Říše Bafometova

Roku 1118 ztroskotá ve Francii mimozemský záchranný modul. Rytíř Hugues de Payn se setkává s mimozemšťanem Bafometem, který mu nabídne obchod. Pokud mu totiž na věky zajistí přísun potravin, dostane výměnou velké bohatství a v budoucnu i mocné zbraně. Mezitím má založit řád templářů, který podpoří válku ve Svaté zemi. Hlavní příběh začíná roku 1275, kdy už početný řád s využitím cizích technologií dobývá Jeruzalém a chystá se na ovládnutí celého světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87885/rise-bafometova-WOk-87885.jpg 3.418
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Klub Julese Vernea

L'Empere du Baphomet, 1972

Kniha Říše Bafometova

Tazz1
20.01.2019

Čteno kdysi v dospívání a nadšení.

ludek.n
20.04.2018

Základním problémem téhle knihy je, že se bere strašně vážně. Absence nadhledu a jakéhokoli odlehčení v kombinaci s poměrně hloupým pozadím příběhu, posouvá toto dílko do kategorie beletrie pro nenáročné. On už pohled na obálku mnohé napovídá. Podle synopse jsou totiž mimozemšťané „hodní“, protože vybavili středověké templáře atomovými zbraněmi. Ti tak mohou zabíjet nevěřící skutečně ve velkém, což mi k slovíčku „hodní“ přijde jako absurdní, nehledě na samotný nápad jako takový. Má-li být Pierre Barbet nejlepší z francouzských spisovatelů sci-fi, tak potěš pánbůh.

kocour_mikeš
20.06.2012

Je to hodně let co jsem tuto knihu četl, přišla mi zajímavá, jednoduchost vyprávění bych přirovnal třeba k Ňorku, rovněž zajímavému dílku.

lazarus
24.04.2012

Slaboduchý příběh a mizerné vyprávění. Tohle je sci-fi od 12ti letého začínajícího spisovatele. Knížečka mě hrozně zklamala.

Pierre Barbet
francouzská, 1925 - 1995