Rieka zabudnutia

Rieka zabudnutia https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488304/bmid_rieka-zabudnutia-XBW-488304.jpg 5 89 19

Dobrodružstvá, výnimočné priateľstvá a tajomstvá ukryté v hlbinách mora! Alea a jej priatelia na lodi Crucis prišli o svoje spomienky. Nepamätajú si niekoľko posledných týždňov. Musia sa začať orientovať v odrazu neznámom svete. Prečo po nich idú? Kto je ten podivný muž v čiernom kabáte, ktorý ich sleduje z brehu? A nemala náhodou Alfa cru o jedného člena viac? Alea to však nevzdáva. Nebola by to ona, keby aj napriek nepriazni osudu neprijala boj so svojimi protivníkmi. Chce urobiť všetko pre záchranu priateľov a, samozrejme, oceánov. Šiesta časť veľkolepého príbehu o Alei, dievčati mora.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

27.02.2024 5 z 5

VELMI SMUTNÉ... ALE NAPÍNAVÉ

Bookworm345
13.08.2023 5 z 5

(SPOILER) "And what hurts the most, is people can go, from people you know, to people you don't."

Tahle kniha je z celé série nejsmutnější. Alea a smrt její pěstounky a Lennox na kterého si nepamatuje, ale ví že ho milovala. Sammy a jeho vzpomínky na autonehodu, při které mu umřeli rodiče. Ben a Niki. Lennox, který pochybuje, jestli se rozhodl správně. Ale stejně se budu opakovat po miliontý. Tahle série je naprosto skvělá. I když je tenhle díl je nejdelší, vůbec to není protáhlé. A Alea....je za mě skvělá, silná hrdinka, která se nezastaví před ničím a před nikým. Je jí jedno, co jí kdo udělá, prostě si jde za svým cílem dál, jako by se ani nechumelilo. (I přes ztrátu paměti a změnu DNA, což je boží) Celou sérii moc, moc, moc doporučuju.

Jaehyun
01.03.2023 5 z 5

Od pátého dílu se tento o dost zlepšil. První půlka mi sice přišla trochu pomalejší, ale jakmile se objevil Cassaras, začalo to být opět zajímavé. Moc se mi nelíbily postavy Nikki a Kit, jinak se ale k Alfa Cru ráda vracím a jejich parta mě baví. Jsem zvědavá na pokračování, má být 10 dílů.

Anež00
20.04.2022 5 z 5

Opět hodnotím plným počtem hvězdiček. Stále je to napínavé, mnoho věcí mě potěšilo a překvapilo. Těším se na další díl.
Dále může obsahovat menší spoilery. ;-)
Velmi jsem si oblíbila Kit a Nikki a proto mě mrzelo, že už dále nejsou na Crucis. Cassaras je postava u které je vidět progres. Některé jeho činy jsou pochopitelné a já osobně ho už nepovažuji za zápornou postavu.
A jsem opravdu zvědavá zda dokážou Oriona zajmout. :-D

Terezinka890
04.02.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější série vůbec!!!!!!
Nemůžu se dočkat až vyjde další díl.
VELMI, VELMI MOC DOPORUČUJI! :D

7. díl už je v prodeji!

KláraH.
30.01.2022 5 z 5

Wow! Všechno zlé je k něčemu dobré. Další moudro plynoucí z téhle knihy. Jsem nadšená snad skoro stejně jako dcera.
Kdy že to bude další díl? V edičním plánu Fragmentu ho nevidím! Nikde ani zmínka...

Kaila146
28.01.2022 4 z 5

NUTNĚ POTŘEBUJU DALŠÍ DÍL

Klarkare
31.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Vaaaaaau!
Zo začiatku som sa trochu bála, ako sa to vyvinie, ale potom...! Veľmi, veľmi, veľmi sa mi kniha páčila. A som hrozne rada, že sa Alee vrátili spomienky. Teraz už len čakať na ďalší diel, kým ho preložia.
Som s knihou spokojná!
Eya ela Elvarion :)

kolacky
30.07.2021 4 z 5

Že by se blížilo rozuzlení a závěr???

orangerose
23.07.2021 5 z 5

Další pokračování Aleay, pěkně napínavá od začátku do konce, uz těším na další díl Alea.

Vasilisek
13.07.2021 5 z 5

Svět do kterého se ponoříte a nevyplavete...

Miluji tuto sérii. Nenechte se odradit od označení dětská kniha, protože rozhodně jen pro děti do 14 let není. Chtěla jsem si chvíli odpočinout od složitých fantasy světů, intrik a politikaření a u této série se mi to povedlo. Dokázala otevřít mého dobrodružného ducha a tu skrytou bláznivost z dětství. Alpha cru je neuvěřitelně úžasná parta dětí do které snad všichni chtějí patřit. Navíc je úžasné jak autorka nenásilnou formou šíří povědomí o ekologii. Více takových knih!!!

Verunka926
05.07.2021 4 z 5

Opět skvělé čtení. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

klodnerovic
28.06.2021 3 z 5

Alea si mě získala, bavily mě všechny díly, ale tento jsem nemohla jaksi dočíst. Možná to bylo tím horkem, ale docela určitě k tomu přispělo i to, že se vlastně jednalo o jakousi rekapitulaci předchozích dílů. Jsem dospělá, 600 stran+ mě nerozhodí, ale ... omladinu, které je série určená, by to rozhodit mohlo, v horším případě i odradit. I když... pokud sáhnou po šestém dílu, pak jim bude počet stran pravděpodobně šumák, neb po něm sáhnou, protože si ho budou chtít prostě přečíst, dozvědět se, jak to s Aleou dopadlo. Btw, nevíte někdo, kolik bude mít série dílů?

Miladad
30.05.2021 5 z 5

Alea je zpět! Byla jsem na tento díl hodně zvědavá a musím říct, že mě nezklamal. Plno zajímavých událostí, nové zvraty, nové postavy. Tak teď zase čekat než vyjde další, ach jo.

Fortuna7
26.05.2021 4 z 5

Za mě to bylo rozhodně lepší než 5. díl.
Ze začátku se v knize objevovalo tolik dojemných věcí, až jsem si myslela, že se rozbrečím.
Děj plynule utíkal a já byla zvědavá, jak to bude všechno pokračovat. Jediné, co bych vytkla, je pro mě nepředstavitelná romantická linka. Vzhledem k tomu, že Alee je 12 let mi to přišlo, jako by jí bylo 15+...
Kniha je sice pro mladší čtenáře, ale i tak se mi líbila a jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat:-)

Tialexa
21.05.2021 5 z 5

Tak tahle kniha byla skvělá. V jednu chvíli jsem si připadala opravdu jako bych tam byla taky, což se zase tak často nestává a když už tak ne tak to není tak živě jako tady. Rozhodně doporučuji všem, kterým se líbily předchozí díly.

misazabkova
16.05.2021 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Byla jsem opravdu zvědavá na pokračování. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Stoprocentně doporučuji :)

katka477
14.05.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Opět nezklamala.

Tanya Stewner
německá, 1974