Říkadla, básničky a pohádky pro nejmenší

Říkadla, básničky a pohádky pro nejmenší https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283217/rikadla-basnicky-a-pohadky-pro-nejm-Blp-283217.jpg 2 1 1

Knížka plná básniček, říkadel a pohádek. Známá říkadla a básničky si tak děti připoemnou nebo, pokud je neznají, se je mohou naučit. Texty básniček, říkadel a pohádek pochází od celé řady autorů, mj. Karla Václava Raise, Josefa Václava Sládka či Josefa Kožíška. Texty vybrala a sestavila Zdenka Talpová. Ilustrovali Marcela a Luboš Walterovi.... celý text

jana0378
28.03.2018 2 z 5

Jsem poměrně konzervativní, takže mám ráda klasická říkadla svého dětství, ale chtěla jsem se s dcerou přiučit něco nového, ať nejsem 100 let za opicemi, proto jsem si našla tento výběr říkadel a pohádek z roku 2011. A byla to neuvěřitelná chyba, ještě že kniha stála jen stovku, a i tak je mi jí líto. Mám druhé vydání z roku 2015, z formálních věcí: některé stránky vytisknuty rozmazaně (dvojitě), nestejně odsazené strany v obsahu. Nelíbil se mi výběr pohádek, pouze jedna O sněhulákovi, vysvětlující koloběh vody, byla dobrá. O spadlém slunci taky nebyla špatná, ale takto bych dítěti rozdíl mezi nočními a denními tvory opravdu nevysvětlovala, ale na zapamatování dobré. Jinak všechno na jedno brdo o tom jak si děti neváží toho, co mají, případně, jak se věci vydávají do světa (peřina, koblih, boty). Pointa vcelku žádná nebo nic moc poučná. Když jsem našla nějakou rozumnou básničku nebo říkadlo, bylo od J. V. Sládka, nebo opět říkadla mého dětství. Valnou část pro mě nových říkadel psal někdo na hodně dobrém tripu a jak se do této knihy dostaly, netuším: totální nesmysly, bez myšlenky a ještě s výrazy, kde bych fakt nechtěla, aby se mě dítě zeptalo a co to znamená, mami? (Štěstí, že moje ještě nemluví a podruhé jí to fakt číst nebudu.)

Dva příklady hovořící za vše:
Rak leze z díry,

En, ten, týny,
jsou ramadány,
ona ti je vychytá,
bude z tebe motyka.

Takže 40 % za výběr klasik, které mám na jednom místě, a dvou nových pohádek, ale jinak bych řekla, že kniha je vydaná vcelku zbytečně.

pohádky říkadla básně

2012  80%Skákal pes přes oves
2013  0%Rychlé večeře
2012  0%Paci, paci, pacičky
2011  40%Říkadla, básničky a pohádky pro nejmenší
2017  95%Vařila myšička kašičku

Kniha Říkadla, básničky a pohádky pro nejmenší je v