Volání úplňku

Riley Jensonová, vzácný kříženec upíra a vlkodlaka, se snaží najít své místo ve světě. A pro ženu, jako je ona, to je nelehký úkol, zvláště když ji její práce – pro organizaci, která dohlíží na nadpřirozené rasy – postaví tváří v tvář těm nejvíc sexy mužům, jaké je možno si představit. Riley, v níž samotné převažuje vlk nad upírem, je náchylná k měsíční horečce: období, kdy se jí zmocňuje nezvladatelná touha po muži. Ale když její bratr – dvojče – Rhoan padne do zajetí, Riley se musí soustředit – bez ohledu na to, že se na prahu jejího bytu objevil extrémně svůdný, zcela nahý a dezorientovaný upír, jenž hledá Rhoana. Nyní bude muset své touhy udržet na uzdě, pokud chce bratra najít. Protože ti, kteří Rhoana unesli, mají spadeno i na ni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166612/volani-uplnku-166612.jpg 3.8227

Strážkyně Riley Jensonová (1.)

Full Moon Rising (2006)

Horory, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Fantom Print

Ryorka

no je to takové hloupoučké, ale aspon je tam za tou trtkací vlkodlačí měsíční horečkou nějaký příběh.

Siu83

Hezky se to četlo, jdu hned na druhý díl.

angelbooks

Rozhodně to není kniha pro děti, ale dospělí si na ní smlsnout, i já si tehdy smlsla, když jsem ji četla.
Je sice pravda, že bych jí dala jen 4,5 hvězdičky, ale neviděla jsem důvod, jí tu 1* strhnout.

moudivlacek
27.12.2017

Sice nejsem zrovna moc velký příznivec upírů a vlkodlaků, přesto jsem tuto knihu přečetla, je to taková fantasy pohádka pro dospělé. Každopádně mě trochu mrzel konec, protože jsem chtěla vědět víc.
No, asi se budu muset poohlédnout po dalším díle.

Evule114
14.12.2017

Tak z téhle knížky moje srdíčko jásalo. Přesně podle mého gusta, hned jsem si běžela koupit celou sérii. Za mě prostě dokonalé :-)

venacava
13.11.2017

Série KD nebo MT ti není, ale kniha je zábavná a přečtu si další díly... A měsíční horečka je opravdu skvělý nápad jak omluvit spousty sexu v příběhu ;)

Alena_S
26.10.2017

Slibovali vlkodlaky. Trochu akční, trochu lechtivé. Tak jsem se šla podívat. Ale... měsíční horečka?? Oh come on, to snad ne :D

LucyDvorska
30.08.2017

Ani tak nějak nevím, co na tuto knihu, četla se mi dobře a také rychle. Jen tak nějak nemohu říci, že by mne zrovna nadchla. Některé pasáže byly zajímavé a napínavé. Jen prostě si na ni nedokáži udělat určitý názor. Mám ráda fantasy i erotiku. Knihu hodnotím jako takovou čtivou, ale průměrnou, i přesto že jsem ji měla za 2 dny přečtenou :).

Calla2002
11.07.2017

Super kniha je pravda že to na Kate Danies nemá,ale je to čtivý vtipný,erotický a je tam i akce oblíbila jsem si jejího bratra i Quinna a těším se na další díl

lenča30
08.07.2017

Akce,děj,sex. Za mě dobrý. :-)

Nuray
19.01.2017

Jelikož mám ráda urban fantasy, nedokázala jsem si odepřít další z těchto děl.

Popravdě ačkoliv už na obálce je psáno "erotika", očekávala jsem, že to bude jako u Kate Daniels - víc akce než sexu, kterej mi tam jaksi překážel místy. Občas je to fajn, ale tady to bylo pořád, i když to v kontextu s tím, čím Riley je, dává smysl.

Na druhou stranu když odmyslím tuto stránku věci, knížka se mi moc líbila. Zajímavej příběh, Quinna jsem si hned zamilovala. Prostě "džentlmenskej upír" :D :-)
Za mě 4 *, na Kate Daniels a ani na Mercy Thomsonovou to nemá, pořád je to další prima dílo :-)

Těším se na další díl, který si s chutí přečtu.

jaspis
08.12.2016odpad!

Tak to teda bylo něco. Kniha měla pár dobrých pasáží, ale uvažování věčně nadržené Riley bylo děs. Nato, že působila jako prudce inteligentní Terminátor s přehledem o upírech a všem nadpřirozeném, ze sebe udělala nemyslící loutku a tak trochu rajdu. Myšlenkové pochody nedospělého jedince úroveň knížky taky zrovna nezvedlo. Mám ráda tento žánr, ale tohle teda ne...

trudoš
30.11.2016

Detektivní linie primitivní, obsazení komparzu průměrné a celkově je tu originality tolik, že by se za nehet vešla. Zato sexu je tu habaděj, i když kapánek samoúčelného, ale kdo by si stěžoval, když jde o pěknou holku, ne?
Keri Arthurová umí naštěstí vyprávění okořenit vtipem, což výrazně zachraňuje celkově nepříliš slavný dojem z knihy. Tedy ne že by šlo o bůhvíjakou zábavu, na to tu pro soulože nadržené poloviční vlkodlačice není čas. Blížící se úplněk je neúprosný. Škoda jen, že je to stále dokola to samé, jednoduché šup sem šup tam a oddechový čas. Což mi přijde jako dost velká škoda, protože možností je hodně, a když už nic dalšího autorka na příběhu neodvedla, mohla trochu invence předvést alespoň v tomhle ohledu. Problém totiž je, že všechna ta řemeslná erotika je tady vysloveně navíc. Jenže bez ní by byla osnova zápletky ještě blbější než s ní. A to ani nezmiňuji přihlouplé vztahové mnohaúhelníky. Za mě tedy průměr a jsem upřímně zvědav, jestli další díl můj postoj nějak změní.

Aríka
30.10.2016

Kniha byla čtivá, sem tam vtipná a užila jsem si ji. Ale... není to můj šálek kávy (a to sci-fi fantasy miluji).

učtenávčelka
21.08.2016odpad!

Pro mě velké zklamání a nejlepší z knihy je asi křestní jméno hlavní hrdinky - Riley. Děj se odehrává před a během úplňkové horečky, kdy vlkodlaci mají sexuální horečku a hlavní hrdinka během "vypjatých" a akčních situací přemýšlí jak vyš*ukat mozek z hlavy nepříteli, tedy bývalému příteli, který ji podrazil. Rozhodně otevřené psaní o sexu, a o tom jak se jí z těch všech samců vaří krev. Na druhou stranu jsem z toho necítila vzrušení a samotné sexuální scény byly nemastné neslané. Qinnovi jsem fandila, přestože ho 2x podrazila a tak jsem si přečetla i druhý díl.

Ewik
16.07.2016

Abych řekla pravdu, anotace mi přišla zajímavější, jak kniha samotná ačkoliv nápad byl dobrý. První polovinu jsem si říkala: "to jako vážně?!" Tolik příšer a mutantů (kožoměnci, upír-vodní muž, gryfon, nepovedené mutace zombie) jsem nezažila od dob Buffy, přemožitelky upírů. Kostrbatá zápletka, erotické scény mi nepřišly ani trošku smyslné a Reily samotná? Necvičená asistentka z kanclu se záhy ukáže jako prvotřídní bojovník, který rozdává kopance a rány pěstí. Nic moc.
Druhá půlka byla poměrně zajímavější a to jen kvůli Quinnovi, který to trošku oživil. Na něj jsem zvědavá, takže další knize zkusím dát ještě šanci a budu doufat, že uvidím více akce a zajímavější zápletku.

Baraliska
14.06.2016

Zajímavá knížka, od které se nedá odtrhnout.
Ta kniha je tak skvělá, že by si zasloužila deset i více hvězdiček. Jenom pět nestačí. To je moc málo pro tak úžasnou knihu!!!

Shaki
17.05.2016

Pro mne byla kniha příjemným překvapením. V prvním díle se skloubilo jak sexuální napětí, tak akční scény. Popisované vztahy nebyly přeslazené a byly brány s nadhledem, přesto se tam začal nějaký vztah objevovat. Otevřený přístup k sexualitě na druhou stranu nebyl promiskuitní, ale vyplíval z nutnosti přežití. I příběh sám o sobě má hlavu i patu a přesto je plný záhad a nezodpovězených otázek. Konec se nedal předem odhadnout.
Hlavní postavy jsem si oblíbila hned od začátku a nezklamaly mě po celou dobu. Jsem zvědavá, jak se vztahy budou vyvíjet dál. Otevřený konec knihy je spíš k dobru a mám chuť se hned pustit do dalšího dílu. Jsem zvědavá, kam to naše hrdiny (hlavně Riley) zavede.

jitka7
20.12.2015

Kniha se mi naprosto líbila. Děj byl super. Tenhle žánr mám ráda a málokdy jsou knihy tohoto žánru suprové. Ale tohle je vážně super. Naprosto mě to dostalo a hned jsem musela číst další a další.

Jass
23.06.2015

Kniha nebyla špatná, ve svém žánru určitě nepatří mezi špičky, ale ani to není žádný propadák. Občas jsem se trochu ztrácela proč se zrovna vloupávají tam a tam, protože to je jejich oblíbená činnost, ale Quinn mi to vynahrazoval.

maca5449
20.01.2015

Páni! Tohle zavání další skvělou sérií od Fantom Print. Skoro to vypadá na obstojnou konkurenci k Nočním lovcům, uvidíme, co přinesou další díly. Vážně by mě nenapadlo, že se z vlkodlaků dají udělat otroci sexu. :D

Dandulka
23.10.2014

Zatím to vypadá, že mě bude bavit další upírsko- vlkodlačí série. Honem na druhý díl!!!!!

Samaret
05.10.2014

Knihu jsem si koupila hned po vydání a hned ji začala číst. U dobré knihy to bývá tak, že se člověk začte a musí se nutit čtení přerušit, když není čas. Já se v tomhle případě bohužel pořádně nezačetla, v polovině mě naprosto opustilo veškeré napětí a elán knihu číst dál a po půl roce jsem se musela nutit, abych ji alespoň dočetla.
Pro mě ztráta času a do dalších dílů se rozhodně nechystám.

Samira
09.09.2014

Kniha mě přitáhla zdařilou obálkou a zajímavou anotací, těšila jsem se na ni a následovalo zklamání. Autorka se mi zdála nevypsaná, zápletka kostrbatá a složitosti, působily směšně, což určitě nebyl původní záměr. Hlavní hrdinka si mě nezískala, její náhodný sex způsobený vlčí horečkou byl uf, fuj...s nepříjemnou pachutí. Kdo se mi naopak líbil byl Quinn, jeho dějová linii mě zaujala a už kvůli němu otevřu pokračování, abych zjistila, jestli se příběh i způsob vyprávění zlepší. Protože původní záměr nebyl špatný, jen se to nějak nepovedlo zrealizovat.

*Pájuše*
25.08.2014

Knihu jsem četla asi před rokem, ale doteď si pamatuji, že postavy mi lezly na nervy od první stránky až do konce a některé pasáže v knize mě tak akorát znechutily a odradily od dalšího čtení.

Laf
11.07.2014

Kniha se mi moc líbila. Zase trochu jinak pojatý tento žánr. Je to dobře napsané a čte se to úplně samo. Můžu jen doporučit :)

Lorrainee
25.06.2014

booooooože to byla blbost... Nezlobte se na mě ale nic jiného mě nenapadá.

Lenka.Vílka
03.06.2014

Kniha byla v ramci konkurence zanrovych kamaradicku spis prumer. Hezky napsane, dejove uspokojive, ale nebylo tam nic dalsiho, co by me donutilo sahnout po dalsim dilu...ale prestoze ocenuju jine pojeti, nebylo to pro me dost. Nejak se nemohu zbavit dojmu, ze mi tyhle pribehy proste nevyhovuji. Nemam rada drsnacky hned od zacatku. Mam radeji, kdyz se tou drsnackou postupne stava, pro me je to prirozenejsi a prijemnejsi cteni...asi tak nejak...docetla jsem a...proste nic dal...

NikinkaFantasy
13.03.2014

No... knížka byla celkem zajímavá. Ale něco se mi prostě nelíbilo, něco neidentifikovatelného. Riley mi byla svým způsobem přitažlivé, Rhoan taky, Talona a Mishu jsem neměla v lásce od prvního okamžiku. Quinn mi nevadil. Ta záležitost s Quinnem mě rozhodně navnadila k dalšímu dílu. Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku.

Monica14
31.12.2013

Mě se tato kniha moc líbila. Přečetla sem ji jedním dechem. Četla jsem více knih o upírech či vlkodlacích a tady to bylo pojato jinak a pro mě nově a zajímavě.