Hovor se smrtí

Hovor se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/bmid_hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 5 2009 474

Robert Hunter série

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Caller , 2017

Tupoun
24.07.2022 5 z 5

Mimo skutečnost, že se jedná o další mistrovské dílo Chrise Cartera s další řadou novinek jak nejtrýznivěji zlikvidovat lidskou bytost a nejbližším dopřát zážitek možná horší než samotná smrt, zde autor skvěle dokazuje všem sociálně síťovým závislákům, jak lehce se dají jejich plky o každém kroku ve stylu 24/7 zneužít. Sice to nepomůže, ale jako velký pomocník vrahouna v tomto díle sítě fungují skvěle.
Carter v knize opět podstatně změnil vývoj děje a předhodil našponovanému čtenáři ještě více alternativ o možných adeptech na vraha, což dělá jeho díla stále a stále přitažlivými a neotřelými. A v závěru nám předestře, co dokáže člověk, jehož láska sahá až za hrob a za vrata...

Karoley
16.07.2022 5 z 5

Stačí špatná odpověď a jeho oběť zemře.

Můj osmý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.

Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Jejich protivníkem je tentokrát nelítostný "videohovorový" vrah.
Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. Vrah překvapil, tipovala jsem někoho úplně jiného :)) Jdu na další díl!

tessie_m
12.07.2022 5 z 5

Skvěle, čtivé, jako vždycky. Do poslední chvíli netušíte kdo je vrah.

Imis
12.07.2022 2 z 5

Docela mě zklamalo, že příběh je v podstatě identický jako u Dvojitého kříže. Taky mi vadilo, že Hunter je tak hrozně "chytrý", že všechno hned psychologicky rozebere do podrobností, ale ostatní kolem něj jsou na tom evidentně o dost hůře s inteligencí, protože jim musí vše velice podrobně a jednoduše vysvětlovat, aby to pochopili. Chápu, že se tak dobře píšou monology, ale tenhle patern mi bohužel vadil. Nemám ráda, když se něco neustále opakuje. Docela mi Hunter připomínal Sherlocka holmese, který měl taky parťáka, kterému rád všechno vysvětloval. I když chápu, že vymyslet něco originálního není nic snadného.

Nadužívání soc. sítí je samozřejmě podnět k zamyšlení.

simcat13
26.06.2022 5 z 5

Klasikaaa. Nejde dát nic jiného než 5*. Carter je sázka na jistotu, nikdy nezklame ⭐ Tentokrát i s poselstvím, které se nejednoho dotkne.

davidurban1973
22.06.2022 5 z 5

Opět další slušná porce brutálního vraždění, kterou musí Hunter s Garciou vyřešit. Moc pěkně napsané, propracované a napínavé od začátku do konce.
Snad jen to závěrečné odhalení vraha je hodně velká náhoda, ale proč ne. I ty se stávají.
Rozhodně zajímavá postava je "pan J.", o tom bych si klidně rád přečetl celou knihu :)

Jenny055
15.06.2022 4 z 5

Napriek upozorneniu, že kniha nie je pre slabé povahy, som do toho šla. (počúvala som audioknihu) Nie je to moja prvá kniha od Cartera, ale asi posledná. Carter píše výborne, Robert Hunter je ako vždy úžasný, ale tie vraždy...., nemôžem to počúvať. Čo keď bude túto knihu čítať nejaký psychopat a nechá sa inšpirovať? Jednu hviezdu musím zobrať za extrémne detailný popis vraždenia.

TheSarcasm
04.06.2022 5 z 5

Tak klasický Carter, tedy 5*. Od Cartera ani nic jiného neočekávám. Možná je škoda, že jeho standard v žánru je už tak vysoký, že snad ani nemůže překvapit. Upřímně, neumím si představit co by to asi muselo být, abych si řekl - wow, to jsem teda nečekal. Snad kdyby zkusil třeba sci-fi jako ti Kepleři:-)

knihomolkaMist
28.05.2022 5 z 5

Od Cartera jsem si teď dávala pauzu, ani nevím proč. Ale nečekaně je to dalších 5 hvězd! Protože Chris to prostě umí! Miluju Roberta Huntera a jeho „jen hodně čtu“! :D
Strašně se těším na další díly!

zpevSusannah
03.05.2022 5 z 5

Zase skvělý kousek od mistra krimi,
Chrise Cartera!
Kniha je napsaná tak, že člověk ani nedýchá a jen divoce otáčí stránku za stránkou. Pořádný výdech nastane až po odhalení vraha a zase jako u předchozích knih je konec parádní.
Ano, způsoby vraždění nejsou pro slabé povahy, ale kdo se bojí, nesmí do lesa :). Mě osobně představivost spisovatele fascinuje.
Je to drsný, je to mazec a já hltám každé slovo. Těším se na další knihu v pořadí!

Olous1
01.04.2022 5 z 5

Bomba,wow přečteno za jeden den. Díky zlomenému kotníku mám čas,tak mohu číst a jsem ráda, neboť jak vezmete knihu od Chrise Cartera,tak nemůžete knihu odložit. Připomínán ... kniha není pro slabé povahy. Za mě 120%, a ten konec je skvělý:-)

smejkalova.m
20.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Paráda.. Vrah se asi na začátku někde mihnul, takže jsem ho asi ani pořádně nezaregistrovala (nepřišel mi důležitý). Tak jsem po odhalení musela docela namáhat mozek, abych si vzpomněla kde jsme se s ním vlastně setkali. :D :-)

andrea7191
18.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Audiokniha.
Dobrý. Hodně dobrý. Nečekala jsem, že mě to tak pohltí, ale stalo se. Musím uznat, že propracovanost příběhu byla perfektní. Knihu jsem koupila i v tištěné verzi, ale audiokniha tomu dala trochu něco víc. Při konfrontaci s pachatelem tomu audio dodalo atmošku. Vlastně i popis situací, kdy pachatel páchal to, co páchal mi víc vyhovovalo to poslouchat, než číst. Přemýšlela jsem, jestli jsem někdy četla hrůznější popis činů, ale nemůžu si vybavit nic, co by se tomuhle vyrovnalo. Autor má velmi bujnou fantazii.

marekB78
08.03.2022 5 z 5

Stále nemůžu dát nic jiného než 5 hvězd. Celou knihu přemýšlíte, kdo může být vrah a pak najednou BUUUUM a je to někdo, o kom vůbec neuvažujete :) A to vás prostě musí bavit. Už se těším na další :)

Smiley96
04.03.2022 5 z 5

Dlouho jsem váhala mezi čtyřmi nebo pěti hvězdami. No dávám pět, ale s održenýma ušima. Malinko mi to přišlo utahaný, zdlouhavý. Naštěstí to konec vždycky spraví. Možná to je také tím a omlouvám se za možný SPOILER, ale že se Chris pořád drží stejného konceptu tří vražd a najednou velkolepé rozuzlení. Dle mého názoru to od četby mírně odrazuje. Je to takové čtenářské Deja Vu. Při čtení máte pocit, že už prostě víte jak to dopadne. Každopádně čitelnost kniha samozřejmě neztrácí. Odpornost a nechutnost popisu vražd je pořád brilantní. A to na jeho knihách prostě žeru.

uzivatel6305
13.02.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě návykový, nezbývá než každý díl přečíst co nejrychleji. Děj i vyšetřování je podobné ve všech knihách, ale to umění nadchnout, zabavit, vystrašit a překvapit je pro C. C. tak typické. Tentokrát jsem poslouchala audio, které čte perfektně Jakub Saic. Jen mě na Cartrovi štve, že po přečtení jeho knihy se těžko hledá podobně fascinující počteníčko, to bych mu vytkla. :)

boeink
01.02.2022 5 z 5

Carterovy knihy mě i na poosmé stále moc baví, čtou se moc dobře. Používá pořád stejný trik, kapitoly končí náhle, nějakým poznáním nebo zvratem, takže musím číst pořád dál. Ke konci už jsem se musela krotit, ať nepřeskakuju řádky, jak moc jsem se těšila na odkrytí identity vraha.
A Hunter...hmm, to musí být zajímavý chlap.

Ivushaak
28.01.2022 5 z 5

Trošku drsnější čtení, ale bavilo mě. Za mě jedna z nejlepších knižních sérií.

petrarka72
27.01.2022 3 z 5

Pořád je to nadstandard - ale tentokrát na mne bylo iracionality příliš.

Dédečko75
24.01.2022 5 z 5