Říše bouří

Říše bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355454/bmid_rise-bouri-VTz-355454.jpg 5 2225 356

Dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce Aelin udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli, a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.... celý text

Kamik77
10.07.2021 4 z 5

No, tak to byla dlouhá jízda, moc, moc, moc 688 stran dlouhá jízda. Občas jsem měla dojem, že mi tam stránky přibývají a konec v nedohlednu. Závěr super. Doporučuji a já frčím na další díl.

Týna79
09.07.2021 5 z 5

Krása střídá nádheru! Když jsem si myslela, že už to nemůže být lepší, tak bylo. Tohle bylo pro mě hodně emocionálně náročný a asi posledních 50 stran jsem probrečela. Tenhle díl je prostě bomba! Super vášnivé vztahy, napětí, emoce, šílená odhalení…no nuda tady rozhodně nehrozí.

SimonDobes
15.06.2021 4 z 5

Pre mňa zatiaľ spomedzi piatich dielov ten najhorší (no nie zlý). Aelin ma miestami svojou naivitou vytáčala a občas to bolo zdĺhavé. Knihe sa nedá ale odoprieť autorkin ľahký štýl písania, čitateľnosť a udržiavanie napätia. Nemôžem nespomenúť epickú bitku na mori v Zálive lebiek - pri nej som sa rozhodne nenudil. Keďže som predtým čítal novelu "Vrahyňa proti pánovi pirátov", Rolfeho som poznal a rád som s ním opäť stretol.

lenka7679
16.05.2021 5 z 5

Tato série je díl od dílu lepší a lepší. Když už jsem si myslela, že to lepší být nemůže, tak mě opět překvapilo, že může. Příběh psaný z pohledu více osob moc nemusím a tady je v jednom nejen více pohledů, ale více příběhů. Každá postava by pomalu vydala na sepsání samostatné knihy. Ty knihy jen nečtu,ale přímo s nimi žiji. Sarah píše krásně a postavy jsou tak opravdové. Není tu ani černá, ani bílá, ale přímo spousta barev.

Lenyaa
14.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Tento díl se mi opravdu líbil. Byl plný napětí a nečekaných situací, jen jedna věc mě tak trochu otravovala a to byl vášnivý vztah mezi Aelin a Jeřábem... Ta neustálá "nevýslovná touha" a "spalující žár" mezi nimi, už mi malinko lezl krkem. Chápu, že chtěla autorka dát jasně najevo, že jsou si souzeni, ale na mě toho bylo zkrátka zbytečně moc.. A také, to jen tak mimochodem, nechápu, proč se Jeřábovo jméno muselo překládat do češtiny...
Ale konec byl skvělý a hned se vrhám na další díl a jsem zvědavá, jak budou osudy hlavních hrdinů pokračovat.

johana3160
29.04.2021 4 z 5

Tak to bylo neco. Dalsi super kniha. Zacatek mi dal trosku zabrat, protoze mezi touto a predchozi knihou jsem mela chvilku pauzu a s moji pameti na jmena mi trvalo se zorientovat, ale na druhou stranu ocenuju, ze autorka “nehoni” pismenka popisem predchozich dilu (nekteri autori to tak bohuzel delaji). Ono s obsahem knihy skoro 700 str. to ani nema zapotrebi. I tak dej prijemne ubiha, nekdy pomaleji nekdy rychleji a zaver opet epicky. Aelin je opravdu pekna mrcha. Vic neprozradim:)

Ulrika
20.04.2021 5 z 5

Opět klobouk dolů před skvělým vyústěním a konečnou zápletkou. S. J. M. opět nezklamala. Ano kniha, má několik pasáží, které bych osobně vynechala, ale jako celek musím říct, že pro mě zatím nejlepší díl ze série.

Cress
13.04.2021 4 z 5

4,5*
tahle kniha byla jedna velká emocionální jízda. Sledujete tu více hlavních postav, moji favoriti jsou Manon a Aelin, ale zamilovala jsem si všechny. Pořád se něco dělo, budování vztahů vás taky dostane. Maasová prostě umí mezi postavami vytvořit skvělou chemii. A ten konec?! Na tohle jsem nebyla připravená, okamžitě potřebuju další díl, tyhle konce by se měly zakázat.

teer.h
26.03.2021 5 z 5

Já nechápu, že každý díl může být taková jízda. Já si i říkala, že mě určitě přestane bavit ta samá akce a bitvy. A víte co? Mě to prostě děsně baví! Každý díl čtu jedním dechem a moc si to užívám.
Tenhle dil mi vehnal do očí tolik slz. Konečně se dozvídáme celou pravdu o poslání Aelin a proč to tak všechno je... Já se moc těším na další díl!

katkaq
21.03.2021 4 z 5

No tak tohle byla jízda. Nahoru, dolů, doprava, doleva. Aelin dospěla a stala se opravdu královnou, která je schopna utkat se i s bohy. Elide se dostala mezi mé neoblíbenější postavy. A Maeve mě s**e, tedy u ní žádná změna. Konec mě šokoval, nebudu lhát. Jestli jsem někde čekala takový dynamit, byl to konec série. Uvidíme, kam se Maas vydá s dalším dějem.

Iris02
20.03.2021 5 z 5

Čekala jsem od tohoto dílu dost, ale toto? Nevím, jak slovy popsat, jakou jízdu jsem při čtení prožila :) Naprosto zbožňuji celou Aelininu crew a k tomu všechny ty milostné scény? Dorian se konečně trochu vytáhl :D Konec mě naprosto oddělal a trochu se bojím pokračováni s Chaolem, jelikož se obávám, že se tím vše zbytečně protáhne... ale nechám se překvapit :) moc doporučuji

TeoK7
16.03.2021 5 z 5

Asi ten nej díl ze série, sice mě konec překvapil, ale podle počtu dílů jsem tušil, že to v příštích dílech dopadne dobře.

ewisek22
09.03.2021 5 z 5

Tak to je opravdu jízda totok:) Miluju Manon a její třináctku. Bitvy, války, jednotlivé postavy a jejich osobnosti a proplétání vztahů...když Abraxos přinesl Manon doslova až na loď Aelin - brečela jsem jak želva:) O úvodu a závěru knihy se snad ani nebudu zmiňovat...na písmenka jsem ani neviděla:) A to otevření zámku mi zlomilo srdce...takže děkuji Maas...Opět vynikající dílo, které mi dalo široké spektrum pocitů - smích, pláč, úzkost, hněv, nenávist, úlek...a to se málokomu podaří:)

Lenuleh
03.03.2021 2 z 5

Knihu jsem četla většinou po večerech a ne a ne ji dočíst. Někdy to bylo tak strašně dlouhé, nudné, přehnané. Ale bylo tam toho strašně moc, jak se říká, někdy je méně lepší než více. A to tady už neplatí. A co se týče hlavní postavy Aelin, nějak mi ji autorka zprotivila. Jak je drsná, nic neříká ostatním, pletichaří jim za zády, jako by byla mistr světa amoleta a vlastně nakonec jsou na ni ostatní naštvaní, ale odpustí ji za to, protože to vlastně vymyslela cooo? No přece nejlíp jak mohla! A aby už to nebylo trapné, tak nakonec přidáme nějaké drama, aby se neřeklo. Za mě hodně slabý díl. První díly mě bavily mnohem víc. Snad další bude lepší.

tessiesulcova
02.03.2021 5 z 5

Skvělé! Doporučuji. Kniha mě potěšila, rozbrečela a překvapila až jsem nemohla dýchat. Konec knihy ve mně zanechal prázdnotu. Nechci spoilerovat, ale bylo mi hrozně smutno.
Akce je v knize pořád, takže se při čtení nebudete nudit.
Vztah Aelin s Jeřábem je nádherný a kouzelný. Konečně se zde potká Elide s vílím válečníkem, který nezná lásku a nikdo ho nemá rád. Já si ho teda oblíbila, i když mě mrzelo, za to co udělal. Jsem zvědavá, jak se to mezi ním a Elide vyvrbí v dalším dílu.

Doporučuji všem všema deseti! :D Tahle jízda stojí za to.

krovacek
26.02.2021 4 z 5

Některé části byly míň strhující, ale o to líp, aspoň jsem mohla při čtení aspoň trochu fungovat:) Všechny postavy se krásně vykreslují a přibývají pomalu další, pěkně čtivé, paráda.

Laf
21.02.2021 5 z 5

Super, super, super. Výborné pokračování příběhu, kde o zvraty není nouze, tajnými plány se to jen hemží a kde také vzniká spousta nových spojenectví. Tento díl nemá chybu i s tím překvapením na konci... Prostě skvělé pokračování, můžu jen doporučit :)

Delitka
16.02.2021 5 z 5

Tato kniha si nezaslouží nic jiného než plný počet hvězd. Velice napínavý příběh, který v tomto dílu vysvětlí proč právě Aelin byla k cestě za vykonáním zámku vybrána.

Knihoholka.
16.02.2021 5 z 5

Naposledy se mi stalo u Eragona, že bych po dočtení dílu nevěděla co se sebou. Tenhle díl mě zasáhl. Ten pocit naděje a zároveň lítosti při konci, v tuto chvíli, pár minut po dočtení, nemám slov.

Fortuna7
30.01.2021 5 z 5

Neskutečné čtivé. Autorka je královna YA fantasy. Maasová prostě umí psát konce.