Římský člověk a jeho svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Starověký Řím vždy patřil a bude patřit k těm kapitolám dějin světa, které k sobě poutají největší pozornost – dědictví této tisíc let trvající říše je dodnes živé a nepřehlédnutelné, ať již se jedná o sféru práva, strukturu evropských měst, či oblast vzdělanosti a umění. Je proto naprosto pochopitelné, že svazek ediční řady nakladatelství Laterza, věnovaný římskému období, přitáhl celou plejádu autorských osobností z celé řady zemí. Editor Andrea Giardina, profesor římských dějin na římské univerzitě Sapienza, uspořádal příspěvky svých italských, římských politiků a státníků, kněží a náboženských hodnostářů, právníků, vojáků, otroků a propuštěnců, rolníků, řemeslníků a obchodníků, římských chudých i banditů a lupičů. V závěrečné kapitole přibližuje proslulý znalec antických dějin Paul Veyne římský pojem francouzských, anglických, polských i kanadských kolegů a doplnil je úvodním slovem. Ve dvanácti kapitolách pak před čtenáře vystupuje svět humanitas – vztah Římanů a „těch druhých“, barbarů – lidí za hranicemi římské moci a civilizace. Jak je tomu u ediční řady Člověk a jeho svět (přítomná kniha je jejím závěrečným svazkem) zvykem, přináší tento svazek mnohostranný a poutavý obraz římských dějin, společnosti a kultury....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217849/rimsky-clovek-a-jeho-svet-xNU-217849.jpg 2.43
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Římský člověk a jeho svět

Přidat komentář
Rawen616
18.09.2019

Bohužel nedočteno. Ač jsem velkým fanouškem starověké historie, tohle bylo nad mé síly. Nikoliv co se znalostí týče ale spíše stylu. Kniha je psaná neuvěřitelně nezáživně a zároveň hrozně zkratkovitě, protože se snaží nějak do každé kapitoly nacpat prakticky tisíc let vývoje pokaždé z pohledu jiné vrstvy obyvatelstva (politik, voják, kněží...). Je vám asi jasné, že pokusit se o něco takto obsáhlého v knize která nemá ani 300 stran je předem prohraný boj. Velké zklamání. Vlastně ani nevím pro koho kniha je. Pro laika je příliš odborná a neatraktivní. Pro odborníka to zase bude hrozně zdrcnutý letmý průlet.

ondra2
18.03.2019

Dočetl jsem to,jen protože nemám ve zvyku nechávat knihy nedočtené. Vcelku nuda a rozvláčnost,pouze kapitola o "banditech" byla zajímavá.Znovu číst určitě nebudu.