Orel se mstí

Orel se mstí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207323/mid_rimane-orel-se-msti-yZz-207323.jpg 4 39 4

Římané série

Pomocné kohorty Tungrů se po úspěšném tažení v Dákii vracejí do Británie na Hadrianův val. V zemi však panuje chaos a římské legie jen stěží udržují pořádek na dlouhé severní hranici. Nad Šestou legií se vznáší vážná hrozba rozpuštění. Legie přišla v bitvě o svůj posvátný symbol římského orla a pouze Tungrové jsou schopní vrátit legii zpět její hrdost. Čeká na ně nebezpečná výprava do divočiny obývané nelítostnými barbary, daleko za opuštěným valem císaře Antonina. Marcus Aquila a jeho přátelé musí proniknout do mohutné, nedobytné pevnosti barbarů, vystavěné na vrcholku vysoké hory. Ještě obtížnější však bude z pevnosti uniknout a vrátit se i s orlem zpět za linii Valu.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , BB art

The Eagle's Vengeance , 2013

Jiruka Kareru
28.01.2024 5 z 5

Za mě úžasný díl, jeden z nejlepších. Pomsta byla vykonána a co dál? Těším se na pokračování.

lampernaqui
11.02.2020 3 z 5

Série Římané je oproti jiným podle mého názoru průměrná, i když čtivá. Ale tento díl možná řadím mezi ty nejhorší ... už jen tím, že celý příběh by svým námětem vystačil nejlépe na povídku. Přišlo mi, že příběh o loupeži byl natahován ne nejvyšší možnou míru.

Hade
30.11.2018 5 z 5

Pro raidmnoid: od vás jenom samá kritika od začátku ságy . Tak to nečtěte. Mně se to líbí a většině čtenářů (podle hodnocení) taky. Samozřejmě, že je v ději spousta nesmyslů, ale čtenářům to nevadí, jenom vy jim musíte svými komentáři kazit náladu. Ani Tři (čtyři) mušketýři vám nejsou po chuti. Když jste takový expert, hodnoťte literaturu faktu. Tady jde o zábavný historický román a každý má právo si zvolit ho číst, nebo nečíst. Já osobně, kdyby se mi něco nelíbilo tak rozhodně nečtu až do 6. pokračování, pane ŠŤourale. Takže vás něco u čtení drželo, že?

raidmnoid
05.12.2017 3 z 5

V tomto díle se hlavní hrdinové stávají lidštějšími a při téměř marném pokusu porazit skupinu žen držíte palce, aby to vyšlo dobře. Ale i zde narážíte na hloupost nepřítel. Jako i v předchozí knize jeden z hlavních hrdinů zemře (tedy poté, co zabiji snad stovky nepřítel, kteří před něj nastupuji a ukazují si na hlavu). Tyto chvíle člověka zcela odtrhnou od příběhu a je možné stránky prostě překročit, protože výsledek je jasný: tisíce mrtvých nepřátel a do deseti mrtvých Římanů.

starověký Řím

Anthony Riches