Richardovy živé hračky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Berlín, polovina 19. století Richard Steinberg je ženami obletovaný a výstřední vynálezce. Pod dohledem má jak většinu technického pokroku ve městě, tak také životy lidí kolem sebe. Jednoho dne zachrání z hořícího domu Michaela Denatierra – mladého, přitažlivého cizince, toho času v nemilosti lichvářů. Mladík je okouzlen Steinbergovými služebnými i vynálezcem samotným a přijímá nabídku práce v jeho věhlasné dílně. Ve snaze uniknout pronásledovatelům a nalézt pravdu o pohřešovaném otci se však zaplétá do nebezpečné hry. Hry, jíž lascivní orgie, intriky i vraždy prostupují jako opium pohárem absintu… „Jak až daleko jsme schopni zajít, když dovoleno je naprosto vše?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314013/big_richardovy-zive-hracky-1Sn-314013.jpg 4.334
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Richardovy živé hračky

Morbidus
01.11.2020

Zelená knížka, pevná vazba a ještě k tomu se záložkou! Skvělé kombo. Nicméně přiznávám, že zprvu jsem byl mírně rozpolcený. S historickými příběhy si totiž příliš netykám; naopak dobře napsaný thriller či erotiku můžu. Nebudu napínat - jak už napovídá počet hvězdiček, nečekaně mi to sedlo.
Příběh hlavních hrdinů budil na příslušných místech odpovídající emoce a nemohu říci, že bych se byť na chvíli nudil (ať už na pořadu dne prasečinky byly či ne). Ačkoli většinu zápletky jsem včas rozklíčoval, v tomto příběhu to však nebylo na škodu, právě naopak - vznikalo díky tomu to správné napětí. Vše do sebe zapadlo jak součástky hodinového strojku. Závěrem jsem velmi rád za uvedený Dovětek; zodpověděl mi vše, co jsem potřeboval vědět.
Máte-li rádi kvalitní příběhy, nenechte Richardovy živé hračky zemřít. :-)

obcasctu98
11.07.2020

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Autorčin jazyk bylo něco úžasného. Volba slov a stylistika byla výborná! Příběh si mě získal už zasazením do děje. 19. století bylo zajímavé samo o sobě a tahle kniha to právě potvrzuje.
Postavy a jejich psychologie byly skvěle vymyšleny, jejich příběhy do sebe zapadaly. Samotný obsah knihy byl velmi dobře zkomponován. Vše do sebe ukázkově zapadalo a nikdy jsem se u knihy nenudil.
Erotické části byly velmi zajímavě zpracovány. Podobné zpracování jsem ještě nečetl. Zajímavější ale byly postavy v knize. Dlouho jsem neměl knihu, kde by do sebe všechno tak krásně zapadalo jako tady. Uvedení, zápletka i závěr.
Menší výtku mám pouze k vazbě knihy, která by snesla větší okraje od hřbetu, což nemění nic na kvalitě knihy samotné. Kniha byla doplněna občasnými ilustracemi, které dopomohly k představě postav.
Celkově musím, jako chlap, říct, že kniha ve mně nechala pouze dobré dojmy. Dlouho se mi nestalo, že jsem se u knihy nikdy nenudil.
Za mě 10/10.


gleti
18.08.2019

Fascinující čtení.
Autorka si s textem výborně pohrála. Chvílemi připomínal E. T. A. Hoffmanna, chvílemi šmrcnul o de Sade. Zdařile vystihla obdiv 19. století k technice, touhu objevovat nebezpečné i zakázané. Mistrně podala manipulace i závislosti.

A přesto všechno z textu čiší mírná nezralost a nedostatečná hloubka. (asi takový rozdíl jako mezi horory mistra Krále a táborovými strašidelnými historkami.)

Miker
05.07.2019

Nečekejte bezduché porno od první řádky ani zamilovaný dívčí románek, je to příběh o nadvládě jednoho člověka nad druhým. Mně osobně to trochu připomínalo Zkrocenou horu nebo třeba Interview s upírem. Teda s větší dávkou erotiky, do které jednání postav od začátku pomalu ale jistě směřovalo. Možná jsem od autorky čekal trochu víc brutality, ale jazyk a zpracování si u mě plný počet zaslouží, a kdyby byl příště příběh o dvou ženách, přiznám se, že bych neváhal.

Momosan
02.07.2019

Na knihu jsem se těšila, i vysoké hodnocení mnohé slibovali, ale bohužel. Kniha je prezentována jako "18+ erotický thriller z Berlína", pominu-li, že příběh by se mohl odehrávat kdekoliv, protože z berlínského ducha nepředá nic, je naprosto zcela scestné označení thriller. Není to thriller. To už najdete více napětí v knihách Austenové a téměř také více erotiky. V této "erotické" knize se s první souloží setkáme až na straně 141 (a to ještě jen tak mimochodem), pravda asi na 40 stranách jsou popsány "orgie", ale kdo někdy četl Jeptišku, Lady Fuckingham, Příběh O, bude zklamán, dokonce i 50 odstínů bylo snad více vzrušujících. Původně jsem zamýšlela dát hvězdičky 3, ale nudný, plytký a zbytečně doslovný happy end mě od toho odradil. Cením vlastní ilustrace autorky a je mi líto, že jich v knize nebylo víc.

Valihrašek
25.04.2019

tohle je taky super kniha,,,také mě to vtáhlo do děje...Kristinka se prostě hezky čte a jsem ráda za každou její knihu i povídky :)

Sidonie
22.10.2018

KOMENTÁŘ OBSAHUJE DROBNÉ SPOILERY
Anotace knihy slibuje "erotický thriller", ale ve skutečnosti toho nabídne mnohem víc.
Tak třeba nešťastný příběh o lásce. A šťastný příběh o lásce. Kritiku homofobie, kritiku společnosti a toho, jak můžou pomluvy zničit lidské životy. A třeba taky to, že ne vše je vždy takové, jak se na první pohled jeví. A že za chováním lidí může stát něco, o čem nemáme ani tušení.

Erotiky se dočkáte až v druhé půlce knihy, na mě osobně jí bylo někdy až trošku moc (ale nestěžuju si! To by bylo jako říct, že ten horror byl moc strašidelný. Jen nejsem zvyklá číst něco takového:).
Explicitní erotika kontrastuje s čistým (byť popíraným) Richardovým citem. A právě proto tu má erotika jasný smysl.

A i když mi sám Richard byl zpočátku spíš nesympatický, v druhé části knihy mi ho bylo čím dál víc líto a nakonec jsem mu opravdu přála, ať mu to s Michaelem vyjde.

Jak tu někdo psal, v knize se opravdu dost naznačuje, je třeba fakt, že mi bylo prakticky hned jasné, že nic z toho, k čemu na začátku došlo, nebyla náhoda, a kdo za zmizením Michaelova otce stojí. Ale musím taky uznat, že mi nebyl jasný motiv.
Kdo je Charlotte mi bylo jasné už dlouho taky, ale zase jsem si ji nespojila s tou dívkou z dopisu...
Takže já si myslím, že to byl autorčin účel. Něco nám vyzradila, abychom si my, čtenáři, mysleli, že jsme na to kápli, ale přece jen si nechala ještě nějaké to eso v rukávu, aby nás ke konci překvapila.

Závěr jsem si představovala maličko jinak, Kirsten jsem si neoblíbila. Ale ne vždycky to může být happy end pro všechny, že? :-) Je to tak, jak to je. Bylo mi líto Lilie. A Richarda.

Knížka to je čtivá, erotické pasáže na mě nepůsobily trapně, i když občas jsem si říkala "tohle je vážně moc".

AntikvářPraha4
22.06.2018

Kniha dobře napsaná, je z ní cítit nadšení a osobní zkušenosti autorky. Já osobně hodnotím 3/5, protože jsem mužského pohlaví a vzrušující BDSM příběh si představuji jinak, ale ženy budou z knihy nadšený, u nich si kniha zaslouží hodnocení 5/5 jistojistě.

1