Riskovat se musí

Riskovat se musí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203320/mid_smrtici-riskovat-se-musi-DqL-203320.jpg 5 120 27

Eva Dallasová série

Na ulici se najde mrtvola ženy. Na první pohled vše nasvědčuje tomu, že šlo o loupež, ale později vyjde najevo, že mrtvá tam byla jen pohozena. Následují další vraždy a krádeže složek z počítačů obětí. Když Evu a její kolegyni přímo na ulici někdo surově přepadne, potvrdí se, že i ony dvě jsou určeny k likvidaci. Jenže Eva se nedá a sama nastraží past…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Alpress

Calculated in Death , 2013

Jessybelle
08.07.2022 5 z 5

Skvěle strávený čas v nemocnici nad touto knihou. Čtu postupně a vychutnávám si celou sérii. Baví mě sledovat, jak postupují vztahy všech zúčastněných...kniha se čte dobře, děj odsýpá, pokaždé nový příběh, pokaždé něco překvapí...

Olga8480
09.04.2022 5 z 5

Když jsem tuhle knihu začala číst neměla jsem tušení, že je jedna ze série. A jelikož mě velice upoutal příběh. Hned jsem věděla, že si s chutí přečtu i další příběhy o Evě, jejím týmu ke kterému se rád přidává i její manžel Roarke.

moudivlacek
25.12.2021 5 z 5

Tuto řadu čtu poctivě a stále se tak trochu divím, že mě stále baví. Vlastně nedivím, Eva a Roarke se postarají nejen o vyřešení případu, ale i o zvažování lidských chyb a provinění.
Tentokrát Eva a kolegyně Peabodyová vyšetřují případ, kdy jim jde oběma o život. Ale Eva dá jasně najevo, že nejdřív musí vraha "poznat", jeho motiv, jeho chování, a to je pak vlastně jeho konec.
Eva totiž ví, že 7 smrtelných hříchů vede k pádu. A vrah nemusí spáchat všechny, stačí pár. Vrah totiž zapomněl vzít v úvahu, že Eva nedojde klidu, dokud spravedlnost nezvítězí nad zlem.
A osobní vztah Evy a Roarka, jejich láska a vzájemné podporování je pro mne vždy jen ta třešnička na dortu.

georginaa
23.10.2021 5 z 5

Někdo bude usilovat o život Evy a Peabodyové. To víc Evu nakopne k chycení pachatele a předání spravedlnosti. Hledá pomstu za všechny mrtvé ženy, které se nedokáží již bránit. Opět perfektní díl.

Ulala
06.07.2021 4 z 5

Další odpočinková literatura. První kniha mně moc nechytla, druhá, i když nemá hodnocení super plus, se mi docela líbila a jelikož mně zaujala, určitě sáhnu po další a možná po všech 49 (pokud budou dostupné).

CARODLENKA
17.02.2021 1 z 5

Jsem v půlce a tento díl čtu už snad dva měsíce....a to jindy mám knihu přečtenou hned.. Naprosto se nemohu začíst, jak mě to nudí...
Čtu od prvního dílu vše a zatím toto nejslabší díl...
Velké zklamání..
Už ať to mám za sebou a mohu se vrhnout na jiný díl..

Laf
22.03.2020 5 z 5

Další super díl o Evě a jejích metodách řešení nového případu. Velmi povedená série.

leonessa
28.11.2019 5 z 5

Výborná. :-)

helenkan
25.09.2019 5 z 5

Tohle já fakt můžu a miluju. :-) Opět suprový dílko.

avad
11.09.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka. Knihu jsem si vzala na dovolenou, kniha mě nezklamala, a zpříjemnila mi dovolenou. Vřele doporučuji.

lifeoptimist
08.03.2019 5 z 5

zase jiné a přesto skvělé :-) :-) :-)

munka
23.09.2018 4 z 5

Vtipné hlášky sprevádzajú pomalé vyšetrovanie, ktoré naberie spád ďalšími vraždami. Pripravovaná premiéra filmu nadväzuje na predchádzajúci diel a tak sa dozvieme, ako sa darí jeho hlavným postavám.

TaLu
16.07.2018 4 z 5

Při opětovném přečtení jsem si uvědomila, že tento konkrétní díl by se měl číst s tím předchozím. Pokud by náhodně čtenář sáhl pouze po této knize ze série, bude zahlcen jmény, za kterými si nepředstaví konkrétní postavu a dějem, kde je příliš vyšetřování a poměrně málo akce.
My, co máme Evu a její tým "v krvi" si vychutnáváme zmínky o předchozích případech a setkání s postavami, které jsou našimi "dobrými známými".
Náhodnému čtenáři, který zůstane třeba u jedné knihy, doporučuji některý z akčnějších případů.

bekule
04.05.2018 4 z 5

Už druhý díl po sobě trochu pomalejšího tempa, a opět jsem měla trochu zmatek v postavách. Ale stejně se vždy s radostí k této sérii vracím,ještě žádný díl mě nezklamal.

Mangi
14.01.2018

Nevadí někomu ten předklad? To že si xx knížek hlavni hrdinky tykaly a najednou si vykaj? Nebo jste si zvykli?

ritz
30.10.2017 3 z 5

Poprvé se mi knížka od této autorky zdála roztahaná, nezáživná, nezajímavá. Škoda, vždycky se těším.

mariva
26.05.2016 5 z 5

Dallasovou můžu ve všech podobách, takže její další příběh mě opět pobavil. Další čtivá a napínavá detektivka.

Trina1
01.12.2015 3 z 5

Tentokrát trošku zklamání. V celé první polovině knihy se až na jednu vraždu téměř vůbec nic nedělo. Zdá se mi, že knížky začínají být čím dál více zbytečně ukecané.

TaLu
30.11.2015 4 z 5

Tentokráte mi přišlo, že je toho vyšetřování a popisování trochu moc, než se rozvinul děj skrze další komplikování případu. Pak už to nabralo stejný spád jako u dalších knih s Evou a jejím nejbližším týmem. To ale v žádném případě neznamená, že bych se nebavila. Myslím, že jsem zatím do žádného komentáře nepsala, jak se usmívám u hlášek a úsloví, které Eva dokáže úžasně zkomolit. Je to zajímavé zpestření dialogů.
" Podle ní jsem špendlík v jeho patě." "Trn" " To je totéž."
" Ačkoli mi skromnost nedovolí, abych si honila vlastní košili.." "Triko" " V čem je rozdíl? Oboje se nosí na těle."
:o)

mirunda
14.10.2015 5 z 5

Jako vždy mě J.D.Robb nezklamala :-)

detektivní a krimi romány

J. D. Robb (p)
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Riskovat se musí je v