Rituál

Rituál https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31442/bmid_ritual-Z9T-31442.jpg 4 24 5

Novinář Matt Baglio se setkal s americkým katolickým knězem, který nedávno absolvoval vatikánský kurz pro exorcisty. Kniha boří nejeden novodobý mýtus přejatý z hollywoodské kinematografie, zároveň ale ukazuje, že i v moderní době dál probíhá boj dobra se zlem a že je nebezpečné tyto hrozby podceňovat.

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus , Biografie a memoáry

Vydáno: , Volvox Globator

The Rite: The Making of a Modern Exorcist , 2009

Ni.kk.i
Ni.kk.i
06.07.2020 4 z 5

Koho alespoň trochu zajímá toto téma, tak tuto knihu rozhodně doporučuji si přečíst. Je tam spousta zajímavých informací o exorcismu, jeho historii, vývoji a postoji církve. Moc se mi líbil i samotný děj z pohledu začínajícího exorcisty. Čtenář tak může nahlédnout, co vše toto poslání obnáší.

MamaKnihomolka
MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Pro mě dost zajímavá kniha. I když se hůře četla. Hodně mě upoutal samotný rituál vymítání a i informace o padlých andělech apod. jsou super zpestření.

Janek
Janek
06.09.2017 3 z 5

O exorcismu si stále myslím své (má skepse ke smysluplnosti toho, o čem kniha pojednává, je zkrátka příliš veliká), ale je pravda, že jsem narazila i na mnoho zajímavých podnětů. Snad jsem tedy byla zbavena alespoň některých předsudků.
Kniha není dobře zkorigována, četla se mi těžko.

Abbie
Abbie
01.10.2016 5 z 5

Pro mě naprosto jedinečná kniha. Dobře se četla a člověk se dozví opravdu hodně zajímavých věcí o exorcismu a o víře jako takové. Kniha určitě nezklamala a mohu ji jedině doporučit.

dominik123
dominik123
26.04.2015 4 z 5

Táto kniha od pre mňa dosial neznámeho autora, vám ponúkne nahliadnuť do života exorcistov. Kniha ako taká je zaujímavá, dozvedel som sa o exorcisme veľa nových vecí, len som bol trochu sklamaný zo záveru, čakal som ho o dosť napínavejší. Samozrejme kniha je o dosť lepšia ako film. Prekvapuje ma len že tu ešte nie je nijaký komentár. Ja knihe dávam 75 percent a určite vám ju odporúčam.

exorcismus římskokatolická církev

Matt Baglio