Robert a Arabella

Robert a Arabella https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6356/bmid_robert-a-arabella-NK0-6356.jpg 3 60 15

Autorka světově proslulého románu Věčná Ambra přináší ve svém posledním bestseleru milostný příběh situovaný do středověké Francie. Strhující osud lásky dvou mladých lidí je napsán s šokující otevřeností, zároveň však s velkým smyslem pro krásu a pravdu. Má svůj původ v intimních listech, které si mladá autorka začala psát jako lék proti opuštěnosti a smutku, když jí v r. 1943 odešel manžel do války. Po desítkách let se pak tyto zápisky staly stavebními kameny k milostnému románu Robert a Arabella. Americký recenzent napsal: Robert a Arabella je erotický příběh o sladkohořkém údělu společensky nerovné dvojice; evokace vášnivé smyslnosti a nadčasový hold lásce bojující proti všem překážkám. Autorka o své knize řekla: Robert a Arabella má pro mne neobyčejně osobní a niterný význam na rozdíl od kteréhokoliv jiného příběhu, který jsem kdy napsala. Ano, píšu v něm o smyslnosti, jak ji vnímám a jaká ve skutečnosti je. Robert a Arabella jsou částí mého života. Nemůže to být jinak.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Erika

Robert and Arabella , 1986

Dela111
13.12.2022 odpad!

Knihu jsem četla velmi dávno, připomněl mi ji komentář alef, s jejímž hodnocením se ztotožňuji. Je to nejen v podstatě pornografie, ale především děsná blbost. Děj i literární styl připomíná počin náctiletého mladíka, který se bavil sepisováním tohoto "dílka".
Knihu jsem tehdy koupila kvůli autorce Věčné Ambry a čekala něco podobného. No nestačila jsem se divit :-o. Je zvláštní, jak rozdílnou kvalitu mohou někdy mít příběhy napsané jedním autorem. Tohle šlo hned z domu.
Odpad u knih běžně nedávám, tady je to vlastně teprve podruhé, ale toto "dílko" si jej právem zaslouží.

alef
11.12.2022 odpad!

Nedočteno.
Souhlasím s Kerberos níže, taky bych tohle po Věčné Ambře nečekala a nejde o to, že je to kniha plná sexu, ani, že je to spíš pornografická literatura, to mi nevadí (Lady Fuckingham třeba vůbec nebyla špatná), ale o to, že tenhle příběh je prostě špatně napsaný! Není to smyslné, ani erotické, ale je to spíš jako byste četli slohovku, řekněme rozverného puberťáka :-).

Jita160
24.05.2021 2 z 5

Odpad určitě ne,ale topka taky ne.
Prostě průměrná kniha plná sexu.
Příběh nebyl úplně špatný,ale bylo v ní dost nudných míst.
A už vůbec nemám ráda takové konce.
Takže hvězdu za příběh a snad i za to že je to má nejstarší kniha tohoto žánru.

havrmoni
13.02.2018 odpad!

Četla jsem i jiné erotické knihy takže tohle mě nijak nezaskočilo. Ale ten děj. Přesně to popsala modranka,popis čtyřměsíčního soužití a putování a sex. Dobrý konec... tak o tom si můžete nechat zdát. Přiznávám se k přeskakování stránek,ale někdy se to nedalo.

JPBelmondo
15.07.2017 3 z 5

Milostný příběh, plný erotiky, a to ještě v lepším slova smyslu.

Kerberos
26.06.2017 3 z 5

Po Věčné Ambře bych tohle nečekala.

Rozmarýna Rozm
16.04.2017 odpad!

Po velkém úspěchu Věčné Ambry, kterou s nadšením přečetlo celé ženské osazenstvo naší rodiny, mi manžel opět koupil na vánoce knihu od této spisovatelky. Nevšiml si, že je to pornokniha. Byla to tak strašná nuda, že jsem měla problém ji přečíst. Více než polovinu jsem jí musela přeskočit. Nechápu, jak tato autorka mohla napsat takový odpad. Není to erotická kniha, je to pornokniha.

karamelka33
23.02.2017 2 z 5

Erotická kniha... pro mně nuda....

Scarlett44
11.11.2016 odpad!

Touto "knihou" Kathleen Winsor zrejme navždy stratila môj rešpekt ako autorka. Číra úbohosť od prvej vety až po poslednú. Preskočila som viac ako 70% a skutočne nič som nepremeškala. Čítala som to čisto zo zvedavosti kvôli toľkým negatívnym recenziám - nešlo mi do hlavy, ako by mohla autorka Večnej Ambry napísať tak podradný výplod (nebudem urážať knižný svet a nazývať túto úbohosť knihou), Vidím však, že sa rozhodne nemýlili.

Pavluchka
08.01.2016

Tuhle knihu jsem dostala jako holka k Vánocům od rodičů:-) Určitě nevěděli, co mi dávají. Tolik erotiky v knize v té době rozhodně nebylo obvyklé.

Kabi
09.03.2015 1 z 5

Baví mě knížky s trochou erotiky. Tato knížka, i přesto, že byla erotiky plná, byla ubohá. Příběh žádný, erotické scény velice stroze popsané a stále se opakující. Podle mě jedna z nejhorších s tímto tématem. Nedoporučila bych jí nikomu.

avi.czech
22.06.2014

Nevadí mi romány s erotickými scénami, ty většinou přeskakuju, ale v případě téhle knihy jsem to prostě přečíst musela. Nic jiného tam totiž není.

petik1
14.03.2013 4 z 5

Kniha se hezky čte a erotiky tam je opravdu hodně. Příběh zajímaví, ale chvilkama i nudný.

modranka
21.09.2012 3 z 5

Je to príbeh 15 ročnej princeznej, ktorá utiekla od otca kráľa spolu s cigáňom/necigáňom, modrookým blonďákom, ktorý už od 12 rokoch sexuálne žil so staršou grófkou. Keď sa jej vrátil muž z krížovej výpravy, dala mu vale, hromadu vecí a cigánsky voz, z ktorým sa potuľoval po svete. Kniha vlastne ani nemá príbeh, je to len putovanie, súlož, putovanie, súlož, násilný potrat, putovanie, putovanie, putovanie - potom smrť, ale neprezradím koho.
Keďže autorka napísala aj Večnú Ambru, z tohto príbehu som bola zaskočená. Nie je to len erotika, je to tvrdé porno. Horúce porno scény sú napísané veľmi živo a kto má trochu lepšiu predstavivosť môže pokojne pornofilm nahradiť touto knihou. Takže pri hodnotení volím zlatú strednú cestu, lebo aj dobrú erotiku treba vedieť opísať.

Juliette
02.02.2012 3 z 5

Tam je tolik erotiky a žhavých scén až jsem měla strach, že mi chytnou stránky :-)

milostné romány erotika Francie

Kathleen Winsor