Říman Marcus Scipio: Příběh Ježíšova stínu

Říman Marcus Scipio: Příběh Ježíšova stínu

Říman Marcus Scipio je rozsáhlý historický román z počátku našeho letopočtu, jenž se svou poutavostí a smyslem pro dobovou atmosféru řadí po bok takovým dílům jako Quo vadis, Ben Hur a Spartakus. Děj nás zavádí do starověkého Říma, Athén a Jeruzaléma, do chesedejské pouště i na břehy Rýna. Zde se odehrává tragický příběh ... celý text

Děj nás zavádí do starověkého Říma, Athén a Jeruzaléma, do chesedejské pouště i na břehy Rýna. Zde se odehrává tragický příběh Marka, zakřiknutého dítěte ze slavné římské rodiny, z něhož matčina nenávist vychová krutého válečníka. O chlapcovu záchranu se snaží učitel a vychovatel Anjalis. Markův pokažený, matkovraždou poznamenaný život je vylíčen jako temná paralela k životu Ježíše Krista, s nímž se na konci příběhu setkávají... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334/riman-marcus-scipio-pribeh-jezisova-9M7-334.jpg 3.88

Den som vandrar om natten... (1988)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Mladá fronta

braunerova
28.03.2016

Historie je použitá jen jako kulisa, celý příběh je smyšlený. Na závěr se Marcus i mág Anjalis stávají postavami z bible. Spíše než historickým románem bych to nazval psychologickou sondou střihnutou náboženstvím a filosofií. Některé kapitoly jsou zajímavé, ale hodně stránek jsem jen prolistoval.

Muhibbis
06.03.2015

V pätnástich som tú knihu zbožňovala. Dnes by som možno bola kritickejšia, ale tie štyri by som dala tak či tak. Možno preto, že sa tak stotožňujem s Marcusom, možno preto, že je fajn, že niekto popísal príbeh z Biblie aj iným než epištolárnym či konšpiračným (viď Dan Brown) štýlom. V každom prípade ma nikto nepresvedčí o tom, že táto kniha nie je dobrá, iba ak moje vlastné staršie ja.

Adigiotto
18.04.2014

Jednoducho a bez invencie napísaná kniha. Nezanechala vo mne nič. Zopár myšlienok sa v románe nájde, ale to filozofanie kĺzalo po povrchu, nepreniklo pod kožu a odrazilo sa odo mňa ako guľka, ktorá na bariéru dopadla pod tupým uhlom.

Marianne Fredriksson

Marianne Fredriksson