Říkání o víle Amálce

Říkání o víle Amálce

Pohádkové vyprávění o malé půvabné víle, která chce všem pomáhat. Příběhy o tom, jak potkala beránka Kudrnu, jak vyléčila obra a ohniváče, jak pomáhala ježčí tlapce, jak přetancovala obra Hrompace, jak zatančila králi, a řada dalších, nepostrádají laskavý humor a dobré srdce. Děti dobře znají postavičku Amálky z večerníčků, a tak si o ní i rády něco hezkého přečtou či poslechnou. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/582/rikani-o-vile-amalce.jpg 4.277

Večerníček

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

ospalaa

Čteme dětem na dobrou noc. Když jsem ji četla poprvé, málem se mi z toho zlámal jazyk, teď jsme ji přečetli po třetí a už mi to tak strašné nepřijde. Každopádně dětem se příběhy líbí, ale myslím, že nebýt těch nádherných ilustrací, asi by je kniha zas tak moc nezaujala.

martinkaLLL
31. květnaodpad!

Na knížku jsem se moc těšila, ale zklamalo mě to. Nelogické příběhy a závěr každé pohádky nedomyšlený.

Tereza.K91

Pěkné pohádny na dobrou noc.

tatafa

Krásná a velmi čtivá knížka, která chytne za srdce stejně, jako stejnojmenný večerníček. Další z knížek, na kterých jsem vyrostla, a které byly doslova všudy přítomné (knížka, večerníček a navíc i CD nahrávky). Vřele všem doporučuji!!

ovpana
28.01.2016

Moc hezká kniha pro všechny malé čtenáře.

veronie
10.01.2016

Hezká knížka, milé příběhy, krásné obrázky a večerníček též :)

zuzi1162
22.11.2015

Kdybych neviděla večerníček, tak mám pocit, že bych se někde ztrácela. Jazyk je to hezký, i to samotné vyprávění. Jen mi to příjde nějaké až moc prostoduché. Neořezali to nějak pro tohle vydaní?

trudoš
17.10.2015

Přiznávám, že mě Václav Čtvrtek velmi mile překvapil, což jen svědčí o tom, nakolik mám ještě stále mezery ve vzdělání. Nečekal jsem příliš a Říkání o víle Amálce otevřel spíš kvůli nostalgii ze samotného večerníčku, než že bych automaticky předpokládal stoprocentní záruku kvality. Přitom jsem však dostal přesně to, co od pohádek vyžaduji - zvukomalebný jazyk, poetické příběhy a navíc ještě vtipné hrátky s češtinou. V tomhle ohledu smekám před autorem klobouk, jako přeborník v nových výrazech je absolutně neporazitelný.
Snad jen jedinou slabinu rozprávky mají - po dějové stránce si dělají, co chtějí, občas jdou na ruku sami sobě a ne vždy drží logika pospolu (nemluvím o logice světa, ale o logice zápletky). Naštěstí, jak jsou kratičké, tak jim tuhle nedbalou eleganci člověk klidně odpustí.

Zuzu23
16.10.2015

Super kniha

maurarita
10.10.2015

Náherné čtení k rásnými obrázky

petka-2007
22.01.2013

Jedna z knih mého mládí - krásné vzpomínky :-)

maryzka
25.05.2012

Nejmilejší kniha mého dětství. Vlivem této knihy jsme si hráli o prázdninách na víly.

WEIL
18.08.2011

Kde se vílka Amálka objeví, tam je velká romantika.