Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196072/bmid_dvojity-kriz-196072.jpg 5 3809 946

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , BB art

The Crucifix Killer , 2009

marrie5227
10.04.2023 5 z 5

První díl série s Robertem Hunterem začíná nalezením zohaveného ženského těla, které zapadá do rámce již jednou šetřeného případu, což může znamenat jediné - bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný?
Žádná z těch možností není právě lákavá a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru stát právě on.

Po této knize jsem sáhla na doporučení, protože, jak mi bylo jednou řečeno: nemyslím si, že bys zrovna ty po něčem takovém sáhla! A byla to pravda.
Nikdy se mi u knihy nestalo, aby se mi při popisu oběti udělalo nevolno. A to myslím opravdu nevolno. Detailní popisy místa činu, které rozhodně nepatří mezi mou obvyklou oblíbenou literaturu. Ale Chris Carter to rychle změnil.
Příběh je čtivý a napínavý, neustále se mění, ani na chvíli vás nenapadne, kdo je vrah. Ještě jsem knihu ani nedočetla a už jsem si sháněla další díly.
Do hlavní postavy Roberta Huntera jsem se upřímně zbláznila a nemůžu se dočkat, až se začtu do dalších jeho případů. I když je, upřímně, musím prokládat něžnou romantikou!

jirimatejka
08.04.2023 4 z 5

Je to už několikátý Carter, které ho jsem četl, ale zároveň první ze série. Řekl bych lehce jiný styl než ty následující, ale zápletka stejná. Trochu mi přijde že Hunter honí stále stejného vraha - vrah s ním téměř vždy komunikuje (telefonuje), vždy je bezchybný a vždy jde i po Hunterovi. Už se to trochu opakuje. Ale je to napínavé a čtivé.

RoBertino27
04.04.2023 5 z 5

Jednoznačně - jakkoli kniha vypadá jako druhý či x-tý díl - skvělý úvod série, takže zase mi část finančních prostředků přestala říkat pane - ale nelituji. Pravda, ne každý se bude umět vyrovnat s popisovanou brutalitou, někomu možná bude připadat nejeden postup dvojice Hunter-Garcia jako nelogický, ale mě Chris Carter chytil a nepustil. Nechci prozrazovat nic z děje, ale jednu věci si neodpustím. Na rozdíl od některých autorů není závěrečný šok nijak nepřirozený, zapadá do děje a jeho vystupňování. Kladu si otázku, jestli si někdo troufne vyslat Huntera & his friends na plátno.

Mišák240
03.04.2023 4 z 5

Tak to byla jízda. Napínavý příběh, místy trochu brutálnější, ale líbil se mi. Hunter s Garciou jsou sympaťáci. Určitě si přečtu další díl.

inferno08
31.03.2023 2 z 5

(SPOILER) POZOR SPOILER!!!

Jako čekal jsem tedy něco daleko lepšího, při pohledu na zdejší hodnocení... Hlavní hrdinové jsou pro mě nevýrazní. Nevím, jestli je to překladem, ale aby neustále vykřikovali: "Jejda" to mi přijde dost zvláštní. Brutální počínání vraha nedává vůbec smysl. On se přeci nemstil těm obětem. Navíc si ho nějak nedokážu představit, jak manipuluje s křížem a bezvládným detektivem.

Za mě tedy slabší průměr, ale mám doma ještě druhý díl, tak tomu dám ještě šanci.

jfialova
30.03.2023 2 z 5

Průměrná detektivka, 92% hodnocení absolutně neodpovídá realitě. Překlad tragický, to mi asi vadilo úplně nejvíc ze všeho, protože to poznamenalo i dialogy, které vyzněly díky tomu často trapně a neodpovídaly situaci a charakteru postav. Číst se to dá, ale fakt jako oddechovka nebo že zrovna člověk nemá v zásobě nic lepšího. Nic nového autor nepřináší, nebýt nadprůměrného množství nechuťáren, kniha by nejspíš úplně zapadla.

dufkys
28.03.2023 5 z 5

Naprostá pecka. Rychlý spád, mrazivé popisy a sympatické postavy.

Dasa1313
28.03.2023 5 z 5

Momentálně vyšla kniha Genesis (dvanáctý díl této série), tak na mě ze všech stran Chris "vyskakoval", dlouho jsem odolávala a říkala jsem si, že to určitě nemůže být tak dobré, jak se všude píše a ono je! Hodnocení odpovídá.
Příběh jsem dle recenzí čekala plný krve a brutality, ale to se vůbec nestalo. Naopak je příběh svižný, poutavý a čtivý.
Robert Hunter i Carlos Garcia jsou sympatičtí detektivové. Vlastně jsem nenašla postavu, která by mi nesedla. Skvělé!
Jdu rovnou na druhý díl.

LenkaPet
27.03.2023 5 z 5

Je dobrá, samozřejmě musím dát všechny hvězdy. Jsou si tyto knihy ale velmi podobné. Příběh je dobře propracovaný a samozřejmě vrah překvapivý, i když pro mě tolik ne, ale to je tím že jsem už pár těchto knih přečetla. Třeba mě v dalších dílech opravdu překvapí, prý jsou skvělé, mám je všechny, takže uvidím.

Petr13103
21.03.2023 5 z 5

Tak a je to tady. Velkolepý závěr knihy. Jak si mnozí všimli tak jsem před 8 dny sliboval druhou recenzi a tady je: velmi děsivé, velmi překvapivý konec a velmi napínavé! Dříve pro mě byl krimi bůh Nesbø ale tohle Nevím co dodat jedním slovem EXCELENTNÍ . No tak teď se vrhnu na Červenku od Nesba ať to můžeme porovnat

marssela
20.03.2023

Dvojitý kříž je zaciatok serie,nadvezuje seria na seba alebo sa da citat i jednotlivo? Mam knihu Nocny lovec,tak ci mam kupit i tuto ci nemusim ,dakujem ak mi niekto odpise

dlabikk
17.03.2023 5 z 5

Opět nevím proč jsem s Carterem tak dlouho otálela? Je to láska na první přečtení :o) Vynikající napětím nadupaný příběh s drsným detektivem Hunterem. Mám to štěstí, že mě čeká ještě desetkrát mrazení při otáčení stránek jistě výborné série :o)

Dalia
15.03.2023 5 z 5

Napínavé a místy dost brutální krimi, takže po tomto si budu muset přečíst něco oddechového. Každopádně si od autora ráda přečtu další knihu.

Ebola
13.03.2023 3 z 5

Dobře napsaný, čte se rychle a příběh ujde. Jenom doteď si nejsem jistý tím závěrem, nějak se mi nechce věřit že by to takhle dopadlo. Ale chápu, že je to první díl série a autor chtěl zachovat kontinuum ;)

Ophelie
13.03.2023 5 z 5

To byla jízda! Od první stránky až do konce. Žádná nudná, hluchá místa, napínavé po celou dobu a hlavně překvapivý konec. Super čtení - kvalitní detektivní thriller. Chystám se na další díl. Doporučuji, nudit se rozhodně nebudete.

Pajakub47
06.03.2023 4 z 5

Četla se skvěle... ale musím přiznat, že ačkoliv téměř nikdy vraha neuhádnu, tady se mi to povedlo.... a konec mi přišel takový hodně rychlý...nicméně čtení jsem si užila a knížka se mi ani nechtěla odkládat, je čtivá a napínavá...

INCOGNITOREADER
28.02.2023 5 z 5

Rereading. Popravdě jako audio. I na podruhé jsem si knihu opravdu moc užil. Je to neskutečný nářez.
Ale co musím vytknout audio zpracování je výslovnost slova "bondage" opravdu to není "bondiš".
A to slovo se tu vyskytuje celkem často.
Každopádně opravdu doporučuji. Pokud někdo miluju thrillery tohle je něco jako povinná četba :-)

Alisa1980
21.02.2023 5 z 5

Tak jsem se dala znovu do čtení mých oblíbených knih. Dostala jsem celou sérii 10. Takže první díl, vrah totální magor jako vždy, zápletka luxusní - nikdy bych na vraha nepřišla, takže se o to v Cartrovkách vlastně ani nesnažím. A zajímavé je, že vlastně v Nenávisti o něm od začátku víme a tolik mě to nebavilo. Všechny palce nahoru a jdu na další.

TheEvelyn
13.02.2023 5 z 5

To jsem ráda, že jsem konečně začala číst nějakou sérii od prvního dílu. Sice nerada odbíhám od jiných detektivek, protože si vytvořím jakési pouto k jiné sérii a nehodlám číst jakékoli další série podobného žánru. Nicméně jsem přeci jen ráda, že jsem nakonec udělala výjimku. Knížka jako taková s hlavní postavou s detektivem Hunterem mě velmi zaujala a upoutala, nemluvě o krátkých kapitolách, které jsou velmi čtivě napsány. Příběhu nechybí gradace, milostný románek, přátelství, vztek, hněv... prostě všechno si v něm čtenář najde. Autor velmi precizně dokáže popsat situaci tak, že se mi na rukou vždycky začaly ježit chlupy. :-) Knížka stojí za přečtení a těším se na další díl.

TerezaaBaarova
03.02.2023 5 z 5

Detektivka jak má být, sympaťák Hunter bude fakt sexy krasavec...to mě baví, geniálně promyšlené, zápletka a napětí. Super počtení na odreagování od těžkých thrillerů, a budu pokračovat v sérii!

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965