Dvojitý kříž ekniha

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/196072/dvojity-kriz-196072.jpg 4.61875

Robert Hunter 1.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno (ekniha), BB art

The Crucifix Killer, 2009

Kniha Dvojitý kříž

boxas
včera

Na mě moc krve a nechutných detailů. Myslím, že úměra Čím víc takových detailů = tím lepší detektivka, neplatí, nebo by aspoň platit neměla.

Bezkyne9

Knihu mi doporucovalo az podezrele mnozstvi lidi, kolegu a ctenaru, jejichz vkusu a doporuceni si vazim... Tak jsem do toho sla, ackoliv jsem vedela, ze to nebude nic pro me... O knize nedokazu napsat nic objektivniho, snad jen, ze je ctiva a remeslne dobre zpracovana... bohuzel mi usudek zastira jeji prilisna drnost a brutalita, holt jsem asi slaby cajicek :) ... v detektivnich knihach vyhledavam neco navic, zajimava fakta a prostredi, postavy... coz zde bylo, ale zustava po ni pachut, nad kterou se nedokazu povznest a videt vice prednosti...

Sumatrae

Napinave cteni od zacatku do konce...propracovany dej, sympaticke postavy, vsechny moje otazky byly zodpovezeny...ja jsem spokojena a tesim se na autorovu dalsi knihu

u_marketa

Průměrná detektivka, která přispěním překladu spadla pod průměr ("Jejda!"). Autor potřeboval obecně nastavenou laťku geniálních detektivů ještě trumfnout, a tak se vytasil s tím, že hlavní vyšetřovatel Robert Hunter je tak výjimečně inteligentní, že na základní škole přeskakoval třídy. Nic víc se o jeho životě nedozvíme a svou neuvěřitelnou genialitu taky zrovna nepředvede. První vražda je takovej totál brutál, že jsem chtěla knihu odhodit s pocitem "no fuj", tohle by snad mělo být zakázané vydávat. Opravdu už neexistujou vůbec žádné etické hranice? Působilo to na mě celkově jako CSI: Miami, celý vyfiltrovaný do slunečna, akorát na západním pobřeží. Kulisy Los Angeles, všechny postavy jsou krásné, bohaté, vysportované. Hunter měl být z obou vyšetřovatelů ten nabušenější, po celou dobu vyšetřování se ale žádné tělesné aktivitě nevěnoval. Jeho parťák Garcia byl dokonce exoticky krásnej, nahodil i pár brazilských slov. Mezi klukama to jiskřilo, celou dobu jsem čekala, kdy jeden druhýho chytne za zadek. Z těchhle scén mi nejvíc utkvělo, jak spolu šli na oběd, Garcia si dal jen salát a prohodil, že si musí hlídat váhu... Ale tak zakončím to něčím pozitivním - ač jsem na prvních stranách bojovala se znechucením, byly to právě tyhle pasáže, který mě do čtení vtáhly. Že to potom celý skřípalo a závěrečné odhalení bylo neuvěřitelným zábleskem, který se objevil z úplný nuly, je druhá věc (když už má pachatel mít spojitost s dávno zapadlým případem z detektivovy minulosti, bylo by dobré s ním čtenáře nejdřív aspoň ve stručnosti seznámit). Roberte, Roberte, doufám, že se v příštích knížkách trochu vyloupneš... pokud ti dám ještě šanci. Upřímně je to za mě na dvě hvězdičky, ale asi tu nezvládnu tak vyčnívat :))

oblakaknih

Tohle je nejlepší thriller, který jsem kdy četla.
Celý příběh je postavený na obrovsky promyšleném případu, který dodává knize originalitu a lákavý námět.
Hlavní postavou je vyšetřovatel Hunter, který je typický detektiv závislý na alkoholu. Vzhledem k případům, které obvykle vyšetřuje, to není nic překvapivého. Já jsem si ale mnohem více oblíbila jeho kolegu Garciu. Stejně jako Verča jsem si oblíbila, jak mezi sebou uměli vtipkovat, přestože měli na krku tak velký případ. V příběhu to vůbec nepůsobilo nepatřičně.
Kniha se skvěle četla, určitě se pustím i do dalšího dílu!
Sem tam byl děj malinko předvídatelný, ale jen v těch méně napínavějších částech, alespoň pro mě. Až do samotného konce jsem neměla tušení, kdo je vrah. Moc se mi líbilo, že i ty nejmenší detaily byly pro příběh důležité. Bylo vidět, že je vše dopodrobna promyšlené.
Moc doporučuji!

ivka67

Napínavá,drsná od začátku až do konce.

TaLu

Tak konečně jsem zařazena mezi čtenáře tohoto autora.
Kniha mě rozhodně nezklamala. Drsné případy jsem na základě komentářů čekala, a ony případy vražd jsou opravdu brutální. Přesto kniha obsahuje také řemeslnou vyšetřovací práci, obdivuhodné nasazení detektivů a vztahy nevyznívají do ztracena, ale jsou rozpracované. Jeden z tajných tipů mi vyšel. Motiv mi nepřišel přitažený za vlasy a byl originální. Líbilo. Milovníkům thrillerů doporučuji. Těším se na příští setkání. Autorova prvotina, nasadil laťku vysoko a určitě je znát, že díky své profesi ví, o čem píše.

pipa36

Taková typická americká detektivka, ze které na vás dýchne hektická a místy hodně ponurá atmosféra Drsného Harryho. Bylo to dobré - činy velmi brutální (tohle snad nevymyslí ani severská krimi), ale překvapivě dobře se to četlo. Hodně mě zklamal konec - celou knihu to bylo napínavé až k prasknutí, žádné indicie, které by vedly k pachateli, motiv činů taky ne a ne najít, a najednou zlom a bác... padouch se po těch letech potřebuje vykecat a všechno vysvětlit. Prostě Drsný Harry. Ale jinak dobrý, do dalších dílů určitě půjdu.