapivý konec (aspoň pro mě).

Rihatama
12.11.2023 5 z 5

Carter nemůže zklamat. S každou knihou je vynalézavější, barvitější a přesvědčivější, pokud jde o formy násilí, brutality či způsoby týrání obětí, stejně jako o popisy emocí hrůzy a paniky, vnímání stupňů bolesti a reakcí lidského těla. Přesto bych uvítala, kdyby se autor víc zaměřil na dopadení pachatele než se nadmíru vyžíval v jeho perverzích stupňovaných za hranice běžné představivosti. Malá jazyková hříčka, intelekt, nápaditost a nezměrné ego či spíše drzost pachatele přeci jenom přinesly případům tohoto Carterova masového vraha - racionálně uvažujícího psychopata alias "Já jsem smrt" - nápaditý podtext. Hunterovi a Garciovi pak zbyla ta tradičně dobrá detektivní práce.

Arella
10.11.2023 5 z 5

Výborné. Odpočinkové, drží si laťku čtivé detektivky pro propojené odpoledne. Děkuji!

technik1965
10.11.2023 4 z 5

Dobré čítanie.

rumova_kulicka
06.11.2023 4 z 5

Opět jízda, ale tentokrát jsem pachatele tušila.

Kniholapka
27.10.2023 5 z 5

Nechápu, kde autor bere náměty na tak brutální díla...Když už si myslím, že nemůže přijít nic horšího, dozvím se, že může! Opět skvělé čtení. Knihy si užívám, čtou se sami a musím je dočíst, abych věděla, jak se hádanka vyřeší.

sérioví vrazi brutalita mučení psychopati vyšetřování

Chris Carter
brazilská, 1965