Galerie mrtvých

Galerie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388018/bmid_galerie-mrtvych-9gG-388018.jpg 5 1684 391

Robert Hunter série

„Jedenatřicet let u sboru, a za ta léta jsem viděl šílených věcí víc než dost, ale kdybych si mohl, než umřu, vybrat jen jednu věc, kterou bych radši neviděl Tak by to byla tahle.“ Tak poručík Losangeleského policejního sboru přivítá detektivy Huntera a Garciu na místě, kde se podle všeho odehrála snad nejotřesnější vražda, jakou kdy vyšetřovali. Brzy po ní následují další, události se vyvíjejí nečekaným směrem a detektivové útvaru ultranásilných zločinů musí spojit své síly s agenty FBI. Společně s nimi se pak vydávají po stopě sériového vraha, jehož loviště nemá hranice, psychopata, pro kterého vraždy zdaleka nejsou jen zabíjení – považuje je za druh umění. Vítejte v Galerii mrtvých.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Gallery of the Dead , 2018

Johny_H.
30.08.2021 5 z 5

Ok tohle je opravdu geniální a rozhodně jeden z nejlepších dílů. U předchozího jsem přemýšlel z hodnocením ale zde je to jasných 5/5 a mám obavu, že u posledního dílu co zatím vyšel budu brečet jen kvůli tomu, že nemám další. :-(

postrach
29.08.2021 5 z 5

Tohle je dobre napsana kniha.Fakt psycho,sadismus,zvracenost,manipulace.Scena se zvlastni agentkou dobre vymyslena a napsana a ten zaver....

Pavcitko
22.08.2021 4 z 5

Tentokrát jsem až tak nadšená nebyla, nezklamala mě, ale četla se tak nějak plynule bez velkých zvratů, šoků a dramatických scén. Závěrečná část s chycením vraha mi přišla trošku odbytá, dalo se z toho vyždímat víc. Ale kvalitu si udržela, půjdu na další díl.

Kalina
09.08.2021 5 z 5

Jenom bych se opakovala. Opět skvělé čtení.

Dorotka2011
09.08.2021 5 z 5

Šokující a ten konec?

Alena129
14.07.2021 5 z 5

Carter mě baví a mrzí mě, že už je za chvíli budu mít přečtené všechny. Nevím jestli se najde další tak dobrý autor. Každá jeho kniha je perfektní a plná napětí.

romana0733
11.07.2021 5 z 5

Další skvělý díl od mého oblíbeného autora. Snad první kniha ze série nebyla tak brutálni, jako všechny předešlé. Opět bravurně vymyšleno, nikdy nepřidu na to, kdo nebo co za tím stojí. Konec knihy mě překvapil, že končil začátkem nového případu v pokračování knihy nenávist, kterou už mám nachystanou na další čtení.

Denisa232623
01.07.2021 4 z 5

Další skvělý čtení od Cartera. Musím se opakovat, ale ty pasáže s představováním Huntera jsou zbytečné. Nicméně už nás provází tolik dílů že to přeskakuji. Jediná Erika mi lezla trošku na nervy, taková klasická ženská co má vždy a ve všem pravdu. A trošku škoda toho useknutého konce, ale jako celek to byl další výborný díl.

Terez_Proskova
13.06.2021 5 z 5

Už automaticky vynechávám kapitoly o vysvětlování Robertovy insomnie a jak se kpt. Blakeová ocitla na pozici kapitánky.... Myslím, že to už dokážu odvyprávět pozpátku :)
jinak opět luxus)

kachnat
09.06.2021 5 z 5

Jako super děj, vo tom žádná... ale fakt mi vadí, jak se neustále opakují pasáže s vysvětlováním, kdo je kdo a Hunterovo dětství a šéfová atd... Chápu, že je to pro čtenáře, kteří náhodou nečtou od prvního dílu...

Lenda777
28.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Právě dočteno. Garcia tentokrát dostal víc prostoru, což je fajn. Erika byla hrozná frnda, skoro jsem si přála, aby to nepřežila.

Havrdak
28.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Do knihy jsem se pořád nemohla pořádně začíst. Stejně jako mnohým přede mnou mi trochu vadí stále se opakující pasáže okolo Hunterova dětství. Konec mi přišel velice rychle ustřižený. Myslím, že scéna, kdy by se setkali detektivové tváří v tvář s Chururgem, by stála za to. Na druhou stranu cením, že zde nebyl klasický závěr, kdy Hunter jako neohrožený Mikeš zatýká vraha a jen o fous unikne smrti.

apq
21.05.2021 5 z 5

Další velmi vydařený díl. Napínavé od začátku do konce.
P.S.: Na konci jsem chvíli fakt měla strach o Garcia.

Mája777
20.05.2021 5 z 5

Dočteno. Opět skvělé, jenom v jednu chvíli mi docela zatrnulo. Tak asi hned jedu dál.
(20. 5. 21 - 12 597 - 32)

Majuš333
02.05.2021 5 z 5

Ďalšia spolupráca s FBI :( Nič pre mňa, ale aj tak som si tú jazdu opäť užila :)

Zbožňujem ten sarkazmus hlavných postáv:

"Pokaždé když máte nějaké to svoje tušení, Roberte, musíme se připravit na bouři sraček, a tahle už začíná vypadat jako učiněný hurikán."

"Jé, já nevěděl, že máme mejdan. Mohl jsem pro všechny přinést papírové čepičky."

Ale v niečom mal 'Chirurg' naozaj pravdu:

"...Žijeme v podělaném světě, ve falešném světě, kde už není skoro nic skutečného. Kam se podíváte, většina toho, co uvidíte, je padělek, dokonce i lidská těla – falešné lícní kosti, falešné rty, falešné nosy, falešné vlasy, falešné řasy, falešná prsa, falešné svaly, falešné zadky, falešné úsměvy, falešné zuby, falešné nehty, falešná barva pleti, očí, vlasů… všechno. Celý náš život není nic než jedna obrovská lež. Na internetu máme tisíc přátel, ale v reálném životě sotva tři. Vydáváme se za něco, čím nejsme, abychom udělali dojem na lidi, které nemáme rádi. V kyberprostoru vedeme fantastický život – sdílíme obrázky a příspěvky, které něco naznačují, zatímco ve skutečnosti jsme právě opační. Lžeme, podvádíme, krademe, klameme, předstíráme… děláme kdeco, abychom udrželi falešné zdání, že jsme se sebou spokojení… spokojení se svým životem, a přitom nechápeme, že ve skutečnosti jsme zoufalí právě z toho lhaní, falše, předstírání. Čím víc lžeme, tím jsme smutnější, ale nemůžeme toho nechat. Všechny nás vsál ten falešný svět, ze kterého se nikdo nemůže dostat, tak prostě musíme pokračovat. Pokračovat v předstírání. Pokračovat ve lhaní. Všichni jsme mistři klamu. My všichni."

pastelka53
28.04.2021 5 z 5

Dal jim zabrat, kluk ušatej!
Opět skvostně napsané, každá kapitola nutila číst dál a dál. Chvílemi jsem si myslela, že to Hunter s Garciou snad nerozlousknou!

Andynka
26.04.2021 5 z 5

Wow. Další skvělá jízda!
Zase jsem byla velmi překvapená, co se v průběhu dělo.
A vím, že je to divné říkat u docela morbidní knihy, ale mě se to vážně líbilo a bavilo!
Detektiva Huntera prostě zboznuju... jeho uvažování, styl...prostě všechno.
Každopádně pořád nechápu, jak pan autor dokáže napsat tolik dílu a každý je skvělý!
Tento zatím asi nejlepší... i když to říkám skoro u všech. :-D
Ale nic tomuto dílu nechybělo. Napětí, zápletka , lehká romantická linka, drama, akce.
Prostě tuhle sérii chcete číst!

Ráčkajda
25.04.2021 5 z 5

Hunter a Garcia.... miluju tuhle dvojici a miluju knihy Chrise Cartera. Jak se do nich pustíte nemůžete přestat. Přes všechnu tu brutalitu, násilí a zvrácenost se těšíte na každou stránku.

Magie233
07.04.2021 5 z 5

Carter mě fakt BAVÍÍÍ!!! Opět skvělá jízda. Každá kniha jiná. Kapitoly jsou psány velice čtivě, gradují a jsou zakončeny tak napínavě, že musíte číst hned dále. Dokonce jsem jednou nevydržela a musela se podívat o dvě kapitoly dále, alespoň na dvě věty, co se stalo. Huntera jsem si velice oblíbila a jsem ráda, že Garcia dostal v tomto příběhu větší prostor a stává se tak rovnocenným partnerem Roberta. Knihu jsem si parádně užila. Děkuji, mistře Cartere.

misowi84
26.03.2021 5 z 5

Po GALERII MRTVÝCH jsem si řekl, že si dám od Cartera menší pauzu.
Oddech od brutality..
Ale ten KONEC ??? To jako vážně ???
To nevydržím !!!
Pauza se odkládá a jde se na Nenávist !