Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196072/bmid_dvojity-kriz-196072.jpg 5 3809 946

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Nikol..1
18.10.2023 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že mě naprosto pohltila. Je to čtivé, má to spád i vyřešený konec. Za mě super a už se těším na další díl.

Schary
16.10.2023 4 z 5

Docela brutální, ale čtivá kniha.

Kaik
16.10.2023 4 z 5

Na prvotinu to rozhodně nebylo špatné. Ze svého pohledu bych klidně ubral na explicitní brutalitě, snaha šokovat čtenáře byla evidentní. Také při představování geniálního detektiva Huntera jsem se musel trochu ušklíbat - nevím proč mi před oči naskočil obrázek Nicka Cartera z filmu Adéla ještě nevečeřela. Na druhou stranu bylo osvěžující mít pro jednou vyšetřovatele ve skvělé formě bez vnitřních démonů a (velké) závislosti na alkoholu. Ale aby to nevyznělo negativně - kniha byla napínavá, četla se dobře a další díl určitě časem zkusím.

KK22
08.10.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se chystala na tuto sérii, ale trochu jsem se obávala, zda to nebude příliš brutální...
Nakonec mi popisy vražd a mrtvých těl vůbec nevadily. Bylo to neuvěřitelně napínavé a čtivé. Hunter je mi hrozně sympatický a už v půlce prvního dílu jsem si v knihovně půjčila díl druhý.
Zdá se, že jsem objevila nového oblíbeného autora tohoto žánru. Kromě toho také miluju Roberta Bryndzu, ale od něj mám vše přečteno. Tak doufám, že Robert Hunter mě na nějakou dobu zabaví...

Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Wau, tak tohle byl rozhodně nejlepší thriller, co jsem kdy četla. Thrillery čtu dost zřídka, přestože jich mám doma hromadu, takže o to radši jsem, že jsem sáhla zrovna po tomhle.
Vraždy jsou surové a zvrácené a zdá se, že vrah nedělá chyby. A vypadá to, že ani nemá žádný motiv. Až do konce jsem neměla tušení, kdo to udělal.
Hunter s Garciou mi přirostli k srdci hned, hlavně svým břitkým humorem. Těším se na ně v dalším díle!

P3_tis
01.10.2023 5 z 5

Tak tohle tedy byla jízda. Ohromně čtivé, že se nemůžete odtrhnout. Vraha jsem neuhádla ani náhodou. Hunter s Garciou velcí sympaťáci. Určitě se těším na další díly.

alabra
19.09.2023 4 z 5

Už druhá kniha od tohoto autora, řemeslně dobře odvedená práce, hezky se poslouchá, ale vadí mi ta přílišná brutalita, snad to tak nebude v každé autorově knize, zkusím ještě další díl a uvidím.

Lenka_S
16.09.2023 5 z 5

Nechápu, ze mi takováto skvělá série mohla tak dlouho unikat. Po přečtení dílu Napsáno krví jsem se vrátila na úplný začátek série a myslím, že se mi bude hodně libit.

VasnivaCtenarka
08.09.2023 5 z 5

RECENZE AUDIOKNIHY:
více na www.vasnivactenarka.cz

Máte-li rádi drsné thrillery s detailním popisem hrůz, které mohou lidé páchat na druhých lidech, pak budete z této série nadšení. Pokud však máte slabší povahu, raději se knihám vyhněte obloukem, protože by vám to nemuselo udělat dobře na duši.

Poslech Dvojitého kříže vám bude trvat necelých 13 hodin. A věřte mi, že nebudete chtít přestat poslouchat. Příběh má výborný spád a když si k tomu ještě přidáme hlas Jakuba Saice, který opravdu umí krásně interpretovat, pak touhle audioknihou nemůžete šlápnout zkrátka vedle! Audiokniha má 70 kapitol. Některé jsou krátké třeba i 3 m, ale jiné trvají podstatně déle (20 minut). Ale to nehraje při poslechu žádnou roli, protože budete hltat každé slovo pana Saice.

Chris Carter umí výborně popsat nejen hrůzy trestných činů, ale také osobnost hlavních hrdinů a vůbec celé prostředí. Ocitnete-li se s Robertem na místě činu, každá vaše buňka bude nasávat atmosféru. Ucítíte zápach v nose, mrazení v zádech atp.

No zkrátka tenhle audioposlech přidávám opět do seznamu mých TOP audioknih, které jsem doposud poslouchala

Pokud dáte na mě, věřím, že si to taky užijete plnými doušky. Mohu jen a jen doporučit

m2056
07.09.2023 5 z 5

Super kniha čtení přímo letí před očima až je konec.

Iva095
31.08.2023 4 z 5

První seznámení s Robertem Hunterem a jeho parťákem nebylo vůbec špatné. Ale myslím si, že další díly by mohli být o něco lepší, proto dávam 4*.

Dragon
28.08.2023 5 z 5

Nerozumiem, ako to táto žena robí. Už 14.diel v sérii s Kim Stonovou...a stále vysoká kvalita, perfektne zvládnuté spisovateľské remeslo. Detektívka par excellence, ktorá vás baví, odsýpa, vychutnávate si ju.
Žiadne zdržiavanie, rečičky, žiadne siahodlhé opisy, ale priamo do akcie a potom krátke úderné kapitoly, takže od začiatku poriadna jazda.

Tentoraz Angela trochu pritvrdila a nájdenými umučenými telami môže smelo konkurovať Chrisovi Carterovi s jeho dvojicou Robert Hunter a Carlos Garcia.
Je to desivé, strašné, už len si predstaviť tú neuveriteľnú bolesť...ale nie je to samoúčelné, ale má to svoj význam. Navyše téma, na ktorej je celé krimi postavené je neokukané, nikde som zatiaľ nečítal o tom toľko ako tu a tak dobre podané. Čitateľ si oveľa viac uvedomí pozadie, dôsledky...nechcem prezrádzať. keď si prečítate, pochopíte:-)

Sadla mi aj reportérka Tracy Frostová, ktorú tentoraz autorka poľudštila a kto vie, čo ju k tomu viedlo. Každopádne, dobrý krok, bavilo ma to.

Celkovo jedna z najlepších kníh, perfektne premyslená, žiadne hluché miesta, výborné postavy, ktoré chcete stále a to všetko zručne napísané. Bravo, odporúčam všetkým fanúšikom kvalitných detektívok.

terimila
28.08.2023 4 z 5

Z hlediska čtivosti, atmosféry, vtažení do děje, věrohodnosti postav atd. je to super. Zhltla jsem to za tři dny a bylo to zcela parádní. Vraha jsem nevyhmátla (i když jsem se teda nějak obzvlášť nesnažila), takže i překvapení se konalo. Potud super.
Ale ten závěr a hlavně vrahova motivace a jeho postoj k vraždám mě extrémně nafrkl. Jako cože? Jako fakt? Sakra! Sáhnout po druhé knize autora (po první, která mě totálně nadchla) a zrovna vyhmátnout tu, kde se děje úplně to samé jako v té předchozí knize... to naštve. Při prvním setkání s tímhle... jevem... jsem výskala nadšením. Teď spíš otráveně vzdychám. Bych řekla, že tak zdatnej autor krimi trhillerů by ty vrahy a motivace fakt nemusel kopírovat sám od sebe.
Kdyby to nebyl Carter, kterej má dar psát fakt fantasticky, tak bych tomu ty hvězdy napařila jen tři, za trest. Protože opakovanej vtip fakt není vtipem a recyklovat sám sebe je hloupý. Ale zpracování to táhne nemilosrdně nahoru. Každopádně na další knihu jdu (Hunter se mi hodně líbí, životem otřískanej psycholog, co pije whisky, jo!), jen doufám, že tam už se dočkám zase něčeho originálního.

kalache
27.08.2023 4 z 5

...a nedostanou ho,nedostanou,nedostanou,nedostanou,atd. ...

KingNut123
26.08.2023 3 z 5

Po přečtení Dvojitého kříže se mi opět potvrdilo, že detektivky jsou mrtvý žánr. Autoři detektivek neustále opakují témata a motivy (vražda, únos, znásilnění, krádež, pomsta, peníze, moc atd.), o kterých psali jiní.

Robert Hunter je opět tím inteligentním detektivem s přiblblým jménem, kterého vidíte v každé kriminální telenovele. Dokonce i duo, Hunter a Garcia, se neodlišuje od těch, o kterých se dočtete v každém detektivním braku. Nemohu říct, že patřím k lidem, kteří rádi čtou detektivky. Nikdy jsem nepochopil, jak detektivka, něco tak repetitivního a triviálního, může nadchnout tolik lidí. Ke Dvojitému kříži jsem se dostal na doporučení kolegyně z práce, která Carterovu sérii o Robertu Hunterovi vychvaluje do nebes. No, nevím, co na té sérií vidí, ale o žádný zázrak se rozhodně nejedná.

Dvojitý kříž se čte dobře, dokonce i na chvíli zabaví, ale nejedná se o dílo, které bych doporučil, nebo mi zůstalo v hlavě. Jedná se o typický příklad detektivního mainstreamu, který ničím neoslní. V budoucnu ještě zkusím Popravčího, ale po dalších dílech rozhodně nesáhnu.

Forrest
26.08.2023

No, kniha nesporně čtivá, ale vnímavější čtenář začne zhruba po I. třetině tušit kdo je vrahem. Autor zřejmě dobře ovládá pravidla "dobrého Pátera Knoxe"
Jinak obsah a způsob provádění zločinů je značně za hranou fantazie a i motivace zločinu je jaksi-taksi dosti nepravděpodobná.
Ovšem jak jsem předeslal určitě si své konzumenty tohoto stylu najde. Za mne ničím významným, běžný detektivní román

Knihomolka3000
25.08.2023 5 z 5

Toto je pecka

pohoda58
15.08.2023 5 z 5

Super kniha, Carter nezklame.

Bewiz
09.08.2023 5 z 5

(SPOILER) (Možno spoiler?) Super kniha. To by asi aj stačilo lebo to je všetko čo treba o nej vedieť. Je super že Chris je psychológ ktorý pracoval s vrahmi a tak ich vie dokonale opísať ako aj prácu policajtov a je super že dokázal vytvoriť postavu Roberta. Teším sa na ďalšie časti tejto série s brutálnymi vraždami aj keď v tejto časti som od začiatku upodozrieval správnu osobu ktorá bola nakoniec vrah. A musím priznať že som sa dosť bál že Robert príde hneď pri prvom prípade o svojeho parťáka. Teda toho sa budem báť asi stále. Že Garcia raz už nebude.

Arella
07.08.2023 5 z 5

Na doporučení jsem se dostala k této detektivce a byla jsem moc spokojená. Obratně napsané, chytlavé, chytrý detektiv, na prázdniny super. Děkuji.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965