Říkali mi Sisi

Říkali mi Sisi https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30734/rikali-mi-sisi-30734.jpg 4 35 6

Sisi, fascinující císařovna rakouská, královna česká a uherská. Co o ní ve skutečnosti víme? Vždyť už za života se stala legendou opředenou mýty.Prožila zdánlivě šťastné dětství, zamiloval se do ní pohledný a mocný císař Franz Josef I. a ona se stala jednou z nejkrásnějších panovnic své doby. Proslavila ji její krása a podivínský způsob života, který se neslučoval s významným postavením císařovny. Životopisný román o oblíbené císařovně rakouské, královně české a uherské, Alžbětě, manželce císaře Františka Josefa I. Autorka se z jednotlivých střípků snažila posbírat nevšední příběh krásné panovnice, jakou Alžběta alias Sisi nesporně byla. Mnohokrát vyprávěné příběhy o zlé tchýni, o oblibě Sisi ve společnosti, i o jejím jezdeckém umění se snaží nahlížet nově a neotřele.... celý text

Booky84
04.06.2023 4 z 5

Čtivá kniha, která je psaná románovou formou a doplněna i různými portréty Sisi. Líbilo se mi chronologické vyprávění života císařovny.

laura2486
27.04.2021 5 z 5

Paní Sirotková každou knihu píše s obrovským zájmem a hlavně s vášní. Do jejich knih vkládá péči, a tak se v nich odráží její velké srdce.

NymphMaeve
16.04.2019 4 z 5

Po delší době opět román o císařovně Sisi. Musím říct, že tenhle je rozhodně z těch povedenějších a čtivých. Moc mě bavil i styl, jakým byl napsán i jazyk. Co mě ale hodně štvalo celou dobu byly chyby - stylistické i gramatické. Na každé straně byla aspoň jedna. Hlavně čárky, mezery, písmena a slovosled. Jinak velmi milá a čtivá kniha doplněná obrázky maleb a fotografií císařovny.

tatruszka
09.07.2013 5 z 5

Císařovnou Sisi jsem byla naprosto uhranutá a jistá "posedlost" jí mě drží doteď. Nejprve jsem viděla filmové zpracování (tří dílné) a byla jsem jejím životem unešená, ten film mi nasadil na oči růžové brýle. Tenkrát jsem se rozhodla, že si o ní zjistím více informací a musím říct, že realita po tom filmu pro mě byla dost krutá, ale badšení mi nevzala. Životopis císařovny je zde napsán románovu podobou, což se velice odbře čte, člověk se více vžije do společnosti té doby a přiučí se i něco z dějepisu.

Joudinka
15.03.2012 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih

Šmerka
07.03.2011 5 z 5

Moje první kniho o císařovně Sisi.Přečíst si takovýhle životopis je jedna z možností, jak si skvěle zapamatovat dějiny..Kniha byla napsaná velice krásně a tak mi to také vyhovovalo :)