Hovor se smrtí

Hovor se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/bmid_hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 5 2008 474

Robert Hunter série

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Caller , 2017

Margherita_N
01.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Je to čím dál líp odvyprávěné, způsoby vraždění jsou stále neskutečně kreativní, ale překvapení z odhalení vraha se malinko vytrácí. Kde taky pořád brát, aby to bylo šokující. Ne že bych uhodla, kdo to přesně byl, ale okruh jsem tušila. Po tolika přečtených knihách ze série už vím, že autor rád využívá aha moment, kdy najednou vedoucímu vyšetřovateli Robertu Hunterovi dojde: „Jak jsem mohl být tak blbej, vždyť je to tenhle! Tak šup sám k němu do baráku.“ Kdo v kontrastu s nemastným neslaným policejním sborem stojí za vyzdvihnutí, je pan J. Na jeho postavě mi došlo, že Carter přece jen umí trochu popisovat výrazné charaktery. Jsem zvědavá na další díly, i když pokud se dobře dívám, už nejsou ve zdejším žebříčku nejpopulárnějších knih.

Kopretinka784
18.11.2022 5 z 5

Co napsat ? Po přečtení několika knih už brutalitu očekávám, jen jsem zvědavá jak moc drastické to bude. Nezklamal.
Navíc v tomto příběhu opravdu nevšední formou ukázal negativní stránku sociálních sítí. A sáhl člověku do svědomí - znáš zpaměti telefonní čísla svých nejbližších a kamarádů?
Jeho knihy řadím do kategorie jednotažky, protože je čtu většinou na jeden zátah. Je pro mě těžké od nich odejít.

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!

hana1039
13.11.2022 5 z 5

V této sérii bych se znova a znova opakovala, prostě brutální , ale super...jdu na další díl :-)

Ráďa505
07.11.2022 5 z 5

Knihu jsem náhodně vybrala v knihovně - a musím říct, že pecka. Čtivá, napínavá, drsná, svižná a hlavní postavy velmi sympatické. Určitě zkusím od Cartera další kousek.

Čmeláček
25.10.2022 5 z 5

Další pecka od Chrise Cartera! Vynikající thriller, co dodat víc? Vůbec nic! :)))

HockeyGirl
18.10.2022 5 z 5

Carter, ten prostě nezklame! Jako vždy skvělé čtení, nemám co vytknout. Knížka se četla sama, příběh jako takový byl napínavý. Vůbec jsem nevěděla, kdo je vrah, takže jsem byla překvapená a to se mi líbí. Není to první ani poslední knížka, kterou jsem od Cartera četla, takže se těším na další a nemohu jinak, než dát plné hodnocení.

Biba_with_Book
01.10.2022 5 z 5

Moje prvni knizka od autora a rozhodne ne posledni :) on to proste umi napsat tak, ze prakticky do posledni chvile nevite, kdo je vrah. Ctive, napinave, dej odsejpa..doporucuju :)

milan3696
16.09.2022

(SPOILER) Jo, Carter je zpět ve své nejlepší formě. Některé prvky se nám opět opakují (záhadná žena v kavárně, v poslední scéně policista v nebezpečí, setkání s vrahem ještě před jeho odhalením), ale celkově jednoznačně výtečná práce. Bylo by pěkné, kdyby se pan J. dočkal nějakého návratu v dalších knihách - jeho příběh by mohl být pro Huntera vhodnou emoční potravou. A pro mě taky.

TeaPeter
07.09.2022 5 z 5

Dlouho jsem váhal, jestli mám dát plný počet hvězdiček, ale pan J. to rozhodl. Za tuhle postavu si to knížka zaslouží. Vůbec bych se neurazil, kdyby autor jen pro něj napsal spin-off sérii. Tentokrát bylo obětí méně, ale rafinovanost provedení a explicitnost popisů (někdy opravdu už na hraně) odpovídá předchozím dílům. Démonické kouzlo sociálních sítí je vystiženo také moc pěkně - jej jen s podivem, jak mu tolik lidí stále dobrovolně podléhá...

Satyrka
01.09.2022 4 z 5

K případům Roberta Huntera jsem se vrátila asi po třech letech. Zprvu jsem se nemohla začíst, ale vůbec to nebylo tím, že by kniha nebyla dobrá, však Carter je velice oblíbený, ale tím, že jsem nedávno dočetla krimi sérii, která byla přesně podle mého gusta a ještě stále jsem se od ní nedokázala odpoutat. Nicméně! Po pár kapitolách jsem už nemohla přestat číst.
Série rozhodně není pro každého - vraždy jsou velice brutální a detailně popsané. Nejvíc si právě pamatuji způsoby smrti.
Celé je to napínavé, někdy tak, až mě to ničí. Prostě musíte číst dál!
Co víc napsat, tahle série je rozhodně sázka na jistotu, jen budete mít občas noční můry...

Tazz1
26.08.2022 5 z 5

Opět velmi krvavé, s popisy, ze kterých se mnohým bude špatně spát. Ale to je Carter jak jej známe. Navíc já naprosto žeru a přitom mě naprosto vytáčí jeho gradace a hlavně dávkování napětí. Každopádně s tímhle autorem se nedá sáhnout vedle.

Paja11.11
25.08.2022 5 z 5

Každý díl jen vychvaluju a u tohohle tomu nebude jinak.
Čtivé, napínavé, gradující a ačkoliv jsem přemýšlela, kdo by vrahem mohl být, tak jsem opět byla překvapená, jelikož mě tento člověk nenapadl.
Chris Carter je vynikající autor, který asi nikdy nezklame.

XenasChakram
22.08.2022 5 z 5

Nikdy jsem neměla video hovor a myslím, že po tomhle čtení už ani nikdy nechci....

FerryTaz
15.08.2022 5 z 5

Knihu jsem koupil ve slevě a proto jsem s tímto autorem začal bohužel jeho již 8.dílem.Po přečtení jsem nepochopil proč takto skvělá kniha ve slevě byla, ale dobře tomu, že jsem za tak skvělou knihu ty peníze dal.Kniha je velmi dobře napsaná, autor umí udržet napětí a kapitoly jsou velmi dobře rozdělené, takže i pro čtenáře, kteří nemají moc času a kteří nehledají dlouhé kapitoly. Při čtení knihy přicházela různá uvědomnění. Ať už od toho,že jsme opravdu zlenivěli a telefonní čísla necháváme na přístrojích až po uvědomnění co pro mě znamenají moji blízcí. Za mě skvělá kniha a autorovo podání se mi líbilo natolik, že jsem si pořídil sedm předchozích dílů, abych se s detektivem Hunterem seznámil blíže. Takže nyní z osmého dílu hezky na začátek :-)

katynka78
14.08.2022 4 z 5

Letos jsem si dala takové malinké předsevzetí, že od nějakých velmi známých autorů, co o nich slýchám ze všech stran a já je nečetla, tak zkusím aspoň jednu knihu.
Chris Carter byl první, který tuto výzvu zahájil a já si to tak můžu odškrtnout. Bála jsem se ho, protože jsem hlavně slyšela, jak jsou jeho knihy brutální. Tudíž jsem zvolila formu audioknihy.
Z počátku mi to moc poslouchat nešlo, protože ten, co předčítal, byl dramatický i v místech, kde žádné drama nebylo a trochu to dralo uši. Ale zaujal mě námět, když jsem si vybírala, co budu od Cartera louskat, tak jsem to vydržela.
Nutno dodat, že Carter umí zaujmout, jeho popisy jsou svižné a zaměřuje se dost na pocity a prožitky. To se mi opravdu líbilo.
Navíc Hunter je neskutečný sympaťák a tento borec mě totálně dostal. Vážně. A vlastně celá ta vyšetřovací jednotka je bezvadná a tudíž jsem si pak poslouchání příběhu opravdu užívala.
Ovšem musím potvrdit, že to bylo opravdu chvilkami až moc. Bylo mi trochu zle, bylo mi ale moc líto obětí a nejvíc mě bylo líto těch, co po nich zbyli.
Co mě ovšem dostalo, a to není spoiler, to neprozradím co to bylo, ale obecně popíšu, ten motiv, který vedl vraha k tomu, co dělal, byl neskutečně mrazivý. Ta jeho motivace mě u poslechu rozbrečela. Vůbec jsem nečekala něco takového a i když ho to neomlouvá, tak v tu chvíli jsem mu rozuměla.
A závěr byl naprosto perfektní. Takto si to představuju a bylo to fakt podle mého gusta. :-)
Nebudu plánovitě ve čtení Cartera pokračovat, ale až nebudu někdy vědět co, tak si určitě nějaký díl dám. Kvůli Hunterovi a taky proto, abych se ujistila, zda Carter drží laťku v super závěrech i dál. Ale je to hodnocení jen dle jedné knihy a ta má u mě jen jednu hvězdu pryč a to proto, že brutalita byla na mě moc. Jinak 4 hvězdy opravdu zaslouženě.

HYPNOS88
09.08.2022 5 z 5

Další bravurní kousek. U kapitol s rudovláskou jsem se usmíval jak debil, jak moc mu to přeju :) Jsem zvědavý jestli se to nějak vyvine. A linka s panem J. byla příjemným, dokonce velmi příjemným okořeněním.

Česneksmedem
08.08.2022 5 z 5

Právě, když píši tento komentář, má jich zde kniha již 1 554. To je docela síla. Síla je samozřejmě i obsah knihy samotné, neboť svět za okny Chrise Cartera je temný svět. Víc ani nemá cenu dodávat. Jen je ještě potřeba vyseknout poklonu překladatelce Janě Pacnerové, a to nejen za překlady tohoto spisovatele, ale za mnohé ostatní. Je to velice pracovitá dáma.

heavy66
01.08.2022 5 z 5

Hovor se smrtí mě vtáhnul tak, až jsem zapomněl na výročí svatby. Bydlím teď v kuchyni na gauči, a začínám o sobě pochybovat. Jestliže se mi líbí Carterovy sadistické úchylárny, nejsem já sám úchylný saďour?! Má žena si to zřejmě myslí. Zavolám ji a zeptám se! V mobilním telefonu mám 758 kontaktů. Pamatuju si ten svůj. Jsem na začátku.

SoňaKábová
29.07.2022 5 z 5

(SPOILER) V recenzi na Nenávist jsem psala, že to je Carterova nejlepší kniha, ale po přečtení tohohle skvostu měním názor. Hovor se smrtí je za mě zároveň nejzajímavější, nejčtivější a pro mě osobně kniha s nejuspokojivějším závěrem z celé série