Říční znamení

Říční znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438602/bmid_ricni-znameni-auM-438602.jpg 5 782 75

Mercedes Thompsonová série

Mercy Thompsonová vždy věděla, že je jiná, a nejen proto, že dokáže přinutit motor Volkswagenu poslouchat na slovo. Mercy je kožoměnec, což zdědila po dávno zesnulém otci. Ještě nikdy se nesetkala s nikým, kdo by byl jako ona. Tedy až doposud. V hlubinách řeky Columbia se k životu probudilo zlo – a někdo z lidu jejího otce by o něm mohl něco vědět. A pokud mají Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, přežít, budou potřebovat pomoc…... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: ekniha , Fantom Print

River Marked , 2011

Senza Jenka
31.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Vydrovci jsou (byli) dobrá pakáž. Kojot a Hromopták mě bavili.

11191
13.10.2023 3 z 5

Oceňuji, že každá postava v sérii prochází komplexním vývojem. Čtenář se důležité věci dozvídá postupně a tím je série zajímavější a čtivější. Tato kniha byla nabitá informacemi o kožoměncích a Mercyine minulosti. Dozvíme se o kojotech a tom, jakým symbolem jsou v indiánské mytologii, což se pěkně propojí s informacemi které už o Mercy známe z dřívějška, její povaha začne dávat hlubší smysl. Zápletka příběhu za mě byla slabší.

VonDracek
06.02.2023 4 z 5

Pokračování příběhu Mercy mě rozhodně nezklamalo. Náhled do její minulosti/původu už byl potřeba a info o kožoměncích také, pár souvislostí to člověku osvětluje. Má to malinko jinou šťávu a magii než předchozí díly, což je ale dobře, že se nám to neopakuje ale naopak rozšiřuje. ;)

Musím celkově ocenit, jakým způsobem jsou v celé sérii vykreslené vztahy, a to jak přátelské, tak partnerské. Je tu takový příjemný druh laskavosti a obětavosti, který možná někdy působí extrémně díky okolnostem, ale zároveň je to takové milé pohlazení na duši. Bezvadně to doplňuje špetka humoru, kterou mezi sebou postavy mají.

Hatshepsut
30.11.2022 4 z 5

Až na typický akční závěr byl tento fantazy díl převážně oddechový. Dozvíme se zde více o původu Mercy a její kojotí přeměny. Na jejích líbánkách poznáme další kožomence, kteří se dosud v sérii vůbec neobjevili. A vzhledem k tomu, že je Mercy míšenka a poloviční indiánka, konečně se autorka zmíní i o dalších žijících indiánech. Opět skvěle odvedená práce - čtivé, akční a vtipné.

Lacie
29.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Začátek je velká legrace, svatební přípravy mě nutí slzet smíchy. Svatební cesta se samozřejmě hned zpočátku zvrtne, i když bych nečekala, jak hodně. ALE! Konečně se dozvíme o Mercy a jejím původu všechno, dokonce tolik, až tomu ona sama odmítá věřit a teprve to postupně zpracuje a připustí. Říční znamení se nese v duchu indiánské mystiky promíchané s fae a starými bohy, tady můžu napsat jen že Mercy je hustá a hůl válí. Pro mě oddechový díl.

Elea
22.09.2022 4 z 5

Po minulé knize se mi tato líbila o něco méně, trochu mi připadala překombinovaná.

voody99
30.08.2022 3 z 5

Ano bylo dobré a četlo se dobře. Ale po předchozím dílů který byl vážně skvělý byl tenhle o hodně slabší. Takže za mě 3.5 * a jsem zvědavá na další díl.

hana4834
26.08.2022 5 z 5

Zase super počtení těším se na další díl. A moc se mi líbil ten Kojot a vše kolem něj

Heri76
26.08.2021 4 z 5

Plný počet hvězdiček tentokrát nedám. Po dvou dílech, které se mi líbily hodně, byl pro mne tento o něco slabší. Ne že by nebyl zajímavý a napínavý. Líbilo se mi i to, že se příběh přesunul místem, nicméně mi chyběly oblíbené vedlejší postavy. Ben, Samuel. Na začátku a konci se alespoň mihne Stefan, takže se částečně vrací "do hry".
Zajímavá je sice nová postava Kojota a věřím, že se bude od teď objevovat i v následujících dílech, ale zatím nestačí na další hvězdičku. Mercedes se dozvídá více o svém původu.
První čtvrtina knihy se tak trochu vleče, nic zásadního se neděje a ta příběhová nevyváženost oproti předchozím dílům mně tak trochu dráždila. Ale stejně se pustím do dalšího dílu, protože se mi nechce čtení série porušit.

Luigi1
30.04.2021 5 z 5

Kniha plná napětí a zvratů.

Pain
31.03.2021 4 z 5

Tento díl se mi zdál trochu překombinovaný. Trochu jsem se v tom ztrácela. A to jsem fanda fantazy. Takže hvězdičku uberu. Mercy s Adamem nemohou mít normální líbánky.

vladka16
08.03.2021 5 z 5

Okomentovat můžu tím, že se mi to líbí. Zatím nemám pocit, že potřebuju změnu, což se mi někdy stává. Uvidím co dalšího se bude dít.

meda2007
25.01.2021 5 z 5

Tento dil me vazne moc bavil. Zatim byl proste nejlepsi. Adam a Warren jsou skvely, ale nejlepsi v tomto dile byl Kojot a jeho pratele :)

kolacky
14.11.2020 5 z 5

Kojot a jeho sestry! Nádhera!

Erlif
14.07.2020 5 z 5

První knížka, kde není smečka ale jen Mercy a Adam a samozřejmě nesmí chybět obluda :) Sérii čtu po druhé a pořád se to čte hezky. Kapitoly krapet delší, ale autorka umí psát. Postavy se vyvíjejí. Trošku jsem se bála, že mi tu bude chybět smečka a nechyběla. A Kojot je prostě boží :D U knížky se člověk opět zasměje.

Catyna
25.03.2020 5 z 5

Super série

Katie46
27.11.2019 5 z 5

Miluju tenhle svět a postavy, ráda se do něj vracím, což díky tolika dílů je možné několikrát. Předchozí díly mě bavili ale nevtáhli mě do děje tolik jako tento.
Byl povedený, vtipný, napínavý. Užili jsme si Mercy a Adama jako páru a hrozně se mi líbí postava Kojota.

Kacennnka
10.11.2019 5 z 5

Tohle bylo dost jiný než předešlé díly.

havrmoni
30.10.2019 5 z 5

Jo, tak to bylo něco pro mě. Indiánské legendy já můžu. Taky jsme se dozvěděli něco o minulosti Mercy. Bylo tam více Adama a mě přesto chyběli ostatní vedlejší postavy jako Sam, Ben, Stefan aj. On je tak kladný i když vrčí a zabíjí. Prostě mě nijak neuchvátil. V jejich vztahu stále nevidím jiskru. Ale to je můj dojem a jiní to můžou vnímat jinak :) Čtu to za sebou jeden díl za druhým a zatím stále nemám potřebu prokládat něčím jiným.

luculi
26.10.2019 5 z 5

Klasika ve zhruba stejném rytmu, i když tentokrát přišlo zpestření v podobě změny prostředí a postav a navíc i pár odhalení o minulosti hlavní hrdinky...