Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106709/bmid_dvojity-kriz-m0N-106709.jpg 5 3804 946

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Micandy
01.02.2023 5 z 5

Nedalo mi to a konečně jsem si přečetla první díl, Nočního lovce jsem četla před delší dobou a nějak jsem otálela s dalšími díly. Což byla chyba, protože tenhle díl mě chytl od prvních stránek. Vyhovuje mi styl psaní a musím vychválit detektiva Huntera, jeho humor i inteligence mě bavila. Už teď vím , že si přečtu celou sérií. Hunter je sympaťák na rozdíl od Kim Stoneové( A. Marsonsová), která se mi tak zprotivila, že už mě další díly nelákají. Protivná vyšetřovatelka, která peskuje své podřízené.. už víc ne.
Takže si Cartera dávám na svůj seznam.

Tracyenka
29.01.2023 5 z 5

Chvíli jsem přemýšlela, jestli 5 hvězdiček není ukvapené hodnocení a jestli si nemám nechat rezervu na další díly série, ale čím déle jsem si to nechávala rozležet, tím víc jsem si jistá.
Na Cartera jsem slyšela jen chválu, dlouho jsem se k přečtení jeho knih nemohla odhodlat, ale nakonec to rozhodně stálo za to. Příběh má spád, nejsou v něm žádné nadbytečné vycpávky a drsný a reálný popis scén přesně sedl k mojí momentální náladě. Vraha jsem tipovala správně, i tak mě ale překvapila promyšlenost celého případu. Rovnou se s chutí vrhnu na další případ Roberta a Carlose.

munka
16.01.2023 5 z 5

Chcela som zmenu, a to teda bola zmena. Drsné krimi so sympatickými vyšetrovateľmi, neokukanou zápletkou.

Babo
19.12.2022 5 z 5

Skvělá detektivka,sympatičtí vyšetřovatelé .Sama za sebe jsem překvapená,že jsem odhalila vraha.
Určitě budu pokračovat dalšími díly.

terezarath
14.12.2022 5 z 5

Další kniha od Cartera a já už nevím, jak je chválit. Pokaždé píšu prakticky to samé. Nářez! Geniálně napsané.

Štěpničák
07.12.2022 5 z 5

Teda, to byl mazec. Od levné knihy jsem moc nečekal, ale neuvěřitelně mě dostala. Detektivka co má spád. Nikdy nevíte co na vás na další straně čeká. Jedním slovem bomba. Akorát nedoporučuji pro slabší povahy. Zkuste a nebudete litovat.

MisakCZE
18.11.2022 4 z 5

Asi půl roku jsem čekal, až se kniha v knihovně uvolní. Po jejím přečtení už chápu proč je téměř neustále vypůjčená.
Parádní detektivka s nadprůměrně inteligentním detektivem Hunterem, který se skvěle a vtipně doplňuje se svým novým parťákem.
Děj je napínavý, pozitivně komplikovaný, gradující s pro mě překvapujícím závěrem.

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!

VeruMalfoy
12.11.2022 3 z 5

Dobře napsána kniha, i když dialogy trošku vázly. Napínavá zápletka a sympatické postavy. Hlavní postava je superhrdina, který zvládá cokoli, i když občas prostě dělá základní chyby, aby se čtenáři ukázalo, že zas takový superhrdina asi není. Dvojici vyšetřovatelů jsem ale i tak měla ráda.

Benny215
10.11.2022 4 z 5

Vůbec to není špatné, dobře se to čte jen ten konec je hodně překombinovaný

viweb
31.10.2022 2 z 5

Mě se to nelíbilo. Styl psaní mi neseděl i když prostředí, zápletka i děj slušný. Pro mě to není.

Faila
30.10.2022 4 z 5

Pár detektivek už jsem přečetla, takže jsem moc ráda, že mě ještě dokážou něčím novým překvapit a okouzlit. Carterův styl se mi líbí, žádná zbytečná omáčka a jde se rovnou k věci. Zápletka dává smysl, i když je opravdu zapletená. A sympatické postavy jsou jen třešnička na dortu.

goergina
16.10.2022 5 z 5

První vydaná kniha u nás a já ji četla jako třetí. No a je to poznat. V této knize jsou znát taková ta krimi klišé. To se naštěstí s dalšími knihami ztrácí a kvalita jde nahoru. Pro mě je dvojitý kříž nejhorší dílo, ale stejně jsem ji zhltla až do konce.

VeFab
11.10.2022 5 z 5

Perfektní!

Kniholapka
14.09.2022 5 z 5

Tenhle autor prostě umí! Opět nebylo možné se odtrhnout a přestat. Děj má neskutečný spád a závěr? To je vysvětlení hodné génia. Vrah byl pro mě skryt až do konce...

Anylola
04.09.2022 5 z 5

Tahle série není pro slabší povahy, o tom žádná. Ale přemýšlím, jestli jsem někdy z něčeho byla víc nadšená. Roberta Huntera prostě musíte milovat.

hana1039
01.09.2022 5 z 5

Ano, takhle si přesně představuji pořádný thriller,bez zbytečných,, omáček,, přímo na věc... prostě super a jasně, že se Hunter musí ze všeho,,dostat,,jinak by ty další díly nebyly :-)) jdu na další :-) !!

GaleW
23.08.2022 5 z 5

Bomba, naprostá topka mezi detektivkami a navíc, Robert je sympaťák. Už se nemůžu dočkat případu číslo 2! Jsem moc ráda, že jsem začala číst pěkně popořádku.

FerryTaz
20.08.2022 5 z 5

Kniha me opet nezklamala. Skvele rozdelene pasaze a kapitoly. Pribeh, ktery ma grady a udrzi vasi pozornost, nebot kapilova vzdy konci necim co vas donuti cist dale,jen abyste za dalsi kapitolu az dve navazali na to co vas donutilo ciat dal. Jiz jsem se podruhe pristihl, ze o autorovych knihach uvazuji tak, ze si rikam, ze mi zbyva do konce nejakych 40 stran a detektivove nemaji moc voditek.Ale vysoka inteligence a pozorovaci schopnost hlavni postavy detektiva Huntera je dechberouci a zaver ma vzdy velke grády! Po precteni vas vzdy zaplavi pocit, ze kdyz je vse vysvetleno a vse do sebe zapadlo, ze byl pribeh naprosto skvele postaven a odvypraven. Klobouk dolu!

Sigurd_Lesandi
18.08.2022 5 z 5

Dlouho jsem této úspěšné sérii odolával a teď po dočtení nechápu, proč jsem se do ní pustil teprve nyní.
Jedna z věcí, která mě na této sérii vždy lákala, byla ta, že by v každém díle měla být možnost odhalit vraha ještě před tím, než vám to vyzradí sám autor. Nechápu jak, ale povedlo se mi to díky mé oblíbené taktice – je to ten nejvíc normální a nejméně podezřelý. Ale ani to mi nezabránilo si příběh maximálně užít. Naopak to vše jen příjemně okořenilo.
Hunter i Garcia jsou perfektní dvojka. Hunter je velice chytrý, rozvážný a málo co ho dokáže překvapit, a pak je tu nováček Garcia, který by se do všeho nejraději pustil po hlavě. Tato kombinace profesionála a začátečníka v oboru mě bavila.
Nejvíce mě ale na celé knize zaujala míra, do jaké byl celý příběh propracovaný. Všechno mělo hlavu a patu, nic se nedělo jen protože proč ne a mělo své opodstatnění. Místo toho, aby vám tu vrah vyzradil celý svůj plán, aby se mohl hezky pochlubit jaký to je šikula, tu je jasně odůvodněno, proč a jak ke všemu došlo.
O zvraty tu samozřejmě nouze nebyla a pár mi jich dokázalo solidně vyrazit dech. Ve chvíli, co máte pocit, že už chápete, jakým způsobem se celý případ vyvíjí, vám tam autor hodí vidle.
Lituju, že jsem se do série nepustil už dávno. Každopádně se moc těším, až se vrhnu na pokračování.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965