Hovor se smrtí

Hovor se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341853/bmid_hovor-se-smrti-z1H-341853.jpg 5 2009 474

Robert Hunter série

Losangeleští detektivové Hunter a Garcia se při vyšetřování nového případu ocitnou na horské dráze zla. Pronásledují predátora, který hledá v ulicích a na sociálních sítích oběti, dráždí je anonymními zprávami a živí se jejich strachem. přední záložka: Po náročném týdnu se Tanya Kaitilinová těší na odpočinkový večer doma. Když vyjde ze sprchy, uslyší zvonit mobil. Požadavek na videohovor přichází od její nejlepší přítelkyně Karen Wardové. Tanya hovor přijme a noční můra začíná. Karen je s roubíkem v ústech připoutaná k židli v obývacím pokoji svého bytu. Jestliže Tanya hovor přeruší nebo odvrátí pohled od kamery, bude příště na řadě ona, slibuje hluboký chraplavý démonický hlas na druhém konci linky. A pokud Tanya neodpoví pravdivě na jeho otázku, on její přítelkyni Karen brutálně zavraždí. Jenže vyděšená Tanya si správnou odpověď nevybaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Caller , 2017

VerczaV
22.09.2023 4 z 5

Carter má lepší díly ale i tak to bylo dobré.

Airelle
21.09.2023 5 z 5

Už jste si pustili knihy Chrise Cartera jako audioknihu? Ne? Tak to děláte chybu.

Když už si říkám, že mě Carter žádným vrahem nepřekvapí, tak se naskytne psychopat, který zabíjí a přitom telefonuje formou videohovoru blízkým obětí.

Opravdu jsem z tohohle dílu měla hrůzu a šla jsem se učit telefony, důležitá data, protože člověk nikdy neví. Tentokrát jsem měla pár typů, kdo může být vrah, ale nakonec jsem se netrefila, což ale hodnotím jako pozitivní.

Opět musím vyzdvihnout skvělé načtení Jakuba Saice! Jo a jinak vzkaz pro hlavního detektiva Roberta Huntera: „Roberte, já taky hodně čtu, ale tak chytrá tedy nejsem!“

munka
17.09.2023 4 z 5

Brutálne, napínavé, čitateľné.

katasukivasukim
09.09.2023 5 z 5

Tak já zase nemohu jinak,než ÁÁÁCH.To se prostě nedá odložit.Vždycky,když začnu číst další knihu od Cartera,manžel vzdychne.Zase budeš v noci kopat a budou rychlé večeře.Chichi.On to zvládne,ale moje telefonní číslo si nepamatuje.Já teda jeho jo.Bohudík pro manžela.......

m2056
06.09.2023 3 z 5

Přijde mě to že už všechno je skoro stejný pořád dokola.

Gibis
31.08.2023 5 z 5

Zajímalo by mě, kolik z nás po přečtení o první vraždě pocítilo nutkání, jít se naučit nazpaměť telefonní číslo svého nejlepšího přítele :) Já musím přiznat, že jsem to v hlavě měla :D Jinak Carter opět ve skvělé formě, drsný, ale těžko odložitelný.

KnihoSny
31.08.2023 4 z 5

O trošku slabší díl ale pořád skvělej Carter nechtěla bych být v nici Kůži...

Dada077
28.08.2023 4 z 5

(audiokniha, 12:52 hod, číta Jakub Saic)
Klasicky carterovsky dobré, ako vždy. Ku koncu trošku zdĺhavé, ale oceniť treba myšlienku, na ktorej je celý román vystavaný a to, ako ľahkovážne ľudia odovzdávajú sociálnym sieťam denný monitoring svojho života a ako používanie telefónu počas šoférovania nebezpečne hazarduje so životmi ostatných ľudí.

Shaxx
24.08.2023 4 z 5

Pokaždé, když čtu další případ Roberta Huntera, mám příjemný pocit, protože vím, co čekat. Brutalitu, pár hlášek "hodně čtu", kapitoly vždy zakončené úderně a napínavě, časté opakování, jak je Robert geniální, sem tam nový prvek pro osvěžení. I Hovor se smrtí si drží standardní kvalitu, bavila jsem se a dávám palec nahoru za konec, ten se mi velmi líbil. Asi si teď dám od carterovek na chvíli pauzu, protože už mi moc dílů nezbývá :D

Lka
16.08.2023 5 z 5

Opět klasický Carter. Zase skvělé, i když o něco slabší než předešlé díly.
Už se musím jen smát při hlášce Roberta Huntera : " hodně čtu" :) :) :)

Magie233
15.08.2023 5 z 5

Carter nesmírně nadaný spisovatel, dokáže mě vždy od první stránky vtáhnout do napínavého a drsného děje. Ve všech knihách jsou vraždy velice detailně popsány, jsou šílené, brutální a nad fantazií možnosti působit utrpení a bolest zůstává rozum stát. Detektivové Hunter a Garcia jsou velmi sympatické a zajímavé postavy. Hunterovy vlastnosti Supermana mi vůbec nevadí, nepůsobí to uměle, velmi jsem si ho oblíbila, líbí se mi jeho chytrost, inteligence a myšlenkové pochody. I tento příběh je velice vydařený a nabízí skvělý zážitek. Carterovy knihy čtu různě na přeskáčku, vůbec to nevadí, nijak zvlášť nenavazují a životní střípky osudu Huntera nebo další linie příběhu si postupně spojuji.

pablito
13.08.2023 5 z 5

Fakt napínavý. A tradičně psychopat. Ale fakt nepříšrně napínavý. Příští kniha zvolím z jiného soudku. Ale kdoví? :)

Honey0105
09.08.2023 4 z 5

Chris Carter je klasika. Poslechnuto společně s manželem na cestě na dovolenou a na samotné dovče. Manžel nikdy podobný žánr nečetl, ale souhlasil, že to se mnou zkusí. A byl to on, kdo mě pak nutil každý večer několik hodin před spaním doposlouchávat, abychom věděli, jak to dopadne. Znovu šlo o velmi napínavý příběh. Manžel říkal, že by tam mohlo být méně popisu těch nechutných vražd a více vyšetřování, ale vím, že se mu to i tak líbilo. Carter si opravdu nebere servírky a ve všech knihách si dává dost záležet, aby veškeré vraždy vylíčil do detailu. Je pravda, že i já bych občas uvítala méně detailní popisy. Po Sochařovi smrti jsem musela tohoto autora přestat poslouchat na nočních, kde jsem celou noc sama na hotelu. Takže nyní jde o mého parťáka při úklidu bytu nebo při vycházkách. Všechny jeho knihy jsou napínavé a osobně jsem velkým fanouškem Roberta Huntera. Už to jeho jméno zní opravdu velkolepě. Samotný Hovor se smrtí mi možná přišel malinko slabší než dva předchozí díly, ale rozhodně kniha nezklamala. 4,5/5

Dasa1313
03.08.2023 5 z 5

Tak tohle bylo silné, samotná vražda člověka tak nezasáhne, jako smrt někoho blízkého, vražda, na kterou se musíte dívat. Je to těžké téma, když si člověk představí, že by se ocitl na místě pozorovatele, na místě člověka, který hovor přijme.
Carter neumí psát knihy jinak než dokonale.
Jen.. chápu první tři vraždy, chápu způsob zabíjení, chápu důvod vraždy, jen by mě zajímalo, jakým způsobem by umřeli ti další.. Jestli by se způsob usmrcení opakoval?!..
A Robert by s sebou někdy mohl vzít Garciu a neřešit všechno sám:)).

šipek
26.07.2023 5 z 5

Od tohoto autora čtu vždy jednu knihu za čas a pak si musím dát oddech. Způsob provádění vražd je vždy originální a brutální. Miluji dvojici detektivů Roberta a Carlose. Opět výborné počteníčko i když jsem četl i lepší knihy od tohoto autora.

Kira747
20.07.2023 5 z 5

Tahle kniha mi prisla o malinko horsi nez ostatni ale stejne davam za 5, protoze proste Hunter je milacek.
Vraha jsem neodhadla a uprimne jsem ani netusila, o koho se jedna, asi byl tak nenapadnej anebo jsem nedavala dostatecny pozor... xddd

Majuš333
20.07.2023 5 z 5

Hunter zavrtěl hlavou. "Ne. Podstata feng šuej je v tom, že energie by měla proudit bez omezení a nerušeně. V tomhle případě by energie od dveří vedla přes postel a energii od okna blokuje věšák. Tenhle pokoj nemá s feng šuej nic společného."
Doktorka Slaterová a seržant Velasquez se na Huntera zvědavě zadívali.
"Hodně čtu," pokrčil Hunter rameny.

Samozrejme, že to bolo opäť bravúrne, nič iné od Chrisa Cartera ani neočakávam...
Najväčším zážitkom pre mňa nie sú vraždy, či brutalita, ale okamih, kedy sa kolieska v Robertovom mozgu začnú otáčať tým záhadným a utajeným smerom pri finálnom pátraní po netvorovi...
Pri čítaní to vyzerá asi nasledovne: hviezdy + kniha - strom + auto x vzduch : ryba = VRAH
Bum, Robčo má vraha, ja mám prd, len otvorenú hubu, uškvarený rozum, zatajený dych a začína beh na krátku trať, kedy sa geniálny Robert stretne s vrahom zoči-voči, všetko zapadne na správne miesto ako skladačka a začne dávať zmysel :)
Toto sú fakt tie najlepšie chvíle v každej časti tejto série!

"Kdo je velící technik, víš to?"
"Stejný jako posledně," odvětil Garcia. "Doktorka Susan Slaterová." Poťouchle se na Huntera usmál.
"Co to mělo být?" zeptal se Hunter.
"Co mělo být co?"
"Ten úsměv, jako žes mi vyfoukl poslední koblihu. Proč to bylo?"
"Ale jdi."
Hunter se zastavil a zamžoural na parťáka.
Garcia se zašklebil. "Ale jdi, Roberte, je sexy a ty to víš."
"Kdo, doktorka Slaterová?"
"Ne, moje babička v brazilských bikinách, když tancuje sambu na pláži Copacabana. Ano, doktorka Slaterová. Nedělej blbého, Roberte, fakt ti to nesluší. Viděl jsem, jak ses na ni posledně koukal a ona na tebe. Měl bys ji pozvat na rande."
"Pracovali jsme na místě činu, Carlosi."
"No a? Láska kvete i na těch nejdivnějších místech."
Hunter se zachechtal. "Ty jsi cvok."

Anniee
17.07.2023 4 z 5

Chris Carter nikdy nezklame, i když jsou všechny jeho knihy dost podobný. Ale má tam tu obrovskou čtivost, krátký kapitoly a hlavně - ví, o čem píše. Jsou tam cejtit ty zkušenosti z oboru. Vidím tam pořád i tu velkou podobnost s Keplerem, ale miluju oba.

sedw
25.06.2023 5 z 5

Vždy si říkám, že další kniha o Robertu Hunterovi už mě nemůže překvapit a zaujmout, ale Carterovi se to vždy podaří. Příběh, který má i sociální přesah a člověka přinutí k zamyšlení. Opět se četlo jedním dechem.

Sančez
17.06.2023 2 z 5

No tak já půjdu proti proudu. Že bych napětím nedýchala se říct nedá spíše mi to chvilkama lezlo na nervy. Tam vrah masakruje ženské a detektiv si chodí na randíčka no bizár a Chris Carter nebude můj šálek kávy. Ale tomu komu se to líbí přeji příjemné počtení, myslím to upřímně né ironicky. Každá kniha ma svého čtenáře. Prostě jsem šáhla vedle.