Ritus

1. kniha série Ritus. Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámá bestie, která loví a zabíjí muže, ženy i děti. Král veřejně vypíše na hlavu netvora vysokou odměnu. Vatikán naopak vyšle potají agenty, kteří sledují vlastní tajemné cíle. Také lovec Jean Chastel se zúčastní lovu na netvora. Přitom se neustále setkává s taje... celý text

1. kniha série Ritus.
Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámá bestie, která loví a zabíjí muže, ženy i děti. Král veřejně vypíše na hlavu netvora vysokou odměnu. Vatikán naopak vyšle potají agenty, kteří sledují vlastní tajemné cíle. Také lovec Jean Chastel se zúčastní lovu na netvora. Přitom se neustále setkává s tajemnou a energickou abatyší Gregorií. Ani jeden z nich netuší, že jsou jenom figurkami ve strašlivé hře, která neskončí ani po více než 200 letech… Markus Heitz tentokrát opustil reálie tradiční fantasy a „střihnul“ si akční hororový thriller, ale už po pár stranách zjistíte, že změna nebyla vůbec na škodu, protože autor opět stvořil vynikající příběh.
Přeložil Zdeněk Sladovník. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/382/ritus.jpg 4.2143
Série:

Ritus (1.)

Originální název:

Ritus (2006)

Žánr:
Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
MonicaMonique
24. července

Být to první kniha, kterou jsem od spisovatele četla, dala bych nejspíš plný počet. Ale jelikož není a vím, že to umí i líp, hodnotím čtyřmi hvězdami.

Charlie119
08. července

Bezvadné čtení. Děsivé i čtivé. Jednoduše povedené :-)

whiolet
01.12.2016

Výborné fantasy, Heitzovi knihy jsem přímo hltala a nemohla jsem s nimi přestat.

Cipi
07.05.2016

Hezky napsané to je a dobře se to četlo. Trochu mi vydilo velké množství sexuálních scén, které kazili temnou a studenou atmosféru této knihy. Avšak myslím že budou mít svojí podstatu. Bohužel Rytus končí bez jakéhokoli vysvětlení takže mi nezbívá nic jiného než se vrhnout na Sanctum:-)

Ashurnibibi
01.09.2015

Tak toto mě opravdu nenadchlo. Vím, že Heitz není extra třída, ale na takovou věc jsem ho fakt netipoval.

Ellbereth
01.04.2015

Napínavé, promyšlený děj, i když místy trochu ustřelený....ale tak co je to fantasy a běhají tam vlkodlaci. Podle mě rozhodně dvě nejlepší Heitzovo knihy. Umím si to představit i jako kvalitní akční filmek.

wirtr
24.02.2015

Opravdu dokonalá knížka strašně se mi líbila a v podstatě díky této knize čekám vždy na nové knížky od tohoto autora jak na smilování boží. Dokonalé promyšlená spojitost mezi ději v 18. a 21. stoletím. Velice se mi líbilo to, že děj byl založen na skutečných událostech a skutečných historických postavách. Ale jak už zde bylo řečeno, část v 21. století je trochu méně záživná. Musím ale říct, že pokud byla část v 21. momentálně zajímavá, naštvalo mě, když zkončila kapitola a začalo 18. století a naopak to bylo ještě intenzivnější. 5 hvězd

Roux
13.09.2014

Plné čtyři hvězdy a to ze dvou důvodů. Do příběhu z 21. století jsem se nemohla ze začátku začíst. U 18tého to šlo lehce od začátku a vždycky jsem se na něj těšila. Potom se příběh odehrává jak po másle a nakonec mě lehce zklamal konec. Původně jsem chtěla dát plný počet hvězd, ale na začátku a konci podle mě hodně záleží. Knihu doporučuji všem milovníkům fantasy, historie a vlkodlaků.

Sheemas
02.05.2014

Skvěle napsaná kniha, s úžasným příběhem. Mám ráda knihy, které jsou ,,založeny" na historických pověstech a postavách....jen mě více bavila ta historická dějová linie, než ta moderní. Moderní část byla hodně taková...bondovská - hrdina téměř nesmrtelný, všude zbraně, úkryty a vlivní přátele.
Kniha se perfektně čte a patří asi k nejlepším o vlkodlacích.

Niraj
23.03.2014

Velmi poutavá kniha, chytla a nepustila. Mám rád knihy, kde je nějakým způsobem spojena přítomnost s minulostí a odvíjí se ve dvou liniích. Zde navíc temná atmosféra, napětí,... Perfektní doporučuji. Dal bych 5*, ale co nemůžu skousnout, na co jsem vždycky alergickej: hackerka na telefonu, která se dostane do každého systému; kamarád ve vědeckém institutu, který je schopen cokoliv na požádání zanalyzovat (samozřejmě tajně); tajné skrýše se zbraněmi po celém světě; super-mega-turbo auto se všemi vymoženostmi; GPS navigace s plánky snad všech areálů kdejakých institucí... to vše v mých očích značně degraduje jakýkoliv příběh. Škoda. Takže dávám 4*

Tor
24.06.2013

nedočetla jsem. vlastně jsem ani pořádně nezačala. Možná někdy znovu

PHENOM
11.03.2013

Asi moje nejoblíbenějsí knižní serie.Výborný příběh i atmosféra.Vlkodlaky,takový ty-no funny-jsem měl rád už jako kluk.A tato kniha mě doslova nadchla.Jen tak dál na toto tema!

Honza1994
26.08.2011

Musím říct že mezi těma všema knížkama o upírech je těch o vlkodlacích opravdu málo. Ob kapitolu se střídají dvě dějové linie, jedna se odehrává ve středověké Francii a druhá v současnosti, které se sice neprolínají, ale mají stejné téma:lov vlkodlaků. Myslím že knížka není pro slabší povahy ale jinak rozhodně stojí za přečtení.

Pernak
31.01.2011

Sám jsem překvapený, že se mi knížka líbila. Velmi pěkné téma - vlkodlaci - .