Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3805 946

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Bogeyman
včera 5 z 5

Nejlepší detektivní thriller jaký jsem kdy četl. Skvěle napsané, čtivé, někdy až moc dobře popsané detaily vražd a výborný závěr. Rovnou jsem si koupil celou sadu detektiva Huntera a těším co mě čeká.

Wisha
06.04.2024 5 z 5

Já osobně fanda detektivek vůbec nejsem, nebaví mě je číst ani na ně koukat v televizi, tohle téma mi nijak moc neříká... Ale Dvojitý kříž! Nevím, jak to autor udělal, ale už po dvaceti stranách jsem byla chycená a celá knížka neskutečně odsýpala, nikde nebyly žádné nudné a zbytečné pasáže, prostě děj od začátku do konce. Ačkoli detektivky nečtu, tohle určitě není můj poslední Carter.

Madla81
04.04.2024 3 z 5

(SPOILER) Moje první Carterovka a nebylo to vůbec špatné, ačkoliv jsem vraha odhalila hned, jakmile se objevil na scéně, i když motiv jeho jednání mi byl nejasný. Autor píše fajn, děj má spád a rychle odsýpá, ale nic nového, objevného nepřináší. Prostě další tuctový thriller do počtu. Ani co do krvavosti a brutalit kniha nijak nevyčuhuje (takový Martin Štefko a jeho Farma zrůd mi přijde mnohem brutálnější a navíc zajímavěji napsaná), tak nějak mi není jasné, proč je autor tak vychvalovaný. Detektiv s takřka nadpozemskými deduktivními schopnostmi si není schopen obhájit svůj úsudek a pošle na smrt nevinného člověka, protože na něj tlačí vedení? To jsem si málem ukroutila hlavu. Nebylo to špatné, ale takových thrillerů je dvanáct do tuctu.

seabook04
02.03.2024 3 z 5

Jednou jsem knihu četla, jednou jsem ji poslouchala jako audioknihu a oboje čtení bylo super, ale zároveň nic, o čem bych dokázala hodiny básnit.

Skrz popularitu a čtivost série je zbytečné děj popisovat, ale ano, jako u jedné z mála knížek, o kterých se hlásá jak drsné, krvavé a místy nechutné jsou, o knihách v sérii Robert Hunter to opravdu platí, takže pokud máte slabší žaludky, buďte na to připraveni.

Jako milovník hororů, (psycho)thrillerů a detektivek už mě málo co překvapí. Když jsem knihu četla poprvé, byla jsem zvědavá, kdo je tím tajemných padouchem no a jelikož to dopadlo tak, jak jsem si s úsměvem od poloviny knihy říkala s tím, že autor se nás snaží určitě jen zmást a nakonec to bude úplně jinak, úsměv mě rychle přešel a celý dojem z knihy mi to zkazilo.

Když jsem ale příběh "četla" podruhé (poslouchala jako audioknihu), vychutnávala jsem si to, že už příběh nehltám za účelem zjistit jak vše je, ale užívala jsem si temnotu autorova stylu, kterou jen tak někdo nemá.

Suma sumárum za mě nadprůměrná drsná detektivka s klasickou dějovou linkou, ke které se vždy ráda vrátím a zároveň se těším na další díly - jak skrz prý propracovanější dějové linky, tak šeptandu, že temnota a drsnost se každým dílem stupňuje.

Hodnocení: 3,5/5*.
Audiokniha 2023

Zodiak
29.02.2024 3 z 5

Dvě třetiny příběhu byly velice solidní, hezky se to rozjelo, zdálo se, že děj bude pěkně gradovat. A pak přišel útlum s celkem těžko uvěřitelným závěrem a podivnými konstrukcemi, kde autor objasňuje motiv a provedení zločinů. Vzhledem k tomu, že šlo o autorovu prvotinu, lze doufat, že pokračování budou lepší a lepší.
Pozastavil jsem se i nad slovníkem Los Angeleského podsvětí. Že by nejdrsnější hoši opakovaně používali slovo "jejda", to bych se velmi divil. Stejně tak mě udivil výraz, že si někdo "pohroužil nůž do břicha". Ale to bude spíš problém překladu.

pinkstrom
26.02.2024 5 z 5

Čtivé, nechutné, zábavné, napínavé. Hunterova znalost psychologie a analýza chování je neuvěřitelná a Garcia je prostě méďa. Všechny postavy, situace, popisy velmi uvěřitelně napsané a neskutečně propracované. U pár vodítek jsem zpozornela, věděla jsem, že jsou důležitá, ale nedokázala odkrýt jejich význam. Neuvěřitelně dobře napsané, myslím ze jsem nikdy nečetla tak propracovanou detektivku. Carter je borec a ja utíkám dokoupit všechny zbývající díly v sérii.

adela2316
18.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Moje první setkání s autorem, na něhož jsem už slyšela více než dost pochvalnych hodnocení.
Kniha mě bavila, byla napínavá, několikrát jsem měla svrbeni se podívat, kdo je vrahem, ale vydržela jsem.
Mela jsem ovšem tušení, že vrahem je ta osoba už tak nějak od první chvíle (nebo přinejmenším že je do toho ta osoba zapletena, abych si zase moc nefandila), ale nezapadalo mi to do sebe jaksi celkově. A ono hle- dvě dějové linky. To bylo překvapení, protože to k tomu zprvu ihned nenavádělo. Postavy byly sympatické (Hunter a Garcia), dokonce i takový D- King. Po přečtení jsem si knihu musela ještě v rychlosti znovu prolistovat, abych si ujasnila a pochopila všechny detaily. Těším se na další díl.

Barulinka20
16.02.2024 5 z 5

Miluju fantasy a tohle byla moje první detektivka. Okamžitě mě nadchla a nedala jsem ji z ruky. Je v ní všechno co od detektivky požaduji - napětí, originalita, sympatická hlavní postava, zvraty i správné množství brutality. Okamžitě jsem se vrhla na další díl.

vaclav5335
06.02.2024 5 z 5

Super kniha, obecně nemám moc rád detektivky, ale tady jsem byl příjemně překvapený. Postavy jsou sympatické, zápletka zajímavá a rozuzlení celkem nečekané. Fajn oddychové čtení, i když by někomu mohlo vadit poměrně drsné popsání vražd. Za mě určitě doporučuji.

KaLiBi
25.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá, tajemná a čtivá. Chytne a nepustí. Pár drobných překlepů, ale nic neodpustitelného. Těším se na další díl.

JanaŠamšová
19.01.2024 5 z 5

"Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá."

Musela jsem konečně zjistit, co na Carterovi všichni mají. A musím říct: "tak to je nářez." Od začátku do konce mě poslech bavil a udržoval v pozornosti. Hunter je neuvěřitelně chytrý chlap a vrah neskutečně mazaný. Vážně jsem nepoznala, kdo se za vrahovou tváří schovává, takže jsem zůstala sedět s pusou dokořán.

Palus
11.01.2024 5 z 5

Můj první kontakt s autorem a musím říct, že skvělý počin, navazuji dalším dílem série, laťka je nastavena velmi vysoce...

Littlemonday
05.01.2024 5 z 5

Wow, wow, wow!

Detektivní thriller, který si mě k sobě přivázal od začátku až do konce.

Naprosto miluju autorovy popisy - všechny postavy jsou vykresleny tak, že je úplně vidíte a máte pocit, že je znáte. Dokázal do knihy propašovat i jejich výšku, a to na prosto nenásilně!

Kniha je dělena na kratičké kapitoly a ty jsou ukončovány přesně tak, abyste prostě MUSELI číst dál. Celou dobu jsem dostávala drobečky řešení případu a na konci přišlo wow odhalení, děj krásně gradoval.

Chvílemi jsem si knihu v hlavě srovnávala s Jeffery Deaverem a sérií s Lincolnem Rhymem. Konečně jsem našla něco podobně napínavého a čtivého, s nápadem.

Vraždy byly promyšlené, neokoukané. A o hlavních detektivech ani nemluvím - oba jsou skvělý a miluju je!

Modlím se ke spisovatelskému Bohu, ať jsou ostatní díly stejně skvělé, prosím, prosím.

Znáte Cartera? Máte sérii rádi?

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday

Luigi1
19.12.2023 5 z 5

Tento triler se moc povedl nemohl jsem se odtrhnout

Šárka88
10.12.2023 5 z 5

Konečně jsem se dostala i Carterovi a teď nechápu proč jsem dva roky četbu jeho série odkládala. Za mě skvělé, Huntera a Garciu jsem si ihned oblíbila. Padoucha jsem si ze srandy označkovala hned a musím říct, že napětí a odhalení se skrývá do samého konce a paráda. Chris nešetří brutalitou a surovostí. Četlo se to samo a těším se na další díly. Doporučuji .

nakavusterezou
25.11.2023 5 z 5

Brutalita, surovost a skvělý detektiv Hunter.
Vraha jsem neodhalila, ale vůbec mě to nepřekvapilo.
Tohle mě bavilo a těším se na další díl.

gymplačkaanička
23.11.2023 5 z 5

Knížka byla opravdu napínavá od začátku do konce a měla nečekaný konec, který jsem opravdu nečekala.

Hall3006
18.11.2023 3 z 5

Klasická americká detektivka s thrillerovými prvky. Na základě komentářů dřívějších čtenářů jsem nabyl dojem, že mě čeká nějaký pořádný krvavý a odporný děj. Ne, očekávání se nenaplnilo. Je to dobrá kniha, vše má dobře postavené, napsané je to místy šablonovitě, někde jsem kroutil očima nad vyloženým klišé. A to je škoda. Kniha nepřináší překopání žánru, pevně se ho drží. Rozuzlení bylo nečekané a nápadité, ale u takhle slavného spisovatele jsem nečekal nic jiného i když jsem si říkal po odhalení vraha: vážně by ten hnus zvládl? No a teď mohu doufat, že zbylé díly co mám už budou jen lepší.

mila2411
02.11.2023 4 z 5

První setkání s autorem i jeho hlavním hrdinou. Doznávám, že mě k němu dovedl fakt, že audioknihy celé řady čte můj oblíbený Jakub Saic. Velmi drsný příběh, sympatický vyšetřovatel: co jsem očekával to splnilo. Půjdu určitě do dalších dílů...

Las_T
22.10.2023 5 z 5

Vyvrcholení knihy je jako dostat od Chrise Cartera facku, takovou až spadneš ze židle. Potom ti pomůže vstát a na posledních dvou stranách ti dá ještě druhou menší, aby ses vzpamatoval. A co udělá čtenář? Poděkuje mu. Poděkuje, jelikož vše předtím je výborná detektivka, taková co kvalitně zamotá hlavu. Odbornost napsaná v lahodně čtivém stylu. 10/10 a svou k prasknutí přecpanou knihovnu slyším plakat, jelikož už ji dochází že do ní budu muset nejspíš narvat všech dvanáct dílů. Stačil první kousek a už jsem fanatik jak Krucifix, děkuji pěkně.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965