Richardovy živé hračky

Richardovy živé hračky

Berlín, polovina 19. století Richard Steinberg je ženami obletovaný a výstřední vynálezce. Pod dohledem má jak většinu technického pokroku ve městě, tak také životy lidí kolem sebe. Jednoho dne zachrání z hořícího domu Michaela Denatierra – mladého, přitažlivého cizince, toho času v nemilosti lichvářů. Mladík je okouzlen Steinbergovými služebnými i vynálezcem samotným a přijímá nabídku práce v jeho věhlasné dílně. Ve snaze uniknout pronásledovatelům a nalézt pravdu o pohřešovaném otci se však zaplétá do nebezpečné hry. Hry, jíž lascivní orgie, intriky i vraždy prostupují jako opium pohárem absintu… „Jak až daleko jsme schopni zajít, když dovoleno je naprosto vše?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314013/richardovy-zive-hracky-1Sn-314013.jpg 4.514
Thrillery, Erotika, Historie
Vydáno:, Netopejr

eraserhead
05.07.2017

Kristina Haidingerová je zvláštní autorka. Proto snad i můj komentář bude zvláštní. Richardovy živé hračky jsou totiž hodně dobře napsaným příběhem, který mě ale moc nezaujal. Steampunkové prvky mě lehce iritovaly, absint se mi vzdálil snad ještě více a celkově jsem příběh očekával trochu drsnější. Faktem ale je, že celé to universum a rozsah příběhu je promyšlené a poměrně dobře vybarvené, připomnělo mi to (což snad asi mělo) staré typy románů, dnes již skoro historických a starých. Postavy jsou vykresleny zajímavě, byť mi žádná nepřirostla k srdci, autorka se moc dobře pohybuje v prostoru, který si vymyslela a s nímž operuje. Problém prostě asi je, že tohle není příběh pro mě. Upřednostňuji autorčinu horrorovou tvorbu. Zajímavostí ale je, že jak se s prvním románem snažila vypořádat s následky katastroficky upadajícího upírského žánru, Richardem se, zdá se, pokouší vypořádat s obecně nastoleným směrem erotického románu s BDSM tématikou. V obou případech nekompromisně a po svém. Což je velmi příjemné. Kniha to není vůbec špatná, jen si asi bude své čtenáře a fanoušky hledat. Respektive oni ji.

Maky141
12.05.2017

Kniha se mi velmi libila. Rozhodne si ji v budoucnu zase rada prectu.

MinaHawke
28.02.2017

Musím říct, že mě kniha dost bavila a byla jsem ráda, že se příběh odehrává v polovině 19. století. Mohu jen doporučit.

deadhunter
08.02.2017

Nejsem náruživým čtenářem erotických thrillerů, ne že bych byl prudérní, ale prostě to není můj žánr. Richardovy živé hračky ale musím pochválit za čtivý kultivovaný styl, překvapivý závěr i skvělou grafickou úpravu a ilustrace. A doporučuji všem ke čtení autorčin horor Ti nepohřbení. Také v něm lze najít orgie, bolest, intriky, napětí i lásku.

dwarf7257
18.12.2016

K tejto knihe som sa dostal ako slepé kura k zrnu. Avšak hneď mi bol sympatický jej obal, v zelených odtieňoch s ikonkami
absinthového pohára, nahej ženy, škrabošky, karbáča, a v pravom hornom rohu štvorček 18+ sľubujúci niečo pikantné.
Na zadnej strane obálky ma o to viac zaujal krátky opis - Erotický thriller z Berlína poloviny 19. století - "Mladík se
zaplétá do nebezpečné hry. Hry, již lascivní orgie, intriky i vraždy prostupují jako opium pohárem absintu..." a k tomu
logo môjho obľúbeného vydavateľstva Netopejr.

Tak som sa pustil do čítania, ktoré mi zo začiatku išlo akosi pomaly, príbeh síce začína hneď akčne, vzápeti sa hlavný hrdina
Michael ocitá v preňho úplne novom svete, v inej krajine, v dielni zámožného tajomného Richarda. V tejto časti je okolie
vykreslované akoby v steampunkovom svete, čo ma nejako moc nenadchlo. Avšak vzápeti sa začínajú objavovať nové postavy a
milostné vztahy. To už začínam stránky hltať, avšak to pravé orechové prichádza až keď nalistujem stranu 177 a začína druhá
časť knihy s názvom Richardová hra. Tu už tento príbeh právom dostáva nálepku 18+ a odkazy na tvorbu Sadého aj reálne kontúry.
Od tejto spisovateľky je to prvé dielo, ktoré sa mi dostalo do rúk, musím však konštatovať, že dokázala v tak uzavretom
priestore s minimom postáv moju túžbu po čítaní ďalších slastí hlavných protagonistov udržať až dokonca. Veľmi vierohodne
vykresléne postavy, ich pocity, pretkané závojom tajomna. Každá ďalšia stránka bola bravúrna. Po dočítaní knihy má táto autorka,
u mňa miesto hneď za takými menami ako Anna Rice, alebo Jenny Nowak. Hneď som sa začal pohrávať s myšlienkou aké by to bolo
vidieť túto knihu sfilmovanú, vyžadovalo by to zdatných hercov, ale myslím, že úspech by bol zaručný. Pre mňa kniha roku 2016 na
Česko-slovenskom teritoŕiu. Môj obdiv autorka ešte podtrhla vlastnými ilustráciami.

Katlenka
04.11.2016

Ti nepohrbeni a ted Richardovy hracky....pecka. precetla jsem na posezeni. Kristina me bavi. Prosim dalsi knihu.

LucYfer666
28.10.2016

Přiznám se, že jsem četl jen ze zvědavosti, autorčin styl mi sedí. Hvězdu ubírám za to, že někde bych té erotiky ubral a jinde bych klidně přidal.

lucie2685
28.10.2016

Tak drazi čtenáři,hrozně moc ráda Vám piši recenzi k tehle knize,nikdy jsem zadnou nikdy nepsala:No kde zacit,zacla jsem cist a kdyz jsem musela knizku dat z ruky,vubec se me teda nechtelo,pribeh me lapil a vtahnul do poloviny 19.stoleti a nepustil do posledniho pismenka,cteni mě trvalo dohromady 24h asi... Je to moc pekny příběh eroticky,romanticky,napinavy,plny emoci mladeho krasneho Michaela,nevim co se pise dal,ale takove knizky mam moc rada,tesim se na dalsi takovou,kdo ma rad tenhle zanr,vrele doporucuju a jsem na Tebe pysna ma draha Kristina Haidingerová. at se dal pod tvyma rukama tvori takovy pekny knizky...Děkuju krasne.

Melissa.drumos
12.10.2016

Od prvních stránek budete svědky napínavého příběhu mladého , nezkušeného Michaela a jeho výstředního zachránce Richarda. S tušením, že nic nebyla jen pouhá náhoda, se nechte unášet ulicemi Berlína, steampunkovou dílnou s vynálezy i klidem příměstského sídla s velkou zahradou. Objevujte nová a nová tajemství Richardova pohnutého života a bavte se při tom alespoň z poloviny tak dobře jako já.