Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3809 946

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Verunka289
17.11.2018 5 z 5

Konečně pořádný thriller podle mého gusta s velmi napínavým dějem a brilantním popisem obětí i místa činu.
Nějaké výtky se najdou, např. to, že oba detektivové neustále používají slovo "jejda" :D To mi přišlo až komické, ale zřejmě je to otázka překladu.
Kdo je pachatel, jsem tak nějak začínala tušit poměrně brzo, ale stejně to na kvalitě knihy neubírá a dávám 5 hvězdiček.

yetti74
15.11.2018 4 z 5

No, jiné "Cartrovky" se mi líbili víc, nicméně čtivé to je.

misaC
13.11.2018 5 z 5

První kniha s Robertem Hunterem a moc se mi líbila. Rozuzlení pro mě překvapivé. Už si chystám Popravčího !

petula22
12.11.2018 5 z 5

Skvělá knížka!!

Sarinka104
30.10.2018 2 z 5

Byla to první kniha od tohoto autora, ale moc se mi nelíbila. Pro mě příliš drastických scén.

kacka66
29.10.2018 5 z 5

Moc se mi ta kniha líbila , plná napětí skvěle napsaná

Manyna
28.10.2018 4 z 5

Perfektní akční smršť, která začíná na prvních stránkách knihy a nedojde jí dech až do konce.

amanda99
28.10.2018 4 z 5

první knížka ze série čtená naposled a super

zd0981
27.10.2018 2 z 5

Neoslovilo mne to, jeho kolega z LA H. Bosch (M. Connelly) jej překonává po všech stránkách

jaroiva
21.10.2018 5 z 5

Tento týden jsem si zrovna říkala, že žádný thriller mi nepřipadá už napínavý, že jsem nějaká pokažená, a pak jsem "náhodou" narazila na tuto knihu... Chytlo mě to od samého začátku a pak se ještě napínavost stupňovala! Po McBainově 87. revíru jsem našla pravděpodobně novou oblíbenou sérii.

Skoupka
21.10.2018 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, zajímavé rozuzlení. Jde o druhou knihu, co jsem z této série četla. Určitě přečtu všechny knihy. Snad se autor nebude v každé knize držet toho, že vrah volá detektivovi. Nechám se překvapit. V každém případě je to velmi čtivé a napínavé a knihu mohu milovníkům detektivek doporučit.

LP113
18.10.2018

Pecka jako vždy. První kniha v sérii, já ale četla jako 6. ale ani to nevadí. Absolutně do konce netušíte kdo je vrah a jako vždy je rozuzlení překvapující, ale v podstatě logické. Opravdu smekám.

oolinkaa
15.10.2018 5 z 5

Wau. Až teprve teď jsem se dostala k sérii s Hunterem. To bylo něco. A nelituji. Čtivé od první stránky, zbývalo mi 10stran dokonce a já stále nevěděla vraha :o těším se na další knihy

aleza1
10.10.2018 5 z 5

Už dlouho mám připravenou tuto sérii, vždy ji "předběhla" nějaká novinka...To odkládání se vyplatilo...Úžasný děj, spád příběhu, sympatický detektiv. Ve svém žebříčku krimi jsem měla doteď na první pozici Keplera, ten momentálně sesazen a první příčku obsadil Carter. Skvělé čtení a těším se moc na další díly...

Kája95
09.10.2018 5 z 5

Sice je to první díl ale četla jsem jej asi jako třetí, že začátku huntrovska klasika, ale závěr .... Posledních asi dvacet stránek jsem opravdu ani nedýchala. Těžko tuto knihu hodnotit, je opravdu zvrácená, drastická až odporná, ale také čtivá a lákavá

PočetBook
01.10.2018 5 z 5

Tak jsem do čtečky naládoval všech 8 zatím dostupných Robertů Hunterů a pustil se do čtení. Hned první díl udělal výborný dojem. Krátké kapitoly, děj odsejpá, oběti sériového vraha přibývají, prostě knížku budete jen těžko odkládat. Tedy jak kdo - když to srovnám třeba s Pattersonem, tak kniha je o poznání drsnější, a to už je co říct. Nebude to snad spoiler když prozradím, že závěr je opravdu nečekaný. Když přičtu podle mne vynikající výkon překladatelky Pacnerové, tak můžu vřele doporučit všem, kteří tenhle žánr mají rádi.

EricNor
30.09.2018 3 z 5

Z Dvojiteho krize mam rozporuplne pocity. Prvni tretina je plna klise. Od postav, pres chovani a charakterove vlastnosti. Hlavni postava je po vzoru nejakeho beckoveho hrdiny, ale je to nechytrovatejsi clovek na svete. Na vsechno prijde on, vsechno napadne jen jeho. Pitomoucky Watson jen kouka, jak je ten jeho partak vychytraly. Nastesti uz to v druhe pulce neni tak moc videt a knizka nenudi ani na chvili. Druhy dil si urcite přečtu a doufam, ze to bude lepsi.

teramacek
28.09.2018 5 z 5

Boží. Všechno od něj. Sice strašné, ale skvělé.

Vladísek
25.09.2018 5 z 5

Opět čtení, které mě bavilo. Jen s porovnáním s předešlými příběhy série, které jsem četla, o malinko slabší. Možná je to tím, že když jsem s tímhle klaďasem Robertem začínala, byl pro mě autorův styl psaní neznámý a teď tak trochu vím, co od děje čekat. Nicméně pachatele jsem neodhalila, protože tak bryskní úsudek jako Robert prostě nemám :).

evask
24.09.2018 5 z 5

Napínavý. Krátké kapitoly. K věci, žádná velká omáčka kolem. Žádné skákání v čase. Už se sháním po dalších dílech série.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965